Top 20 atrakcji dla dzieci w Krakowie

Top 20 atrakcji dla dzieci w Krakowie

1. Rejs statkiem po Wiśle - wodna atrakcja dla dzieci w Krakowie

Rejsy odbywają się codziennie, cena biletu dla dziecka wynosi 15 zł, a dla dorosłych 30 zł. Godziny otwarcia: rejsy dostępne są od 10:00 do 18:00.

Opis atrakcji: Rejs statkiem po Wiśle to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Podczas tej 45-minutowej podróży, pasażerowie mogą podziwiać przepiękne panoramy Starego Miasta i Wawelu. Dla najmłodszych przygotowane są specjalne atrakcje jak animations z ich ulubionymi postaciami.

Dorośli z pewnością zainteresują się komentarzem przewodnika, który opowiada o ciekawych faktach i historiach związanych z krakowskimi zabytkami. Bez wątpienia rejs statkiem po Wiśle będzie niezapomnianym doświadczeniem dla całej rodziny.
 

Rejs statkiem po Wiśle
 

2. ZOO Kraków - odkryjcie razem zwierzęta z całego świata

Ceny i godziny otwarcia:

Zwiedzanie ZOO w Krakowie to prawdziwa przyjemność zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy - 9 zł, a dzieci do 3 lat wstęp mają za darmo.

Deszcz, słońce, zima czy lato - ZOO jest otwarte dla odwiedzających przez cały rok! Godziny otwarcia różnią się w zależności od pory roku. W miesiącach letnich (kwiecień - wrzesień) ZOO jest otwarte od 9:00 do 19:00, natomiast w miesiącach zimowych (październik - marzec) zwiedzać można od 9:00 do 16:00.

Atrakcje:

Pierwszą z głównych atrakcji jest Akwarium i Terrarium. Znajduje się tutaj wiele gatunków ryb zarówno morskich, jak i słodkowodnych, a także wiele innych zwierząt żyjących w wodzie. W terrarium można zobaczyć m.in. egzotyczne węże, jaszczurki i żółwie. Jest to miejsce, które daje możliwość bliskiego spotkania z tajemniczym światem zwierząt żyjących pod wodą oraz tych, które żyją na lądzie, ale zasłonięte są dla naszej codziennej obserwacji.

Nastąpić może także wizyta w nowo otwartym Pawilonie Małp. Znajdują się tam różne gatunki małp, od niewielkich tamarinek po duże gibony. To miejsce daje niepowtarzalną możliwość obserwacji tych inteligentnych zwierząt w warunkach, które naśladują ich naturalne środowisko.

Kolejnym punktem programu może być Wybieg dla lwiąt. To niezwykle atrakcyjne miejsce, skąd możemy popatrzeć na te wspaniałe zwierzęta. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością obserwacji króla zwierząt z tak bliska.
 

ZOO atrakcja dla dzieci Kraków
 

3. Żywe Muzeum Obwarzanka - atrakcja dla kreatywnych dzieci

Ceny i godziny otwarcia:  Ceny biletów do Żywego Muzeum Obwarzanka zaczynają się od 14 zł dla dzieci do 18 zł dla dorosłych. Rodzinne bilety dostępne są za 50 zł. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Atrakcje muzeum:

1. Obwarzanki krakowskie - ciekawostką dla wszystkich jest mozliwość samodzielnego wypieczenia obwarzanka. Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonego piekarza, który opowiada także o historii i kulturze tego tradycyjnego produktu.

2. Interaktywne wystawy - przy pomocy nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą poznać historię obwarzanka, jego wpływ na kulturę i gospodarkę Krakowa oraz zobaczyć, jak wyglądała produkcja obwarzanka w różnych epokach.

3. Warsztaty - dla najmłodszych przygotowano specjalne zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci mają możliwość nauczyć się wypieku obwarzanków, poznania ich historii i roli w kulturze Krakowa.
 

obwarzanka krakowska
 

4. Park Wodny Kraków - gwarancja dobrej zabawy dla dzieci

Ceny i godziny otwarcia:  Informacje na temat cen i godzin otwarcia Parku Wodnego Kraków można znaleźć na oficjalnej stronie parku. Jest on otwarty siedem dni w tygodniu, a ceny za wstęp w dni powszednie i weekendy mogą się różnić.

Atrakcje:

Tory przeciwprądowe: Tory przeciwprądowe to jedna z głównych atrakcji w Parku Wodnym. Są one doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą poćwiczyć pływanie lub po prostu dobrze się bawić.

