7 europejskich miast, które warto odwiedzić jesienią

7 europejskich miast, które warto odwiedzić jesienią

Spis treści

 • Opinie
 • Jesień może być naprawdę piękna, więc to idealny czas na tańsze wakacje po sezonie albo na krótki, weekendowy oddech od codzienności. Nie trzeba daleko jechać, ponieważ kilka miast europejskich kusi swoimi atrakcjami. Wspólnie z Biurem Podróży ITAKA wybraliśmy propozycje 7 miast idealnych na jesienne podróże.

  Multikulturowy Berlin

  Stolica Niemiec kusi swoją historią i zabytkami, a także szalonymi imprezami. Na pewno trudno przejść obojętnie obok słynnej Bramy Brandenburskiej. Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, Bundestagu czy Wyspy Muzeów. Dla chwili oddechu warto też zajrzeć do Ogrodu Zoologicznego, szczególnie gdy jedzie się dzieckiem. A na wieczorny spacer doskonale się nadaje Plac Poczdamski. Jesień to również Festiwal Świateł, kiedy najważniejsze zabytki ozdabia się niesamowitymi iluminacjami.

  Romantyczny Paryż

  Mimo że symbolem tego miasta jest wieża Eiffla, a atutem wiele interesujących zabytków, to przecież urok Paryża tkwi przede wszystkim w czarujących, spokojnych uliczkach oraz przytulnych knajpach. Właśnie dla takiej romantycznej atmosfery Paryż nazywa się miastem zakochanych. Dlatego na jesienny city break warto wybrać stolicę Francji, jeżeli pragnie się spędzić kilka romantycznych chwil z ukochaną osobą. Oczywiście pozwiedzać też warto.

  Modny Mediolan

  Do tego włoskiego miasta można pojechać na zakupy – w końcu to światowa stolica mody. Jednak nie tylko dlatego Mediolan nadaje się na krótkie wakacje po sezonie. Wtedy można liczyć na mniejsze tłumy przy największych atrakcjach miasta, a jest ich sporo. Przede wszystkim najsłynniejszy fresk Leonarda da Vinci, czyli „Ostatnia Wieczerza”, który znajduje się w bazylice Santa Maria Della Grazie. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest także niesamowita katedra Duomo – z jej dachu można podziwiać piękną panoramę miasta. Natomiast wieczorem koniecznie trzeba przejść się nad mediolańskie kanały.

  Renesansowa perełka – Florencja

  W tym toskańskim mieście na każdym kroku czuje się oddech historii. Dlatego to idealny city break dla osób zafascynowanych włoską kulturą i sztuką, zwłaszcza epoki renesansu. Zachwycają wspaniałe kościoły i katedry, w tym Santa Maria del Fiore. Warto też zobaczyć wyjątkową mozaikę w baptysterium San Giovanni, a także Most Złotników, który jest najstarszą budowlą tego typu we Florencji. Na deser można zostawić zjawiskowe renesansowe ogrody oraz widoki ze wzgórza Michała Anioła.

  Urokliwa Praga

  To kolejne miasto (po Berlinie), które znajduje się niedaleko polskiej granicy, a pięknością niewątpliwie pobija wiele innych bardziej popularnych. Podróż do Pragi nie jest męcząca, a wrażenia z miasta niezapomniane. O Moście Karola pewnie słyszał każdy, podobnie jak o monumentalnym Zamku na Hradczanach. Obowiązkowo trzeba też podążyć na Stare Miasto, gdzie znajduje się wyjątkowy zegar astronomiczny Orloj. A przecież Praga to również klimatyczne knajpki, w których można skosztować wybornego czeskiego piwa.

  Klimatyczna Lizbona

  Spacer wąskimi i stromymi uliczki Alfamy, przejażdżka żółtym tramwajem linii 28 czy wizyta w niesamowitym Oceanarium to zaledwie namiastka atrakcji stolicy Portugalii. Jesienny city break w tym mieście nie może też obyć się bez posmakowania słynnych Pasteis de Belem oraz posłuchania nostalgicznego fado. A wieczorem warto przejść się promenadą wzdłuż Tagu albo ruszyć do imprezowego centrum Bairro Alto.

  Niesamowity Londyn

  To miasto idealnie łączy tradycję z nowoczesnością. Trudno nie zachwycić się Parliament Square ze słynnym Big Benem czy Tower of London. Niektórzy nie wyobrażają sobie wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii bez odwiedzenia Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Jednak Londyn to również miasto rozrywki – teatrów, restauracji i licznych pubów. Warto się wczuć w dość specyficzny klimat Londynu.

  Zobacz także

  GRA PLANSZOWA

  Master Of City
  Gra Master of city London
  Gra Master of city Paris
  Gra Master of city Rome
  Gra Master of city New York

  Zobacz filmy

  Bilety