Dojazd autem na lot z Gdańska nie musi być drogi!

Dojazd autem na lot z Gdańska nie musi być drogi!

Spis treści

 • Opinie
 • Sezon letni to okres, w którym wielu Polaków wybiera się w wakacyjną podróż samolotem. Podróżuj wygodnie, zostawiając swój samochód na lotniskowym parkingu zarządzanym przez Interparking.

  Jesteś przejazdem? Nie musisz płacić!


  Portu Lotniczego w Gdańsku nie musisz odwiedzać wyłącznie w celu znalezienia się na pokładzie samolotu. Polska również jest wakacyjnym celem wielu turystów, dlatego możesz chcieć przyjechać na lotnisko w celu odebrania przyjaciół z zagranicy lub członków rodziny, którzy pracując w innym kraju, odwiedzają Cię w okresie wakacyjnym. W takiej sytuacji wystarczyć powinien krótki przejazd przez strefę Kiss&Fly.


  Korzystając ze strefy przejazdowej, pamiętaj jednak o tym, że przebywanie w niej darmowe jest do upływu 10 minut, przy czym dotyczy to tylko 4 pierwszych wjazdów w ciągu doby – przy kolejnych darmowy jest jedynie 5-minutowy pobyt. Jeżeli nie masz pewności, że 10 minut wystarczy Ci na załatwienie spraw, aby uniknąć potencjalnie wysokich kosztów, skieruj się na jeden z pięciu parkingów, które działają na terenie lotniska.


  Musisz poczekać? Zaparuj na parkingu krótkoterminowym


  Czasami zdarza się, że lot, na który czekasz, ulega opóźnieniu – często winna temu jest pogoda, szczególnie w letnim sezonie burzowym. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie samochodu na jednym z dwóch parkingów krótkoterminowych.


  P1, zlokalizowany zaledwie 50 metrów od terminala, rekomendowany jest kierowcom, którzy przewidują przebywanie na terenie lotniska do 2 godzin.


  Parking P3 znajduje się nieco dalej od dworca lotniczego, jednak nadal jest to odległość niewielka, wynosząca zaledwie 100 m. Na P3 rekomenduje się postój do 1 dnia, dzięki czemu warto rozważyć pozostawienie tam auta, gdy masz pewność że wrócisz po nie przed upływem doby. W przeciwnym wypadku lepiej zostawić samochód na miejscach przeznaczonych do długoterminowego postoju.


  Dłuższa nieobecność? Nie ma problemu!


  Podróż samolotem przeważnie wiąże się z przynajmniej kilkudniową nieobecnością. Pozostawienie na lotnisku samochodu na czas podróży nie musi jednak skutkować wysokim rachunkiem za parking. Wśród parkingów, którymi  firma Interparking zarządza na terenie gdańskiego Portu Lotniczego, znajduje się również oferta korzystna z ekonomicznego punktu widzenia także dla osób wybierających się w długą podróż.


  Parkingi długoterminowe P4 i P5 oddalone od terminala o ok. 250 m rekomendowane są podróżnym planującym od 2 do 7-dniową nieobecność. Jeżeli wyjeżdżasz na jeszcze dłużej, samochód zostaw na parkingu P6 – będzie to najkorzystniejszy wybór, jeśli  nie będzie Cię dłużej niż 4 dni. Ponieważ wakacje zazwyczaj planuje się z wyprzedzeniem, warto na co najmniej 48 godzin przed przyjazdem na lotnisko dokonać rezerwacji miejsca parkingowego. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan.

  Zobacz także

  GRA PLANSZOWA

  Master Of City
  Gra Master of city London
  Gra Master of city Paris
  Gra Master of city Rome
  Gra Master of city New York

  Zobacz filmy

  Bilety