Top 10 - atrakcje dla dzieci w Warszawie

Top 10 - atrakcje dla dzieci w Warszawie

1. Centrum Nauki Kopernik

 

Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-czw 08:00-18:00, pt 08:00- 20:00, sob-ndz 09:00-19:00
Ceny: od 28 PLN
Strona internetowa: https://www.kopernik.org.pl/

1. Centrum Nauki Kopernik
1. Centrum Nauki Kopernik

 

Centrum otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 – 18:00, w piątki godziny te wydłużone są do 20:00, natomiast w weekendy od 9:00 do 19:00. Ceny biletów normalnych w dni powszednie na wystawy to koszt 40 zł, do planetarium 28 zł, natomiast na koncerty i pokazy specjalne bilet normalny kosztuje 42 zł.

Misją centrum jest inspiracja do doświadczeń i rozumienia świata. Opiera się na autorytecie nauki, a swoimi działaniami prototypuje, testuje i eksploruje nowe oraz nieznane. W cenie jednego biletu mogą Państwo zobaczyć strefę eksperymentową z blisko 200 eksponatami, wystawę czasową oraz przygotowaną dla najmłodszych Bzzz!, a to tylko część atrakcji.

W Planetarium czekają na Państwa niesamowite pokazy pozwalające eksplorować wszechświat i poznać jego najskrytsze zakamarki.

 

2. Multimedialny Park Fontann

 

Adres: Skwer 1 Dywizji Pancernej WP, 00-221 Warszawa
Godziny otwarcia: ndz-czw 08:30-22:30, pt-sob 08:30-22:00
Ceny: bezpłatnie
Strona internetowa: https://estrada.com.pl/multimedialny-park-fontann/

2. Multimedialny Park Fontann
2. Multimedialny Park Fontann

 

Misją Stołecznej Estrady jest organizowanie własnych pokazów estradowych, muzycznych i rozrywkowych propagujących kulturę wysoką poprzez sztukę. Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to zarówno niesamowita rozrywka jak i edukacja.

W ostatnich latach widzowie podziwiać mogli warszawskie legendy, które oddawały uniwersalne wartości takie jak miłość, przyjaźń czy odwaga. W 2023 roku prezentowane są legendarne animacje Disneya. Program Disneya zainaugurowany został w dniach 1-3 maja, natomiast pokazy odbywają się w każde piątki od maja do września.

W programie poderwą gości rytmy największych disneyowych hitów takie jak „Kolorowy Wiatr” czy „Hakuna Matata” z „Króla Lwa”. Miejsce to jest prawdziwą gratką dla miłośników sztuki i legendarnych animacji.

 

3. Stacja Muzeum

 

Adres: ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa
Godziny otwarcia: pn-ndz 10:00-18:00
Ceny: od 0 PLN do 38 PLN
Strona internetowa: https://stacjamuzeum.pl/

3. Stacja Muzeum
3. Stacja Muzeum

Źródło: https://stacjamuzeum.pl/

Należy pamiętać, że na ekspozycję należy przybyć najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem muzeum, a poniedziałek jest dniem oferującym wstęp wolny. Stacja Muzeum jest samorządową instytucją kultury, która gromadzi zabytki techniki kolejowej.

Znajdują się tu takie eksponaty jak tabor kolejowy czy też elementy infrastruktury kolejowej. Podziwiać można historyczne mapy kolejowe, modele kolejowe, a nawet stare zegary, mundury, lampy i fotografie.

Bilet normalny kosztuje 18 zł, zaś ulgowy 9 zł. Można podziwiać cały szereg różnorodnych wydarzeń jak „Industrialna Noc Muzeów na Woli” czy „Giełda modeli kolejowych”.