Basen ze sztucznymi falami: Basen ze sztucznymi falami to kolejna popularna atrakcja. Fale są generowane co pewien czas, co tworzy zabawne i ekscytujące doświadczenie dla odwiedzających.

Zjeżdżalnie: Park Wodny w Krakowie oferuje różne rodzaje zjeżdżalni, zarówno dla młodszych, jak i starszych odwiedzających. Niektóre z nich mogą być dość ekstremalne, co dodatkowo podnosi poziom adrenaliny.
 

Park Wodny w Krakowie
 

5. Kopalnia Soli "Wieliczka" - fascynująca wycieczka dla dzieci

Ceny i Godziny Otwarcia: Inne informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Atrakcje: Kopalnia Soli "Wieliczka" to jedna z największych atrakcji w Polsce. Przełażąc się przez różnorodne komory i wałując na głębokość ponad 300 metrów, zobaczysz szereg ciekawych spektakli utworzonych przez setki lat eksploatacji soli. Obserwując bogato zdobione figury solne i potężne kolumny utworzone z grubszych solnych bloków, poczujesz prawdziwe piękno podziemnego świata.

Atrakcja ta jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, z wyjątkowo pouczającej wyprawy. Każde z pomieszczeń posiada unikalną historię i zaskakujące elementy, które z pewnością zachwycą małych gości.
 

Kopalnia Soli Wieliczka w Krakowie
 

6. Kopiec Piłsudzkiego - najwyższy punkt widokowy Krakowa

Ceny i godziny otwarcia: Kopiec Piłsudzkiego jest udostępniony dla zwiedzających codziennie od godziny 9:00 do 20:00. Cena biletu normalnego wynosi 14 zł, a ulgowego 10 zł. Bilety rodzinne dostępne są za 30 zł.

Widok z kopca: Usytuowany na Sowinie Górze, o wysokości 271 m n.p.m., Kopiec Piłsudzkiego jest najwyższym punktem widokowym Krakowa. Z jego szczytu roztacza się panorama miasta oraz okolicznych miejscowości. Idealne miejsce dla miłośników fotografii.

Historia kopca: Upamiętniający Józefa Piłsudskiego, kopiec został zbudowany w latach 1934-1937. Jego symboliczny charakter oraz ciekawa architektura przyciąga licznych turystów.

Miejsce na spacer: Obszar wokół kopca jest idealnym miejscem na spacery czy pikniki. Otoczony zielenią, liczne ścieżki prowadzą przez las, aż do szczytu kopca.
 

Kopiec Piłsudzkiego w Krskowie
 

7. Zamek na Wawelu - poczujecie średniowieczną historie Krakowa

Ceny: bilety normalne kosztują 20 PLN, zaś ulgowe 15 PLN. Preferowany tryb zakupu jest online z przypisanym konkretnym godzinom wstępu.

Godziny otwarcia: Zamek jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do niedzieli. W godzinach od 09:00 do 17:00 (od kwietnia do października), oraz od 09:00 do 16:00 (od listopada do marca).

Atrakcje: Zamek na Wawelu, jak mówi legenda, jest miejscem, gdzie spał smok Wawelski przed przybyciem legendarnego króla Krakusa. Obecnie jest to jeden z najważniejszych zabytków Polski, będący nieodłącznym elementem krajobrazu Krakowa. Ośrodek władzy królewskiej przez wiele stuleci, Zamek składa się z pałacu królewskiego oraz katedry wawelskiej.
 

Zamek na wawelu Kraków
 

8. Interaktywne Muzeum MOCAK - atrakcja dla kreatywnych dzieci

Ceny:  Ceny biletów do Muzeum MOCAK wynoszą 14 zł dla normalnego biletu i 7 zł dla biletu ulgowego. Dla rodzin i grup szkolnych dostępne są zniżki. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli, w godzinach 11:00 - 19:00.

Interaktywne wystawy wydają się spełniać oczekiwania najbardziej wymagających małych odkrywców. Każda z nich jest unikalna i stworzona w taki sposób, aby pobudzić dziecięcą ciekawość. Wygląda to tak, że dzieci mają możliwość aktywnego uczestnictwa w wystawach - dotykania, przekładania, przekręcania elementów ekspozycji.

Jest również sekcja edukacyjna w której odbywają się różnego rodzaju warsztaty tematyczne zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą pogłębiać swoje pasje artystyczne, rozwijać umiejętności, a także po prostu dobrze spędzić czas.
 

MOCAK Kraków atrakcja dla dzieci
 

9. Wioski Świata - szansa na poznanie różnych kultur

Ceny: bilety wstępu do Wiosek Świata zaczynają się od 50 zł dla dorosłych i 30 zł dla dzieci.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00.

