10 sieciówek gastronomicznych w Londynie – zobacz ceny

10 sieciówek gastronomicznych w Londynie – zobacz ceny

1. Pret a Manager

 

Pret a Manager

To sieć restauracji szybkiej obsługi, która specjalizuje się w naturalnej żywności.

W Londynie działa kilkanaście lokali tej sieci, m.in. przy Oxford Street, Picadilly czy Trafalgar Square. W menu znajdziemy kanapki, wrapy, sałatki, zupy, zestawy śniadaniowe czy organiczną kawę.

Pret a Manager ma w swojej karcie także pozycje dostępne dla wegetarian oraz wegan. Kanapkę zjemy tutaj już za £1.79, a lunch – w cenie od £7.50 do £18.95.

2. Eat.

 

Eat.

Eat. to sieć, która w całej Wielkiej Brytanii ma ponad 110 lokali, a większość z nich mieści się w Londynie. W menu znajdują się rozmaite śniadania, grillowane kanapki i tosty, wrapy, sałatki, zupy oraz tzw. „hot pots”, a także ciasta i desery.

W Eat. znajdą coś dla siebie wegetarianie i weganie. Śniadaniowa kanapka w Eat. kosztuje od £1.99 do £3.45, za lunch zapłacimy z kolei ok. £20. 

3. Wahaca

 

Wahaca


Wahaca to restauracje z kuchnią meksykańską, w Londynie znajduje się kilkanaście lokali działających pod tym szyldem. W menu znajdziemy – jakże by inaczej! – tacos, quesadillas, platitos, tostadas, burritos, enchiladas, a także sałatki. Meksykański specjał zjemy tutaj już od £4.25, większe i bardziej sycące danie lub zestaw dla dwojga będzie nas kosztować kilkanaście funtów.

4. McDonald’s

 

McDonald’s


Restauracji McDonald’s nikomu nie trzeba przedstawiać – to jedna z najsłynniejszych sieci gastronomicznych na świecie. Słynnego Big Maca zjesz oczywiście także w Londynie – restauracji McDonald’s jest tutaj ponad 20. Zestaw Big Mac będzie kosztował w stolicy Wielkiej Brytanii £4.69, dla porównania – w Polsce zapłacimy za niego 16,50 zł.

5. Pizza Pilgrims

 

Pizza Pilgrims


Pizza Pilgrims to sieć restauracji włoskich, które serwują głównie pizze neapolitańską i słyną z wysokiej jakości składników rodem z Italii. Pizza Pilgrims znajdziemy w 7 lokalizacjach w Londynie (m.in. Carnaby, Convent Garden czy Soho).

Pizza kosztuje tutaj od £5 do £11 funtów. W karcie dań znajdują się zarówno klasyczne kompozycje (Marinara czy Margherita), jak i typowo neapolitańskie wydanie pizzy – polecamy Salsiccia & Friarelli.

6. Pizza Hut

 

Pizza Hut


Pizzę zjemy także w Pizza Hut, restauracji tej sieci jest w Londynie kilkanaście – znajdziemy je m.in. przy Baker Street, Marble Arch czy Picadilly. Tradycyjną Margheritę zjemy tutaj w cenie £9.29, a pizzę hawajską – za £10.29. W Polsce te same dania kosztują kolejno od 19,95 zł i od 24,95 zł.

7. Busaba Eathai

 

Busaba Eathai


Sympatycy kuchni azjatyckiej odwiedzający Londyn nie mogą narzekać na brak lokali serwujących orientalne przysmaki. Siecią, która specjalizuje się w kuchni tajskiej, jest Busaba Ethai – posiada 10 restauracji w Londynie, m.in. w Soho czy Convent Garden.

Aromatyczne curry zjemy tutaj już za £11.95, a kurczaka w sosie słodko-kwaśnym – za £9.50. W menu są również takie pozycje, które zainteresują wegetarian i wegan.

8. Starbucks

 

Starbucks


Starbucks to chyba najsłynniejsza sieć kawiarni – sympatycy aromatycznej kawy z pewnością dobrze znają logo sieci. Jeśli, będąc w Londynie, nabierzesz ochoty na pyszne latte, możesz udać się do jednej z 49 kawiarni.

Za dużą kawę typu Latte czy Capuccino zapłacisz w Londynie £2.95, podczas gdy w Polsce koszt takiego napoju to około piętnastu złotych. W Starbucksie można oczywiście także zjeść kanapkę czy deser.

9. Bella Italia

 

Bella Italia


To kolejna sieciówka gastronomiczna, w której skosztujemy specjałów kuchni włoskiej. W Londynie działa 6 restauracji tej sieci. W menu znajdziemy oczywiście pizzę; rozmaite makarony serwowane z mięsem, a także w wersji wegetariańskiej i wegańskiej; calzone; risotto, owoce morza, ale też burgery i sałatki.

Co ciekawe, zjemy tutaj… typowo angielskie śniadanie – z bekonem, jajkami, fasolką i pieczonym pomidorem – w cenie od £5 do £8 (powiększona porcja).

10. Subway

 

Subway


Subway to sieć lokali szybkiej obsługi, która specjalizuje się w kanapkach, wrapach i sałatkach – możesz wybrać gotową propozycję z menu lub modyfikować zamówienie, zgodnie ze swoimi preferencjami. Kanapkę z Subway’a zjesz w Londynie w cenie od £5 do £7, dla porównania w Polsce taka kanapka to wydatek rzędu około 20 zł.  

Sieciówek gastronomicznych w Londynie jest wiele więcej – na uwagę zasługują jeszcze m.in. Garfunkel’s restaurant , Bao, Ping Pong, Hawksmoor, Burger & Lobster, Tonkotsu, Itsu, Wasabi czy Five Guys.