 

4. Muzeum Ewolucji

 

Adres: plac Defilad, 00-110 Warszawa
Godziny otwarcia: wt-sob 08:00-16:00, ndz 9:00-15:00
Ceny: od 8 PLN
Strona internetowa: https://muzeumewolucji.pl/

4. Muzeum Ewolucji
4. Muzeum Ewolucji

 

Muzeum popularyzuje wiedzę o ewolucji życia na Ziemi. Poza zwiedzaniem stałych ekspozycji oferuje także bogaty repertuar lekcji muzealnych i szkolnych dla nauczycieli. Tematyka tych zajęć skupiona jest wokół problemach współczesnego ewolucjonizmu jak pochodzenie człowieka bądź podbój lądów.

Ponadto prowadzone są warsztaty edukacyjno-artystyczne oraz edukacyjna impreza dla najmłodszych zatytułowana „Urodziny wśród dinozaurów”. Na chwilę obecną trwają prace przy budowie nowej ekspozycji dotyczącej ewolucji w morzu.

Obecnie zachęcamy do podziwiania stałych ekspozycji skupionych wokół szkieletów dinozaurów, podboju lądów przez kręgowców czy też podziwiania oryginalnych skamielin kości Smoka Wawelskiego.

 

5. Folwark Bródno

 

Adres: ul. św. Wincentego 92, 03-291 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-pt 08:00-17:00, sob-ndz 10:00-14:00
Ceny: bezpłatnie
Strona internetowa: http://pgrbrodno.pl/folwark/

5. Folwark Bródno
5. Folwark Bródno

Źródło: http://pgrbrodno.pl/folwark/galeria-mediow/

W Folwarku pracują Animatorzy którzy są prawdziwymi specjalistami w swoim fachu. Prowadzą wycieczki i zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dzieci. Natomiast w samym obiekcie znajdują się przede wszystkim udomowione zwierzęta użytkowo-gospodarcze takie jak kury, indyki, kaczki, krowy, kozy, owce, kuce szetlandzkie.

Szeroka gama zwierząt pozwoli dzieciom zapoznać się z najbliższym otoczeniem zwierząt, poznać ich specyfikę i osobowości. Jest to tym samym doskonały początek do dalszego eksplorowania fascynującego świata zwierząt.

W części botanicznej natomiast znajduje się ponad 100 poletek uprawnych oraz tuneli foliowych, w których rośnie wiele gatunków roślin użytkowych.

 

6. Smart Kids Planet

 

Adres: ul. Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-ndz 09:00-20:00
Ceny: od 29 PLN
Strona internetowa: https://smartkidsplanet.pl/

6. Smart Kids Planet
6. Smart Kids Planet

 

To wyjątkowe miejsce, pierwsze takie w Polsce. Innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Miejsce te jest na tyle innowacyjne, że wypełnia pustkę pomiędzy salami zabaw, a centrami nauki stanowiąc ich idealne połączenie.

Obecnie jest 9 stref mądrej zabawy i ponad 50 angażujących atrakcji. Tutaj dzieci mogą doświadczyć nauki, która jest czystą przyjemnością.

Nauka ta oparta jest przede wszystkim na formie zabawy w której fantazja nie zna granic. Centrum czynne jest codziennie w godzinach 9:00 – 20:00. Jedna godzina to koszt 29 zł przez internet.

 

7. Świat Iluzji

 

Adres: Rynek Starego Miasta 21, 00-272 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-pt 09:00-20:00, sob-ndz 10:00-21:00
Ceny: od 27 PLN
Strona internetowa: https://swiatiluzji.pl/

7. Świat Iluzji
7. Świat Iluzji

Źródło: https://swiatiluzji.pl/

Miejsce te posiada niesamowite atrakcje, które zdecydowanie wpłyną na Państwa zmysły i świadomość. Pozwala odkrywać nowe, nieznane elementy i zaznać niespotykanych wcześniej wrażeń. W Pokoju luster jedynie wyobraźnia dzieli od wejścia do nowego wymiaru.

Pokój ten jest obliczem nieskończoności. Wielokrotnie widywany w hollywoodzkich produkcjach teraz stoi przed Wami otworem. Tunel Vortex to miejsce w którym grawitacja nie istnieje, a przejście nim zapewnia mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Natomiast Matrix został zaprojektowany jako pomieszczenie nacechowane bezkresem świateł i luster mogących wręcz przyprawić o zawroty głowy. To wybrane z wielu atrakcji tego niesamowitego miejsca, które koniecznie należy odwiedzić!