Wioski Świata to wyjątkowy miejsce, które pozwala na poznanie różnych kultur bez konieczności podróżowania na drugi koniec świata. Odwiedzając ten park etnograficzny, możemy przenieść się w różne zakątki globu i poczuć, jak żyje się w odmiennych kulturach.

Każda z wiosek reprezentuje inną kulturę i oferuje różnorodne atrakcje. Znajdują się tutaj m.in. tradycyjne domy, warsztaty rękodzieł, pokazy tańca i muzyki, a także restauracje serwujące lokalne dania. To niesamowite miejsce do nauki i zabawy dla całej rodziny.
 

Wioski Świata atrakcja Kraków
 

10. Park Jordana - piękny park z różnymi atrakcjami dla dzieci

Ceny i godziny otwracia: Park Jordana jest otwarty całodobowo i dostępny jest całkowicie za darmo. Jednakże, niektóre atrakcje mają określone godziny otwarcia i ceny, które zostaną opisane poniżej.

Plac zabaw  to świetnie wyposażony teren z różnymi zabawkami dla dzieci. Dostępny bezpłatnie, otwarty codziennie od 6:00 do 22:00.

Pole do mini golfa to niezwykła atrakcja dla miłośników sportu. Otwarte codziennie od 10:00 do 20:00. Koszt gry wynosi 20 PLN za godzinę.

Łąka do pikników  to miejsce, gdzie możesz zrelaksować się z rodziną lub przyjaciółmi. Dostępna jest całodobowo, bezpłatnie.
 

Park Jordana w Krakowie
 

11. Arena Garden - obszar relaksu z różnymi ciekawymi atrakcji

Arena Garden jest dostępna dla wszystkich gości w następujących godzinach: od godziny 8:00 do 20:00.

Ceny biletów: zaczynają się już od 15 złotych dla dzieci i 25 złotych dla dorosłych.

Attrakcja 1: Jeden z największych atutów naszego ogrodu to przepiękne i różnorodne rośliny egzotyczne. Można spędzić całe godziny na rozpoznawaniu poszczególnych gatunków, zarówno tych powszechnie znanych jak i tych rzadko spotykanych.

Attrakcja 2: Dla miłośników zwierząt mamy specjalne miejsce – Mini Zoo. Najmłodsi będą mieli okazję obcować z różnymi gatunkami zwierząt, począwszy od małych królików, aż po fascynujące gatunki egzotyczne.

Attrakcja 3: Ostatnia, ale równie atrakcyjna strefa to nasza strefa relaksu. Jest to miejsce, gdzie można usiąść i odpocząć, otoczeni pięknem przyrody – zarówno roślinności, jak i dzikiej fauny. Idealne miejsce na czytanie książki, piknik czy po prostu chwilę ciszy.
 

Arena Garden Kraków
 

12. Loty widokowe nad Krakowe

Ceny i Godziny:  Ceny lotów widokowych zaczynają się już od 500 PLN. Zapewniamy loty 7 dni w tygodniu, od godziny 10:00 do 18:00.

Atrakcje:  Podczas lotu widokowego nad Krakowem, można podziwiać z lotu ptaka najpiękniejsze zakątki miasta. Zobacz niezwykłą architekturę, zabytki i malownicze krajobrazy, które tworzą jedyny w swoim rodzaju obraz miasta. To wyjątkowe doświadczenie, pełne wrażeń i niezapomnianych widoków.
 

Loty widokowe nad Krakowem
 

13. Smocza Jama - dzieci to lubią

Ceny i godziny otwarcia: Smocza Jama jest otwarta dla zwiedzających 7 dni w tygodniu od 6:00 do 22:00. Cena biletu dla dorosłych wynosi 15 zł, zaś dla dzieci - 10 zł.

Atrakcje:  Smocza Jama jest jedną z ciekawych atrakcji Krakowa, położoną na Wzgórzu Wawelskim. To krasowa jaskinia, znana z legendy o Smoku Wawelskim. Jaskinia ma łączną długość 270 metrów. Zwiedzający mogą zobaczyć trzy komory skalne, z których największa ma długość 25 metrów i wysokość do 10 metrów. Trasa rozpoczyna się krętymi schodami o długości około 21 metrów, które prowadzą do jaskini.

Smocza Jama była używana przez człowieka od VII wieku. Znaleziono w niej stare monety, choć badania archeologiczne nie ujawniły żadnych prehistorycznych zwierząt ani samego Smoka Wawelskiego. W XVII i XVIII wieku przy jaskini funkcjonowała karczma. W latach 1790-92 Smocza Jama została częściowo zamurowana w ramach prac fortyfikacyjnych. W 1918 roku architekt Adolf Szyszko-Bohusz przeprowadził generalny remont jaskini i udostępnił ją zwiedzającym.
 

