Loty do Londynu… Co trzeba wiedzieć?

Loty do Londynu… Co trzeba wiedzieć?

Linie lotnicze za pośrednictwem których wylecimy do Londynu

LOT

Jest polską linią lotniczą, która oferuje odprawę na cztery różne sposoby(dwa pierwsze dotyczą osób podróżujących jedynie z bagażem podręcznym) można sobie wybrać najbardziej nam odpowiadający: przez Internet, przez telefon, na lotnisku przy "okienku" lub przy samoobsługowej maszynie. Bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg. 
Za pośrednictwem LOT polecimy do Londynu wyłącznie z Warszawy (Lotnisko Chopina). Lotnisko docelowe w Londynie - Londyn-Heathrow. Jak i wszypadku innych linii lotniczych, czas lotu z Polski do Londynu to ok. 2,5 godziny.

Ryanair

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair są jednym z największych tanich przewoźników w Europie.  Mają bardzo korzystne warunki odnośnie bagażu podręcznego - jeden pasażer może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i 1 mały bagaż o wymiarach maksymalnych 35 cm x 20 cm x 20 cm.
Z Ryanair do Londynu polecimy aż z 11 miast Polski.  Prawie zawsze  samoloty Ryanair lądują na lotnisku Londyn-Stansted, czasem  na Londyn-Luton, dlatego warto takie dane sprawdzać, wpłynie to później na czas i koszty dojazdu z lotniska do miejsca docelowego.  
Miasta z których możesz polecieć linią lotniczą Ryanair: Gdańsk (Rębiechowo), Wrocław (Strachowice), Bydgoszcz (Szwederowo), Katowice (Pyrzowice), Kraków(Balice), Łódź (Lublinek),  Port lotniczy Lublin, Poznań (Ławica), Rzeszów (Jasionka), Szczytno (Port lotniczy Olsztyn-Mazury), Warszawa (Modlin), Wrocław (Strachowice).

WizzAir

 

Tanie loty Londyn Wizzair

Największy węgierski przewoźnik WizzAir należy do jednych z najtańszych linii lotniczych w Europie. Do samolotu można zabrać bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego (maksymalnie 10 kg).
Lotniskiem docelowym w Londynie w przypadku wyboru Wizzair będzie zawsze Port lotniczy Londyn-Luton.
Jeżeli zdecydujesz się na lot z WizzAir do Londynu, to masz do wyboru 6 miast: Gdańsk (Rębiechowo), Katowice (Pyrzowice), Port lotniczy Lublin, Poznań (Ławica), Warszawa (Lotnisko Chopina), Wrocław (Strachowice).

 

British Airways

Są to największe linie lotnicze Wielkiej Brytanii i jedne z największych linii świata. British Airways oferują również loty do ponad 160 kierunków na całym świecie.  Wybierając daną linię lotniczą  możemy wnieść na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego + laptop lub torebka.  Ważne jednak, aby całkowita waga tych dwóch bagaży nie przekraczała 23 kg. 
Lotniskiem docelowym w Londynie w przypadku wyboru British Airways będzie zawsze Port lotniczy Londyn-Heathrow.
Tą linią możemy polecieć do Londynu tylko z 2 miast – Krakowa (Balice) i Warszawy (Lotnisko Chopina).

easyJET

Tanie loty Londyn easyJet

Są to brytyjskie linie lotnicze będące drugim w Europie najtańszym przewoźnikiem i trzecim najtańszym w świecie. Waga bagażu podręcznego z biletem standardowym jest nielimitowana, maksymalne wymiary bagażu - 56 x 45 x 25 cm.
Z  easyJET polecimy wyłącznie z Krakowa (Balice), lotnisko docelowe - Port lotniczy Londyn-Gatwick.  Czas lotu -  2 godz. 40 minut.
Warto pamiętać, że  najlepiej kupować bilety lotnicze 6-8 tygodni przed wylotem, z reguły w tym terminie są one najtańsze.
Podróżując do Londynu warto pamiętać o różnicy w strefie czasowej, wylatując z Polski o 14:00 do stolicy Brytanii dotrzemy na 15:40 J

Lotniska w Londynie – jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Heathrow

To największe, międzynarodowe lotnisko w tej części Wysp Brytyjskich. Położne jest blisko Centrum, składa się z 5 terminali, gdzie lądują wszystkie największe linie lotnicze świata. Najtańszym i najszybszym sposobem dostania się stamtąd do śródmieścia Londynu jest metro. Koszt takiej podróży to niecałe 5 £. Dla porównania dojazd pociągiem lub busem, który twa znacznie dłużej, kosztuje od 10 do 40 £.
- stacja Paddington (przewoźnik Heathrow Connect),
- stacja St Pancras (Piccadilly Line),
- stacja Victoria Station (National Express).

Lotnisko Gatwick

Tanie loty Londyn - lotniska w Londynie

To jedno z najwyżej ocenianych lotnisk, wielokrotnie doceniane przez pasażerów oraz ekspertów. Przy terminalu znajduje się stacja kolejowa, z której co ok. 15 minut można pojechać pociągiem Gatwick Express do dworca Victoria Station w centrum Londynu. Podróż trwa ok. 30 minut i kosztuje ok. 17 funtów. Taka podróż pozwala  omijać korki, które są duże zwłaszcza w godzinach porannych.
- stacja Victoria Station (przewoźnik EasyBus, National Express, Gatwick Express, Southern),
- stacja St Pancras (Thameslink).

Luton, Stansted i Southend

Te trzy lotniska położone ok 50 kilometrów od centrum miasta są najczęściej wybierane przez naszych rodaków. Powodem są oczywiście tanie linie lotnicze, które lądują właśnie tutaj. Dojazd do centrum nie jest uciążliwy, ale zajmuje od 1 do 2 godzin, w zależności od środka transportu. Mamy do wyboru autobusy lub pociągi.

Luton  

- stacja Victoria Station (przewoźnik EasyBus, GreenLine 757, National Express, Terravision),
- stacja St Pancras (Thameslink).

Stansted

- stacja Liverpool Street  (przewoźnik Stansted Express),
- stacja Liverpool St./Victoria (EasyBus, Terravision, National Express),
- stacja Paddington ( National Express).

Southend

- stacja Liverpool Street ( przewoźnik Abellio Greater Anglia),
- stacja Liverpool St./Victoria ( przewoźnik National Express).

Przy kalkulacjach podróży warto doliczyć koszty podróży do i z lotniska. Pozwoli to na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale też stresu spowodowanego niespodziewanymi wydatkami.