TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Barcelonie

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Barcelonie

1. Oceanarium w Barcelonie

 

1. Oceanarium w Barcelonie

 

Adres: Moll d'Espanya del Port Vell, s/n, 08039 Barcelona

Cena: Około 21€ dla dzieci, 25€ dla dorosłych

Oceanarium w Barcelonie, położone przy Porcie Vell, to jedna z głównych atrakcji miasta, szczególnie dla rodzin z dziećmi. W obiekcie mieszka ponad 11 000 zwierząt reprezentujących około 450 gatunków. Największą atrakcją jest ogromny, przezroczysty tunel, który prowadzi przez główny zbiornik, dając uczucie spaceru po dnie oceanu.

Zwiedzający mogą podziwiać rekiny, płaszczki oraz inne morskie stworzenia płynące tuż nad ich głowami. Oceanarium oferuje również różnorodne programy edukacyjne i interaktywne wystawy, które przybliżają tajemnice życia podwodnego.

 

2. Park Güell

 

 

2. Park Güell

 

Adres: Gràcia, 08024 Barcelona

Cena: Bezpłatne

Park Güell w Barcelonie, zaprojektowany przez słynnego architekta Antoniego Gaudí, jest jednym z najbardziej oryginalnych dzieł sztuki miejskiej i jednocześnie publicznym parkiem. Znajdujący się na wzgórzu, oferuje wspaniałe widoki na miasto oraz wybrzeże.

Charakterystyczne dla parku są kolorowe mozaiki, niezwykłe kształty architektoniczne i kręte ścieżki. Centralnym punktem jest słynna terasa z ławeczką w kształcie węża, która jest pokryta kawałkami ceramicznych płytek. Park Güell to miejsce pełne zielonych przestrzeni, alejek, fontann i rzeźb, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na spokojny spacer czy piknik w sercu Barcelony.

 

3. Park zoologiczny w Barcelonie

 

3. Park zoologiczny w Barcelonie

 

Adres: Parc de la Ciutadella, 08003 Barcelona

Cena: 21,40€ dla dorosłych, 12,95€ dla dzieci

Zoo w Barcelonie, położone w malowniczym Parku de la Ciutadella, jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych ogrodów zoologicznych w Europie. Na obszarze blisko 14 hektarów mieszka około 2000 zwierząt reprezentujących ponad 300 gatunków, zarówno miejscowych, jak i egzotycznych.

Zoo skupia się na ochronie zagrożonych gatunków i edukacji ekologicznej, oferując liczne programy i warsztaty dla zwiedzających. Atrakcje obejmują m.in. pokazy z udziałem delfinów, interaktywne wykłady oraz możliwość obserwacji zwierząt w ich naturalnie zaprojektowanych habitatach. To idealne miejsce dla rodzin, które chcą połączyć edukację z rozrywką, odkrywając fascynujący świat przyrody.

 

4. Muzeum Nauki CosmoCaixa

 

4. Muzeum Nauki CosmoCaixa

 

Adres: Carrer d'Isaac Newton, 26, 08022 Barcelona 

Cena: 6€, dzieci poniżej 16 lat bezpłatnie

Muzeum Nauki CosmoCaixa w Barcelonie to nowoczesne i interaktywne centrum nauki, które zaprasza odwiedzających do eksplorowania świata nauki poprzez doświadczenie i zabawę. Znajduje się w nim wiele ekspozycji, które obejmują tematy od astronomii po biologię.

Wielką atrakcją jest "Las zalany", gdzie można zobaczyć ekosystem amazoński, oraz „Sala Materii”, prezentująca ewolucję wszechświata i życia na Ziemi. CosmoCaixa oferuje również planetarium oraz różnorodne warsztaty i demonstracje, które zachęcają do interaktywnego uczenia się i rozbudzają ciekawość zarówno u dzieci, jak i dorosłych. To miejsce, które inspiruje do myślenia i odkrywania.

 

5. Tibidabo Park Rozrywki

 

5. Tibidabo Park Rozrywki

 

Adres: Plaça del Tibidabo, 3-4, 08035 Barcelona

Cena: 28,50€ dla dorosłych, 10,30€ dla dzieci

Tibidabo Park Rozrywki, położony na szczycie góry Tibidabo w Barcelonie, jest jednym z najstarszych działających parków rozrywki na świecie. Założony w 1905 roku, park oferuje wyjątkowe połączenie tradycyjnych atrakcji z nowoczesnymi urządzeniami.

Znajdują się tutaj zarówno klasyczne karuzele, jak i ekscytujące roller coastery, oferujące rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. Dodatkowo, z parku roztaczają się spektakularne widoki na całe miasto Barcelona. Park Tibidabo jest także miejscem kultury, goszcząc liczne pokazy i spektakle. Jest to idealne miejsce na rodzinny dzień pełen atrakcji i pięknych widoków.