Smocza Jama w Krakowie
 

14. Rynek główny i Sukiennice - serce Krakowa

Ceny i godziny otwarcia: Rynek Główny jest dostępny dla zwiedzających za darmo, 24 godziny na dobę. Sukiennice są otwarte od 10:00 do 18:00, a bilet wstępu kosztuje 9 zł dla dorosłych i 7 zł dla studentów oraz seniorów.

Rynek Główny: Jest to największy rynek średniowieczny w Europie, stanowiący serce historycznej części Krakowa. Cechuje się wspaniałą architekturą, zawierającą takie zabytki jak kościół Mariacki czy Ratusz. Rynek jest tętniącym życiem miejscem, pełnym kawiarni, restauracji oraz targów i imprez plenerowych.

Sukiennice: To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Niegdyś miejsce handlu tkaninami, dziś dom dla wielu sklepów z pamiątkami. Sukiennice to także miejsce, gdzie można zobaczyć dzieła polskiego malarstwa i rzeźby w Muzeum Narodowym. Architektura Sukiennic, ze swoją gotycką fasadą i renesansowym wnętrzem, jest zachwycająca.
 

Rynek Główny i Sukiennice w Krakowie
 

15. Podziemia Rynku Głównego - odkryj z dzieckiem tajemnice podziemi

Ceny i godziny otwarcia: Podziemia Rynku Głównego są otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli. Szczegóły dotyczące cen i dokładnych godzin możecie znaleźć na oficjalnej stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Atrakcje: Podziemna trasa turystyczna to prawdziwa perła wśród atrakcji Krakowa. Spacer po dawnej średniowiecznej ulicy, odkrywanie bezcennych artefaktów czy słuchanie opowieści o historii miasta to tylko niektóre z doświadczeń, które na was czekają.

Kolejną atrakcją jest multimedialna ekspozycja, która dzięki nowoczesnym technologiom pozwoli wam poczuć klimat dawnych wieków. Podziemia pełne są również interaktywnych stanowisk, które na długo przyciągną szczególnie młodszych odkrywców.

Zwiedzanie kończy się na tajemniczych piwnicach Menniczej. To miejsce, w którym dawniej bito monety, dziś jest domem dla niejednej niespodzianki.
 

Podziemia rynku głównego w Krakowie
 

16. Muzeum Witrażu - przepiękna atrakcja dla dzieci

Wstęp do Muzeum Witrażu kosztuje 25 PLN dla dorosłych oraz 15 PLN dla dzieci. Instytucja jest otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00 - 18:00.

Jedną z atrakcji jest Wystawa Stała. Ta interaktywna galeria pokazuje różne techniki witrażowe oraz historię tej sztuki. Oferuje również możliwość obserwacji pracy mistrzów witrażu na żywo. Z pewnością to unikalne doświadczenie zapadnie w pamięć każdemu maluchowi.

Poza tym, Muzeum proponuje Warsztaty Artystyczne. Pod okiem doświadczonych instruktorów, dzieci mają szansę stworzyć własne małe dzieło sztuki. To świetna zabawa i możliwość rozwoju kreatywności dla każdego małego artysty.

A także, nie można zapomnieć o Ekspozycji Czasowej. Te różnorodne wystawy prezentują prace znanych światowych artystów szkła, a także lokalnych talentów. Oferta ta sprzyja rozwojowi wrażliwości artystycznej i zrozumieniu różnych form sztuki.
 

Muzeum Wirażu Kraków

17. Ogród botaniczny

Ceny i godziny otwarć:

Bilet normalny kosztuje 15 zł, bilet ulgowy - 8 zł, a bilet rodzinny - 35 zł

Wstęp dla dzieci do 4. roku życia jest bezpłatny.

Godziny otwarcia ogrodu różnią się w zależności od dnia tygodnia: od poniedziałku do piątku ogród jest otwarty od 12:00 do 18:00, natomiast w weekendy od 10:00 do 18:00. Ogród zwykle jest otwarty od połowy kwietnia do końca października, a w przerwie zimowej obiekt jest zamknięty.

Każda atrakcja w naszym ogrodzie botanicznym jest wyjątkowa i oferuje unikalne doświadczenia. Szczegółowy opis atrakcji będzie dostępny niebawem.
 