 

8. Ogród Botaniczny UW

 

Adres: Al. Ujazdowskie 4, 00-478 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-ndz 10:00-18:00
Ceny: od 10 PLN
Strona internetowa: http://www.ogrod.uw.edu.pl/

8. Ogród Botaniczny UW
8. Ogród Botaniczny UW

Źródło: https://warsawtour.pl/ogrod-botaniczny-uniwersytetu-warszawskiego/

 

Ogród ten został założony jest w 1818 roku dzięki staraniom profesora botaniki – Michała Szuberta. Położony jest na powierzchni dawnych Ogrodów Królewskich, w północnej części Łazienek. Koszt biletu normalnego to 20 zł, natomiast sam Ogród otwarty jest od marca do października w różnych godzinach zależnych od miesiąca.

Obiekt dysponuje szeregiem różnych działów. Między innymi są to działy: systematyki roślin wyróżniający się układem wzniesionych zagonów, przedstawiający zasady naukowej klasyfikacji gatunków roślin.

Są również pnącza będące zamkniętym, kameralnym miejscem w którym rośliny w dążeniu do światła pną się w górę oraz szklarnie Ogrodu w których podziwiać można całe spektrum fascynujących roślin.

 

9. Zoo w Warszawie

 

Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
Godziny otwarcia: pon-ndz: (grudzień-styczeń) 9:00-15:30, (luty,listopad) 9:00-16:00, (marzec,pażdziernik) 9:00-17:00, (kwiecień,wrzesień) 9:00-18:00
Ceny: od 15 PLN
Strona internetowa: https://zoo.waw.pl/

9. Zoo w Warszawie
9. Zoo w Warszawie

 

Misją ogrodu jest przekazanie wiedzy oraz wypoczynku pośród pięknej przyrody przy obserwacji wielu fascynujących gatunków zwierząt. Zoo jest czynne codziennie od godziny 9:00, natomiast godziny zamknięcia różnią się w zależności od konkretnego miesiąca.

W miesiącach kwiecień – wrzesień bilet normalny kosztuje 35 zł, natomiast w okresie październik – marzec jedynie 25 zł. Zoo cechuje motto „działajmy wspólnie, by chronić przyrodę”. W tym celu prowadzi modelową hodowlę z badaniami naukowymi i edukacją ekologiczną.

Poznają tu Państwo wiele wspaniałych zwierząt jak choćby prawdziwą artystkę Lucy, samicę szympansa uwielbiającą naśladować ludzi czy też Hugo niezwykle okazały i sympatyczny hipopotam nilowy.

 

10. U Króla Maciusia

 

Adres: ul. Mordechaja Anielewicza 6 00-157 Warszawa
Godziny otwarcia: sob-ndz: 11:00-13:30, 14:00-18:00
Ceny: bezpłatnie
Strona internetowa: https://polin.pl/pl/ukrolamaciusia2

10. U Króla Maciusia
10. U Króla Maciusia  

Źródło: https://polin.pl/pl/ukrolamaciusia2

To niezwykle barwne, a zarazem kolorowe miejsce oddające bezpieczną przestrzeń w Muzeum Polin. Zaprojektowane zostało z myślą o najmłodszych. W tym miejscu dzieci mogą zapoznać się i odkrywać świat żydowskiej kultury, tradycji i historii.

Specjaliści tworzą przestrzeń, która nadzwyczajnie sprzyja budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji z dzieckiem. Ponadto organizowane są warsztaty rodzinne, dla grup zorganizowanych i chwilo wstrzymane urodziny dla dzieci oraz cykle spotkań dla rodziców z dziećmi 1-3 lat.

Nauka i edukacja odbywa się tutaj za pomocą zabawy w doskonale dostosowanej do tego Sali. Dzieci bawiąc się odkryją inną kulturę poznając przy tym odmienne tradycje.

 

Top 10 - atrakcje dla dzieci w Warszawie - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dodaj opinię

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy

Bilety