 

6. Poble Espanyol

 

6. Poble Espanyol

 

Adres: Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 13, 08038 Barcelona

Cena: 14€ dla dorosłych, 7€ dla dzieci

Poble Espanyol, zlokalizowany na wzgórzu Montjuïc w Barcelonie, to unikalne połączenie muzeum, skansenu i centrum handlowego, które prezentuje architekturę i rzemiosło z różnych regionów Hiszpanii. Zostało stworzone w 1929 roku z okazji Międzynarodowej Wystawy, aby pokazać różnorodność kulturalną kraju.

Skansen składa się z ponad 100 pełnowymiarowych replik budynków, które tworzą malownicze uliczki i place, prowadząc zwiedzających przez charakterystyczne dla poszczególnych regionów Hiszpanii krajobrazy. W Poble Espanyol można również oglądać występy na żywo, wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych oraz skosztować regionalnych potraw. To fascynujące miejsce, gdzie historia łączy się z kulturą.

 

7. Plaża Barceloneta

 

7. Plaża Barceloneta

 

Adres: Ciutat Vella, 08003 Barcelona

Cena: Bezpłatnie

Plaża Barceloneta to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych plaż w Barcelonie. Położona w malowniczej dzielnicy Barceloneta, przyciąga zarówno miejscowych mieszkańców, jak i turystów szukających słońca i morza. Długa na kilka kilometrów, plaża oferuje złocisty piasek i czyste wody Morza Śródziemnego, idealne do kąpieli i relaksu.

Wzdłuż plaży rozciąga się promenada pełna barów, restauracji i kawiarni, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków. Barceloneta jest także świetnym miejscem na uprawianie sportów wodnych jak windsurfing czy kitesurfing. To tętniące życiem miejsce, idealne na wypoczynek nad morzem.

 

8. Muzeum Czekolady (Museu de la Xocolata)

 

8. Muzeum Czekolady (Museu de la Xocolata)

 

Adres: Carrer del Comerç, 36, 08003 Barcelona

Cena: 6€ dla dorosłych, 5€ dla dzieci

Muzeum Czekolady w Barcelonie (Museu de la Xocolata) to fascynujące miejsce dla miłośników słodyczy i tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii i produkcji czekolady. Znajdujące się w starej części miasta, muzeum oferuje interaktywne wystawy przedstawiające proces przemiany ziarna kakaowca w czekoladę, a także wpływ czekolady na europejską kulturę kulinarną.

Odwiedzający mogą podziwiać zaskakujące rzeźby wykonane z czekolady, a także uczestniczyć w warsztatach, gdzie uczą się tworzenia własnych czekoladowych dzieł sztuki. Muzeum to także idealne miejsce na degustację różnorodnych czekoladowych smakołyków, co czyni wizytę szczególnie przyjemną.

 

9. Muzeum Iluzji

 

9. Muzeum Iluzji

 

Adres: Carrer de Pintor Fortuny, 17, 08001 Barcelona

Cena: 12€ dla dorosłych, 10€ dla dzieci

Muzeum Iluzji w Barcelonie to ekscytujące miejsce pełne zabawnych i edukacyjnych atrakcji, które wykorzystują zjawiska optyczne i percepcyjne, by dostarczać niezapomnianych wrażeń. To idealne miejsce na rodzinne wyjście, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą odkrywać świat iluzji przez interaktywne eksponaty.

Muzeum zapewnia możliwość uczestnictwa w różnych eksperymentach, które bawią i uczą zasad fizyki i psychologii percepcji. Oprócz tradycyjnych iluzji optycznych, oferuje również specjalne pokoje, które zmieniają rozmiary i proporcje, dając uczucie wejścia w zupełnie inny wymiar.

 

10. CaixaForum Barcelona

 

10. CaixaForum Barcelona

 

Adres: Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 6-8, 08038 Barcelona

Cena: Wstęp wolny dla dzieci, 6€ dla dorosłych

CaixaForum Barcelona to dynamiczne centrum kultury mieszczące się w zabytkowej fabryce modernistycznej przy stóp Montjuïc. Miejsce to oferuje bogaty program wystaw sztuki nowoczesnej i historycznej, projekcje filmowe, muzyczne oraz teatralne wydarzenia, które przyciągają zarówno dorosłych, jak i młodszych widzów.

Interaktywne warsztaty i edukacyjne wystawy są specjalnie zaprojektowane, aby angażować dzieci i zachęcać je do odkrywania świata sztuki i nauki. CaixaForum jest również znane z inicjatyw społecznych i programów edukacyjnych, które promują dostęp do kultury wśród wszystkich grup społecznych. To miejsce, gdzie sztuka spotyka się z edukacją, dostarczając inspiracji odwiedzającym każdego wieku.

 

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Barcelonie - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dodaj opinię

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy

Bilety