10 sieciówek gastronomicznych w Londynie – zobacz ceny

10 sieciówek gastronomicznych w Londynie – zobacz ceny

Londyn kusi nie tylko licznymi atrakcjami turystycznymi, ale i bogactwem oferty kulinarnej – w stolicy Wielkiej Brytanii skosztujesz kuchni z całego świata! Dobrze (i niedrogo!) zjesz nie tylko w restauracjach polecanych przez autorów przewodników, ale i w sieciówkach gastronomicznych. Oto 10 z nich.

1. Pret a Manager

TEKST ALTERNATYWNY

To sieć restauracji szybkiej obsługi, która specjalizuje się w naturalnej żywności.
W Londynie działa kilkanaście lokali tej sieci, m.in. przy Oxford Street, Picadilly czy Trafalgar Square. W menu znajdziemy kanapki, wrapy, sałatki, zupy, zestawy śniadaniowe czy organiczną kawę.
Pret a Manager ma w swojej karcie także pozycje dostępne dla wegetarian oraz wegan. Kanapkę zjemy tutaj już za £1.79, a lunch – w cenie od £7.50 do £18.95.

2. Eat.

TEKST ALTERNATYWNY

Eat. to sieć, która w całej Wielkiej Brytanii ma ponad 110 lokali, a większość z nich mieści się
w Londynie. W menu znajdują się rozmaite śniadania, grillowane kanapki i tosty, wrapy, sałatki, zupy oraz tzw. „hot pots”, a także ciasta i desery. W Eat. znajdą coś dla siebie wegetarianie i weganie. Śniadaniowa kanapka w Eat. kosztuje od £1.99 do £3.45, za lunch zapłacimy z kolei ok. £20. 

3. Wahaca

TEKST ALTERNATYWNY

Wahaca to restauracje z kuchnią meksykańską, w Londynie znajduje się kilkanaście lokali działających pod tym szyldem. W menu znajdziemy – jakże by inaczej! – tacos, quesadillas, platitos, tostadas, burritos, enchiladas, a także sałatki. Meksykański specjał zjemy tutaj już od £4.25, większe i bardziej sycące danie lub zestaw dla dwojga będzie nas kosztować kilkanaście funtów.

4. McDonald’s

TEKST ALTERNATYWNY

Restauracji McDonald’s nikomu nie trzeba przedstawiać – to jedna z najsłynniejszych sieci gastronomicznych na świecie. Słynnego Big Maca zjesz oczywiście także w Londynie – restauracji McDonald’s jest tutaj ponad 20. Zestaw Big Mac będzie kosztował w stolicy Wielkiej Brytanii £4.69, dla porównania – w Polsce zapłacimy za niego 16,50 zł.

5. Pizza Pilgrims

TEKST ALTERNATYWNY

Pizza Pilgrims to sieć restauracji włoskich, które serwują głównie pizze neapolitańską i słyną
z wysokiej jakości składników rodem z Italii. Pizza Pilgrims znajdziemy w 7 lokalizacjach w Londynie (m.in. Carnaby, Convent Garden czy Soho). Pizza kosztuje tutaj od £5 do £11 funtów. W karcie dań znajdują się zarówno klasyczne kompozycje (Marinara czy Margherita), jak i typowo neapolitańskie wydanie pizzy – polecamy Salsiccia & Friarelli.

6. Pizza Hut

TEKST ALTERNATYWNY

Pizzę zjemy także w Pizza Hut, restauracji tej sieci jest w Londynie kilkanaście – znajdziemy je m.in. przy Baker Street, Marble Arch czy Picadilly. Tradycyjną Margheritę zjemy tutaj w cenie £9.29, a pizzę hawajską – za £10.29. W Polsce te same dania kosztują kolejno od 19,95 zł i od 24,95 zł.

7. Busaba Eathai

TEKST ALTERNATYWNY

Sympatycy kuchni azjatyckiej odwiedzający Londyn nie mogą narzekać na brak lokali serwujących orientalne przysmaki. Siecią, która specjalizuje się w kuchni tajskiej, jest Busaba Ethai – posiada 10 restauracji w Londynie, m.in. w Soho czy Convent Garden. Aromatyczne curry zjemy tutaj już za £11.95, a kurczaka w sosie słodko-kwaśnym – za £9.50. W menu są również takie pozycje, które zainteresują wegetarian i wegan.

8. Starbucks

TEKST ALTERNATYWNY

Starbucks to chyba najsłynniejsza sieć kawiarni – sympatycy aromatycznej kawy z pewnością dobrze znają logo sieci. Jeśli, będąc w Londynie, nabierzesz ochoty na pyszne latte, możesz udać się do jednej z 49 kawiarni. Za dużą kawę typu Latte czy Capuccino zapłacisz w Londynie £2.95, podczas gdy
w Polsce koszt takiego napoju to około piętnastu złotych. W Starbucksie można oczywiście także zjeść kanapkę czy deser.

9. Bella Italia

TEKST ALTERNATYWNY

To kolejna sieciówka gastronomiczna, w której skosztujemy specjałów kuchni włoskiej. W Londynie działa 6 restauracji tej sieci. W menu znajdziemy oczywiście pizzę; rozmaite makarony serwowane
z mięsem, a także w wersji wegetariańskiej i wegańskiej; calzone; risotto, owoce morza, ale też burgery i sałatki. Co ciekawe, zjemy tutaj… typowo angielskie śniadanie – z bekonem, jajkami, fasolką i pieczonym pomidorem – w cenie od £5 do £8 (powiększona porcja).

10. Subway

TEKST ALTERNATYWNY

Subway to sieć lokali szybkiej obsługi, która specjalizuje się w kanapkach, wrapach i sałatkach – możesz wybrać gotową propozycję z menu lub modyfikować zamówienie, zgodnie ze swoimi preferencjami. Kanapkę z Subway’a zjesz w Londynie w cenie od £5 do £7, dla porównania w Polsce taka kanapka to wydatek rzędu około 20 zł.  

Sieciówek gastronomicznych w Londynie jest wiele więcej – na uwagę zasługują jeszcze m.in. Garfunkel’s restaurant , Bao, Ping Pong, Hawksmoor, Burger & Lobster, Tonkotsu, Itsu, Wasabi czy Five Guys.

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City London
Gra Master of city London
Gra Master of city London

Master of City to seria gier, która pomoże Ci zwiedzić największe miasta na świecie. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork i inne metropolie kryją w sobie wiele ciekawostek. W jednej chwili możesz znaleźć się tam wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Formuła gry jest oparta na rywalizacji, co wywołuje zaangażowanie i emocje, które ułatwią Ci zapamiętywanie ciekawostek oraz anegdot zwiazanych z miastem.

Zobacz filmy

Warto przeczytać