TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Londynie

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Londynie

Wybierasz się na wycieczkę do Londynu? Planujesz trip ze swoimi dziećmi? Nie bardzo wiesz od czego zacząć zwiedzanie, zwłaszcza gdy zabierasz maluchy i nastolatków? Mamy na to radę! Przedstawiamy 10 miejsc idealnych na szybki wypad z latoroślami do stolicy Wielkiej Brytanii.

1. National Museum of Childhood

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: Cambridge Heath Rd, London E2 9PA
Cena: bezpłatne

To miejsce dla małych i dużych. Nie będą się tu nudzić najmłodsi milusińscy, ale także dziadkowie spędzający czas z wnukami. Corocznie muzeum odwiedza ponad 400 tysięcy turystów. Znajdują się tu rzeczy związane z dzieciństwem od zabawek, ubranek po zdjęcia pokazujące dzieciństwo na przestrzeni lat. Najstarsze eksponaty sięgają XVI wieku. To tutaj znajduje się największa kolekcja lalek na Wyspach. 

2. Muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: Marylebone Rd, Marylebone, London NW1 5LR
Cena: od 29 £ do 145£

To miejsce zna każdy. Jedyne w swoim rodzaje muzeum figur woskowych znanych osobistości z różnych dziedzin życia: polityków, aktorów, sportowców czy muzyków. Nie zabrakło też postaci z filmów np.: Terminatora czy E.T. To tutaj można napić się herbaty z Królową Elżbietą II lub zaśpiewać z One Direction ;-) Dla fanów Royal Familly przygotowano specjalną wystawę poświęconą tylko i wyłącznie rodzinie królewskiej.

3. Muzeum Sherlocka Holmesa

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: 221b Baker St, Marylebone, London NW1 6XE
Cena: od 10£ do 15£

Lokalizacja nie przypadkowa. Wszystkim fanom Sherlocka jest na pewno znana, wszakże to tam mieszkał najbardziej znany detektyw na świecie. Muzeum jest nie jako odzwierciedleniem mieszkania tej niezwykłej postaci z powieści  Sir Arthura Conan Doyle’a.  Na piętrze znajduje się gabinet oraz sypialnia Sherlocka. Na kolejnych piętrach zwiedzić możemy sypialnię Doktora Watsona oraz pokój Pani Hudson. Nie zabrakło figur woskowych przedstawiających sceny z życia głównego bohatera.  Przy wyjściu ze stacji metra znajduje się pomnik Sherlocka Holmesa.

4. London Eye

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: Lambeth, Londyn SE1 7PB
Cena:  od 25£ do 145£

Historia koła sięga zeszłego wieku. Na przełomie Millenium powstały 3 budowle upamiętniające to wydarzenie. Pozostałe to Millennium Dome (znane jednak bardziej jako O2 Arena) oraz Millennium Footbridge, który był pierwszym wiszącym mostem. „Oko” ma 424 metry w obwodzie, jest wysokie na 134 metry. Konstrukcja posiada 32 kapsuły, czyli pomieszczenia gdzie mogą przebywać ludzie, którzy chcą zobaczyć Londyn z Lotu Ptaka. Cały obrót trwa 30 minut, a jednocześnie może na nim przebywać 800 osób! Przy pełnej widoczności można zobaczyć panoramę rozpościerającą się na ponad 40 kilometrów!

5. SEA LIFE London Aquarium

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: County Hall, Westminster Bridge Rd, Lambeth, London SE1 7PB
Cena: £25

To miejsce dla fanów podwodnego świata. Jest to jedne z największych „sea life akwariów” w Europie, co oznacza, że podziwiać można ponad 500 gatunków ryb i stworzeń morskich. Można tu zobaczyć ryby znane z książek lub filmów przyrodniczych. Całość podzielona jest na 14 sekcji oraz 2 wystawy dominujące przedstawiające życie Pacyfiku i Atlantyku.  W zbiornikach mamy wodę słonowodną i słodkowodną w zależności od tego jakie gatunki się tam znajdują. Można podziwiać :  małe rekiny, ryby piranie, cyruliki, ogromne płaszczki, mureny, koniki morskie czy pingwiny, ale też niektóre gatunki bezkręgowców.

6. Sklep Lego

TEKST ALTERNATYWNY

Adres: Leicester Square, 1 Swiss Ct, London W1D 6AP
Cena: wejście bezpłatne, zestawy klocków wersja Londyn  od 9,99 £

Kto nie zna klocków Lego? To jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie! Klocki powstały w 1932 roku. W sklepie, naturalnie oprócz zakupów, można obejrzeć wystawę budowli z klocków. Znajdziemy tu: Big Ben, mapę londyńskiego metra, czy wagon metra z „legową”, angielską królową i innymi postaciami związanymi z Londynem. Drugie piętro sklepu kryje w sobie niespodziankę dla dzieci. Znajduję się tu stanowiska do budowy z różnych serii Lego. Dla najmłodszych nie zabrakło serii Duplo. Dzieci mogą też skompletować samodzielnie, trzy niepowtarzalne ludziki Lego z dostępnych elementów i zakupić je za niecałe 5 £. Ceny klocków odpowiadają cenom katalogowym.

7. M&M"s World

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City London
Gra Master of city London
Gra Master of city London

Master of City to seria gier, która pomoże Ci zwiedzić największe miasta na świecie. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork i inne metropolie kryją w sobie wiele ciekawostek. W jednej chwili możesz znaleźć się tam wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Formuła gry jest oparta na rywalizacji, co wywołuje zaangażowanie i emocje, które ułatwią Ci zapamiętywanie ciekawostek oraz anegdot zwiazanych z miastem.

Zobacz filmy

Warto przeczytać