Lato rodzinne, czy pierwsze kolonie dla dzieci? Zaplanuj wakacje!

Lato rodzinne, czy pierwsze kolonie dla dzieci? Zaplanuj wakacje!

Spis treści

 • Opinie
 • Rodzinne wyprawy wakacyjne są bardzo pożądane i potrzebne, nie powinniśmy z nich rezygnować. Jeśli tylko rodzice mogą wyjechać z dziećmi na wakacje - koniecznie trzeba to zrobić! Nic nie zastąpi beztroskiego czasu w nowym miejscu, wspaniałych widoków, wspólnych odkryć i… pamiątkowych zdjęć. Takie wyprawy budują wspólną przeszłość, wspomnienia i wnoszą wiele dobrego do rodzinnego życia. Pozwalają odetchnąć od codziennych spraw.

  Jednak niestety często rzeczywistość jest inna niż marzenia - zatem we wspólnym wyjeździe może przeszkodzić wiele czynników. Są to zazwyczaj kłopoty małżeńskie, problemy finansowe, brak możliwości urlopu, brak zdrowia czy konieczność opieki nad chorą osobą z rodziny. Tak czy inaczej - warto wyjechać wspólnie (lub choć jedno z rodziców z dziećmi) na nawet dwudniowy pobyt poza własnym miejscem zamieszkania.

  Wakacje są długie, trwają ponad dwa miesiące. Zazwyczaj rodzice mają kłopot z opieką nad dzieckiem przez tyle czasu. Nie chcą też, by dziecko siedziało bezczynnie w domu i traciło fajny, wakacyjny czas na gry komputerowe czy telewizor. Dlatego wizja ponad dwumiesięcznego siedzenia w domu często jest stresująca dla rodzica. Wtedy zaczynają się poszukiwania kolonii dla dzieci lub półkolonii. Ofert jest co nie miara, należy tylko wybrać odpowiednią https://www.kogis.pl/rodzaje-kolonii/kolonie-z-jezykiem-angielskim/.

  Dla najmłodszych dzieci, w wieku od pięciu do siedmiu lat, polecane są półkolonie, wtedy wieczorem, na noc dziecko wraca do swojego domu. Dla dzieci powyżej ośmiu lat lepsze i bardziej wartościowe będą wyjazdy poza własną miejscowość. Wtedy rodzice mają pełną swobodę i naprawdę mogą odpocząć lub skupić się na pracy, a dzieci mają możliwość pełnego, zdrowego dla ciała i ducha, wesołego wypoczynku z rówieśnikami.

  Obozy i kolonie dla dzieci są niezastąpioną forma wypoczynku - przebywanie w czystym miejscu, z dala od miejskiego smogu, wśród lasów i natury wpływa kojąco na organizm. Kolonie dla dzieci nad morzem zapewniają pobyt w zdrowym mikroklimacie z jodem, w czystym powietrzu i kontaktem z nadmorskimi, sosnowymi lasami. Jest to cudowna dawka energii dla organizmów.

  Kolonie dla dzieci (https://www.kogis.pl/kolonie) odbywają się nad jeziorem, nad morzem, w lasach i w górach. Każda z tych lokalizacji jest bardzo dobra i pożądana. Wyjazdy te różnią się atrakcjami i krajobrazami. Jeśli dziecko nigdy nie było w górach - warto wysłać je na kolonie dla dzieci właśnie tam, by poznało nowe miejsce. Jeśli zaś na codzień mieszkamy w górach, warto wyprawić dziecko nad morze, by zmieniło klimat. Każdemu na pewno dobrze zrobi przebywanie w lesie, wśród przyrody, ekologicznie czystym miejscu, ze zdrowym jedzeniem.

  Na kolonie dla dzieci wyjeżdżają też maluchy z problemami zdrowotnymi, dużymi alergiami, astmą czy koniecznymi dietami. Takie dzieci też są przyjmowane na obóz. Rodzice muszą dobrze wybrać miejsce wypoczynku - na przykład dzieci bardzo uczulone na komary nie powinny jechać nad jezioro, a te z astmą dobrze będą się czuły nad morzem. Młodzież ze skomplikowanymi dietami musi jechać tam, gdzie takie diety organizator będzie w stanie zapewnić.

  Wakacje rodzinne są dobrą formą wypoczynku, ale nie zastąpią kolonii dla dzieci. Tylko na kolonii dziecko zdobędzie samodzielność, nauczy się interakcji w grupie, zgłaszania i konsultowania spraw z wychowawcą, dbania o dobry ubiór czy przygotowanie do różnych aktywności. Kadra obozu oczywiście dzieciom pomaga, jednak nie jest to to samo, co ubieranie na wycieczkę przez mamę czy tatę. Tu młody człowiek musi być samodzielny w działaniu, umieć współpracować z kolegami i grupą. Nigdzie indziej dziecko nie otrzyma tej lekcji, tylko na kolonii dla dzieci. W szkole sytuacja jest nieco inna, gdyż tam dziecko przebywa tylko kilka godzin, a cała klasa jest mu doskonale znana. Kolonie dla dzieci zaś to zupełnie nowe towarzystwo, nowe środowisko. Tu trzeba nauczyć się wielu rzeczy i dzieciom na ogół świetnie to wychodzi. Powszechne jest, że po kolonii dla dzieci często rodzice są zachwyceni jak dziecko się pozytywne odmieniło, wydoroślało, pokonało swoje słabości i tęsknotę. Rodzice często są bardzo dumni ze swojego dziecka i zaskoczeni jak dużo pozytywnych wrażeń pociecha z wypoczynku przywiozła.

  Zobacz także

  GRA PLANSZOWA

  Master Of City
  Gra Master of city London
  Gra Master of city Paris
  Gra Master of city Rome
  Gra Master of city New York

  Zobacz filmy

  Bilety