Ogród botaniczny w Krakowie
 

18. WOMAI - Centrum Nauki i Zmysłów - atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Ceny i godziny otwarcia:  WOMAI - Centrum Nauki i Zmysłów jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00. W weekendy i święta jest dostępne od 11:00 do 18:00. Bilety standardowe kosztują 20 zł, ulgowe 15 zł, a dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Atrakcje w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI

Centrum oferuje wiele interaktywnych wystaw, które ożywiają naukę na wiele niesamowitych sposobów. W środku odnajdziesz zaawansowane technologicznie eksponaty, które pozwolą Ci zrozumieć zasady działania świata.

W Strefie Zmysłów czeka na Ciebie wiele doświadczeń z zakresu biofeedbacku, które pomogą Ci zrozumieć swoje emocje, reakcje ciała i stan umysłu. Zobaczysz, jak różne dźwięki mają wpływ na nasze samopoczucie.

W Strefie Technicznej poczujesz się jak prawdziwy inżynier. Przetestuj różne eksperymenty, które pomogą ci zrozumieć zasady fizyki. Odkryj tajemnice magnetyzmu, prędkości światła i mikrofal.

Otoczony strefą Nauka o Naturze, zrozumiesz jak słońce, wiatr i woda tworzą energię, jak działa ekosystem i jakie zwierzęta i rośliny można znaleźć na różnych kontynentach.
 

Atrakcje w Centrum Nauki i Zmysłów Kraków
 

19. Muzeum Lotnictwa - największe w Polsce muzeum lotnictwa

Ceny i godziny otwarć:

- Dorośli: 20 zł
- Studenci / Seniorzy: 14 zł
- Dzieci do 7 lat: bezpłatne
- Poranki czynne od godziny 9:00
- Dni oprowadzania czynne do godziny 17:00

Muzeum Lotnictwa jest skarbnicą niezwykłych maszyn latających. Działy poświęcone są różnym epokom w historii lotnictwa, zaczynając od pierwszych balonów, poprzez samoloty z okresu I i II wojny światowej, aż do najnowszych maszyn używanych współcześnie.

Kolekcja samolotów myśliwskich: Ta sekcja jest pełna klasyków lotnictwa wojskowego, gdzie zobaczysz takie ikony jak Supermarine Spitfire i P-51 Mustang. Wszystkie samoloty są zaaranżowane w sposób, który umożliwia łatwą obsługę i doskonałe zdjęcia.

Hangar ze starymi samolotami: Ten zapierający dech widok z pewnością zapadnie Ci w pamięć, gdy zobaczysz gigantyczny hangar wypełniony samolotami z różnych epok. Od pierwszych drutach i płótno samolotów do oślepiające stalowe bestie zimnej wojny.

Centrum Edukacji Lotniczej: To fantastyczne miejsce dla dzieci i młodzieży, aby dowiedzieć się więcej na temat historii i zasad lotnictwa. Wiele interaktywnych wystaw umożliwia zrozumienie zasad aerodynamiki i innych aspektów lotnictwa.
 

Muzeum Lotnictwa w Krakowie
 

20. Kocie kawiarnie w Krakowie - krótki odpoczynek z dziećmi w towarzystwie kotów

Kocie kawiarnie to wyjątkowe miejsca, które oferują miłośnikom kotów możliwość spędzenia czasu w towarzystwie tych uroczych stworzeń. W Krakowie znajduje się kilka takich miejsc, a każde z nich ma unikalny charakter i ofertę. Poniżej opiszę ceny, godziny otwarcia oraz główne atrakcje każdej z kawiarni.

Kocia Kawiarnia Kociarnia: Cena za godzinę to 20PLN, otwarte codziennie od 11:00 do 20:00. Kociarnia mieści około dwudziestu kotów różnych ras. Zasady są proste: szanuj koty i one odwdzięczą się tym samym. Można je głaskać, bawić się z nimi, a niektóre nawet pozwalają się wziąć na ręce.

Kawiarnie Miau Cafe: Cena za godzinę wynosi 15PLN, otwarte od 10:00 do 20:00. Miau Cafe jest miejscem, gdzie można zrelaksować się przy kubku dobrze zaparzonej kawy w towarzystwie kotów. Oferują również możliwość adopcji kotów.

Kocie Cafe FurCats: Cena za wejście to 25PLN, otwarte od 12:00 do 19:00. FurCats jest miejscem, które stawia na edukację. Oprócz ogromnej ilości zabawy ze zwierzętami, można dowiedzieć się tam wiele o kotach, ich zdrowiu i potrzebach.
 

Kocie kawiarnie w Krakowie
 

Top 20 atrakcji dla dzieci w Krakowie - zobacz obiekty na mapie

 
 

Dodaj opinię

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy

Bilety