TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Londynie

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Londynie

1. National Museum of Childhood

 

National Museum of Childhood

Adres: Cambridge Heath Rd, London E2 9PA
Cena: bezpłatne

To miejsce dla małych i dużych. Nie będą się tu nudzić najmłodsi milusińscy, ale także dziadkowie spędzający czas z wnukami. Corocznie muzeum odwiedza ponad 400 tysięcy turystów. Znajdują się tu rzeczy związane z dzieciństwem od zabawek, ubranek po zdjęcia pokazujące dzieciństwo na przestrzeni lat. Najstarsze eksponaty sięgają XVI wieku. To tutaj znajduje się największa kolekcja lalek na Wyspach. 

 

2. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s

 

Muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s

Adres: Marylebone Rd, Marylebone, London NW1 5LR
Cena: od 29 £ do 145£

To miejsce zna każdy. Jedyne w swoim rodzaje muzeum figur woskowych znanych osobistości z różnych dziedzin życia: polityków, aktorów, sportowców czy muzyków. Nie zabrakło też postaci z filmów np.: Terminatora czy E.T. To tutaj można napić się herbaty z Królową Elżbietą II lub zaśpiewać z One Direction ;-) Dla fanów Royal Familly przygotowano specjalną wystawę poświęconą tylko i wyłącznie rodzinie królewskiej.

 

3. Muzeum Sherlocka Holmesa

 

Muzeum Sherlocka Holmesa

Adres: 221b Baker St, Marylebone, London NW1 6XE
Cena: od 10£ do 15£

Lokalizacja nie przypadkowa. Wszystkim fanom Sherlocka jest na pewno znana, wszakże to tam mieszkał najbardziej znany detektyw na świecie. Muzeum jest nie jako odzwierciedleniem mieszkania tej niezwykłej postaci z powieści  Sir Arthura Conan Doyle’a.  Na piętrze znajduje się gabinet oraz sypialnia Sherlocka. Na kolejnych piętrach zwiedzić możemy sypialnię Doktora Watsona oraz pokój Pani Hudson. Nie zabrakło figur woskowych przedstawiających sceny z życia głównego bohatera.  Przy wyjściu ze stacji metra znajduje się pomnik Sherlocka Holmesa.

 

4. London Eye

 

London Eye

Adres: Lambeth, Londyn SE1 7PB
Cena:  od 25£ do 145£

Historia koła sięga zeszłego wieku. Na przełomie Millenium powstały 3 budowle upamiętniające to wydarzenie. Pozostałe to Millennium Dome (znane jednak bardziej jako O2 Arena) oraz Millennium Footbridge, który był pierwszym wiszącym mostem. „Oko” ma 424 metry w obwodzie, jest wysokie na 134 metry. Konstrukcja posiada 32 kapsuły, czyli pomieszczenia gdzie mogą przebywać ludzie, którzy chcą zobaczyć Londyn z Lotu Ptaka. Cały obrót trwa 30 minut, a jednocześnie może na nim przebywać 800 osób! Przy pełnej widoczności można zobaczyć panoramę rozpościerającą się na ponad 40 kilometrów.

 

5. SEA LIFE London Aquarium

 

SEA LIFE London Aquarium

Adres: County Hall, Westminster Bridge Rd, Lambeth, London SE1 7PB
Cena: £25

To miejsce dla fanów podwodnego świata. Jest to jedne z największych „sea life akwariów” w Europie, co oznacza, że podziwiać można ponad 500 gatunków ryb i stworzeń morskich. Można tu zobaczyć ryby znane z książek lub filmów przyrodniczych. Całość podzielona jest na 14 sekcji oraz 2 wystawy dominujące przedstawiające życie Pacyfiku i Atlantyku.  W zbiornikach mamy wodę słonowodną i słodkowodną w zależności od tego jakie gatunki się tam znajdują. Można podziwiać :  małe rekiny, ryby piranie, cyruliki, ogromne płaszczki, mureny, koniki morskie czy pingwiny, ale też niektóre gatunki bezkręgowców.

