Rezerwujesz pokój w hotelu? Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy

Rezerwujesz pokój w hotelu? Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy

Spis treści

 • Opinie
 • Idealny pokój hotelowy? Jego wybór wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zwrócić uwagą na kilka elementów podczas rezerwacji, a potem cieszyć się udanym pobytem w rozsądnej cenie.

  Pokój w hotelu w centrum miasta, czy na peryferiach?

  Wybierając pokój w hotelu znajdującym się w centrum miasta zyskujesz łatwy i szybki dostęp do niemal wszystkich jego atrakcji - zabytków, teatru, muzeum, czy też najlepszych kawiarni i pubów. To zdecydowanie wygodna i... oszczędna opcja. W wiele miejsc dotrzesz bowiem pieszo, ewentualnie korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Hotel w centrum miasta pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i siły, których na zwiedzanie czasem może przecież brakować. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest najczęściej bliskość dworca kolejowego. A do wieczornego spaceru uliczkami starego miasta nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

  Hotel na peryferiach to opcja przede wszystkim dla osób podróżujących własnym samochodem. Łatwiej w takim przypadku zarówno o mniejszy ruch uliczny, jak i większy spokój. Cena pokoju w tak usytuowanym hotelu może być nieco korzystniejsza, jednak warto skonfrontować ją z wydatkami związanymi z ewentualną koniecznością dotarcia do centrum miasta.

  Pokój standard, premium, a może apartament?

  Zdarza się, że terminologia związana z kategoriami zakwaterowania może nieco się różnić pomiędzy poszczególnymi hotelami. Dlatego warto wczytać się w opis pokoi, jaki prezentuje hotel w swojej ofercie i na tej podstawie dokonać wyboru. Dobre hotele bardzo rzetelnie opisują standard i wyposażenie poszczególnych kategorii swoich pokoi. I tak rezerwując pokój np. z oferty na https://grandascot.pl/pokoje-i-apartamenty/, zyskujesz absolutna pewność, co do wyposażenia, wielkości, czy też dodatkowych usług, zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych. Nic Cię niemiło nie zaskoczy, będziesz wiedzieć, co zabrać z domu, a co będzie na Ciebie czekało w hotelowym pokoju. To wygodne.

  Najczęściej dla określenia podstawowej kategorii pokoju stosuje się terminu Standard. Dodatkowo Twin Room będzie wyposażony w pojedyncze łóżka, z kolei Double Room w duże łóżka podwójne (tzw. małżeńskie). Pokoje o podwyższonym standardzie to najczęściej Premium, Superior i De Luxe oferujące bogatsze wyposażenie, większy metraż i udogodnienia, np. w formie tarasu. Pokoje typu Suit oraz Junior Suit podzielone są najczęściej na dwie strefy - wypoczynkową i sypialnię.

  Upewnij się co do ceny, jednak nie oszczędzaj na rezerwacji

  Zawsze warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje cena za pokój, a za co ewentualnie trzeba będzie dopłacić. Dodatkowo, niektóre hotele podają jedynie widełki cenowe. Cena pokoju może zatem się zmieniać w zależności od tego, na jak długo przyjedziesz do hotelu, czy podróżujesz sam, czy rezerwacja dotyczyć będzie dni powszednich, czy weekendu.

  Często także dopłata za pokój o podwyższonym standardzie okazuje się minimalna, za to sam pokój bywa o klasę lepszy. Dlatego oszczędności na rezerwacji nie zawsze są uzasadnione.

  Cztery hotelowe gwiazdki w Polsce i Europie to naprawdę dobry standard

  Dlatego śmiało wybieraj pokoje w hotelu, który je posiada. Wyjątek stanowią hotele czterogwiazdkowe w krajach egzotycznych, zwłaszcza arabskich. Tutaj warto mierzyć wyżej.

  Na koniec nieco luksusu, czyli sprawdź, z czego możesz skorzystać

  Możliwość skorzystania z sauny, siłowni, czy sali fitness to w dobrych hotelach udogodnienia wliczone w cenę pokoju. Taka szczypta luksusu oferowana gościom będzie dobrze świadczyła o wybranym hotelu, bowiem hoteli niewygodnych i nieodwiedzanych z reguły nie stać na takie rozwiązania.

  Zobacz także

  GRA PLANSZOWA

  Master Of City
  Gra Master of city London
  Gra Master of city Paris
  Gra Master of city Rome
  Gra Master of city New York

  Zobacz filmy

  Bilety