 

6. Sklep Lego

 

Sklep Lego


Adres: Leicester Square, 1 Swiss Ct, London W1D 6AP
Cena: wejście bezpłatne, zestawy klocków wersja Londyn  od 9,99 £

Kto nie zna klocków Lego? To jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie! Klocki powstały w 1932 roku. W sklepie, naturalnie oprócz zakupów, można obejrzeć wystawę budowli z klocków. Znajdziemy tu: Big Ben, mapę londyńskiego metra, czy wagon metra z „legową”, angielską królową i innymi postaciami związanymi z Londynem. Drugie piętro sklepu kryje w sobie niespodziankę dla dzieci. Znajduję się tu stanowiska do budowy z różnych serii Lego. Dla najmłodszych nie zabrakło serii Duplo. Dzieci mogą też skompletować samodzielnie, trzy niepowtarzalne ludziki Lego z dostępnych elementów i zakupić je za niecałe 5 £. Ceny klocków odpowiadają cenom katalogowym.

 

7. M&M"s World

 

M&M


Adres: Leicester Square, 1 Swiss Ct, London W1D 6AP
Cena: wejście bezpłatne, od 1,99£  za 100g M&M ;)

To jedyny taki sklep w Europie( i 4 na świecie)! Nie lada frajda dla słodzyczożerców! Czy jest ktoś kto nie lubi orzeszków w czekoladzie i kolorowej skorupce? Sklep zajmuje ponad 3000m2 na trzech piętrach. Można tu zakupić M&M w setek kolorach i co najważniejsze dobrać odpowiedni kolor za pomocą: „Czytnika koloru” ;) Dla fanów czekają także gadżety min. czapki, koszulki , breloczki czy kubki.

 

8. ZSL London Zoo

 

ZSL London Zoo


Adres: Londyn NW1 4RY
Cena: od 18£ do 29,75£ lub 75,80£ bilet rodzinny ( 2 dorosłych + 2 dzieci)

Zoo mieści się w południowej części pięknego parku Regent’s. Zajmuje powierzchnię ponad 14 hektarów i jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznym na świecie. Otwarcia dokonano w 1828 roku jedynie w celach naukowych, by 19 lat później udostępnić ogród także szerszej publiczności. Za jego kondycję oraz rozwój odpowiada Zoological Society of London  (ZSL). Ogród podzielony jest na wiele stref odpowiadających naturalnym środowiskom zwierząt  min: Rainforest Life – zwierzęta lasów tropikalnych, Meet the Monkey – strefa wolnożyjących małpek, Penguin Beach – świat pingwinów na lądzie i pod wodą oraz Animal Adventure – domek zwierząt hodowlanych takich jak kozy, świnie czy krowy.

 

9. Stadiony piłkarskie

 

Stadiony piłkarskie

Cena: zwiedzanie od 10£

Dla fanów piłki nożnej na trasie zwiedzania Londynu nie może zabraknąć stadionów piłkarskich!  A tych jest nie mało! Najbardziej znanymi stadionami są: słynne Wembley- stadion narodowy, Emirates Stadium- stadion Arsenalu, Stamford Bridge- stadion Chelsea, White Hart Lane – stadion Tottenham’u czy Olympic Stadium, gdzie od 2014 roku gra drużyna West Ham United. Nie tylko giganci mają w Londynie swoje stadiony. Kluby z Championship czy League One również mają swoje siedziby w stolicy np: Millwall - stadion The New Den. Największe stadiony przyćmiewają rozmachem nie jedną architektoniczną perełkę świata. Na fanów poszczególnych zespołów czekają klubowe muzea, wycieczki z przewodnikiem czy zakupy w klubowych sklepikach.

 

10. Harry Potter i Peron 9 i 3/4 na King’s Cross

 

Harry Potter i Peron 9 i 3/4 na King’s Cross, Londyn


Adres: London King"s Cross, Pancras Rd, Kings Cross, London N1 9AP
Cena: bezpłatne

To miejsce powinni odwiedzić nie tylko fani powieści J.K. Rowling. Peron 9 i ¾ znajduje się na dworcu King’s Cross.  Tuż przy tabliczce z nazwą peronu jest sklep wypełniony skarbami nawiązującymi do świata małego czarodzieja z Hogwartu. Można zakupić sowę, różdżkę, znikające długopisy czy kompletne stroje do gry w Quidditch’a J Wejście na peron jest zamurowane i tylko nieliczni mogą się na niego dostać. Wystarczy tylko rozpędzić się i wjechać metalowym wózkiem w ścianę. A potem rozkoszować się podróżą do Hogwartu J 

Z taką listą atrakcji nudzić nie będą się zarówno dzieci jak i dorośli. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i dobrą rozrywkę. Londyn to miasto przyjazne najmłodszym i oferujące wiele miejsc na rodzinne wypady.

 

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Londynie - zobacz obiekty na mapie