Polscy przewodnicy po Londynie

Polscy przewodnicy po Londynie

1. Renata Howell

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku
Ceny: zwiedzanie do 4h - 220£, 2-3h - 55£ za godzinę
Telefon: 0044 7956 106108
Mail: renatahowell@hotmail.co.uk
Strona internetowa: https://www.przewodnikpolondynie.com/

Londyn to chętnie wybierany kierunek podróżniczy i jedna z modniejszych opcji na city break. Nikt nie oprowadzi po tym miejscu lepiej, niż osoba, która mieszka tam na co dzień. Renata Howell jest licencjonowanym przewodnikiem, a sama w Londynie mieszka od 18 lat.

Postanowiła połączyć pracę z pasją i od 18 lat zajmuje się oprowadzaniem po mieście i okolicach. W planie zwiedzania przewidziane jest wiele atrakcji wedle upodobań grupy. Jednymi z najpopularniejszych obiektów są: 1000-letnie zamek Windsor, tereny uniwersytetu Oxford czy tajemnicze kręgi Stonehenge

Londyn to też cała masa muzeum i galerii, a wiele z nich można zwiedzać bezpłatnie. Są tu drugie największe pod kątem liczebności zbiory z mumiami egipskimi.

Poza samym zwiedzaniem przewodniczka chętnie pomoże ze znalezieniem noclegu, zabierze w prawdziwą podróż kulinarną, do miejsc, jakich nie można znaleźć w przewodnikach turystycznych, a znają tylko mieszkańcy.

 

2. Iwona Kwiecińska-Goździk

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku
Ceny: -
Telefon: +48 606 952 211, (00 81) 526 5234
Mail: iwonakwiecinska@interia.eu
Strona internetowa: http://www.przewodniklondyn.eu/

Iwona Kwiecińska-Goździk od 7 lat znajduje się oprowadzaniem turystów po Londynie i hrabstwach Wielkiej Brytanii. Londyn od lat jest chętnie wybieranym kierunkiem podróżniczym, i to bardzo ciekawa opcja na szybki wypad na weekend, ale też dłuższy pobyt.To miasto niesamowite, w którym łączą i przenikają się kultury z całego świata.
 

Podczas zwiedzania nie można ominąć takich atrakcji jak London Bridgen, Big Ben. Obowiązkowo trzeba zobaczyć Pałac Buckingham. Ale poza tymi miejscami, o których można przeczytać w każdym przewodniku, warto ruszyć też nieco mniej znanym szlakiem. I tu właśnie wiedza przewodnika, ale też mieszkańca tego rejonu jest nieoceniona.

Daj się zabrać w niesamowitą podróż do dzielnic kultury i nauki, zobacz tajemnicze i i owiane magią zakątki. Program zwiedzania jest indywidualnie dopasowany do potrzeb. Poza standardowym zwiedzaniem można skorzystać też z opcji z widokowym rejsem po Tamizie.

 

3. Konrad Wołkowiński

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku
Ceny: zwiedzanie do 4h - 220£; do 8h - 350£ (Stawki niezależne od ilości uczestników zwiedzania)
Telefon: +44 (0)7711555670
Mail: konradwolk@aol.com
Strona internetowa: https://konradwolktouristguide.co.uk/pl/

Londyn - trzecia co do Wielkości Stolica Europy i bardzo chętnie obierany kierunek turystyczny. A kto lepiej oprowadzi po mieście i okolicach jak licencjonowany przewodnik, który od urodzenia jest związany ze Szkocją i Wielką Brytanią.

Poznawanie tych regionów to prawdziwa podróż po kulturze i zabytkach, a jeśli dodamy do tego sporą dawkę humoru przewodnika, to staje się to niezapomnianą atrakcją. Poza popularnymi kierunkami, podczas zwiedzania można też zobaczyć miejsca poza szlakami, czy te na co dzień niedostępne dla turystów.

W ofercie przewodnika poza zwiedzaniem Londynu jest też cała masa pieszych wycieczek jak choćby: Dzielnica Pisarzy i Domy Publiczne czy Spacer Królewskim Szlakiem Handlowym. Ale to jeszcze nie wszystko, co można też ruszyć nieco dalej i zobaczyć słynne Stonehenge czy zwiedzić średniowieczne Salisbuty. To super opcje na całodzienny trip.

 

4. Anna Larin

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku
Ceny: zwiedzanie 2h - 120£; 4h - 180£ (Stawki niezależne od ilości uczestników zwiedzania)
Telefon: +44 7711 799 524
Mail: annalarin.guide@gmail.com
Strona internetowa: https://przewodnicybezgranic.pl/przewodnicy/anna-larin-przewodnik-londyn/, Facebook.

Coraz chętniej decydujemy się na zwiedzanie z przewodnikiem. Mimo, że publikacji z poradnikami i ciekawymi punktami na trasie jest sporo, to jednak nikt nie zabierze w lepszą podróż niż prawdziwy pasjonat.

Anna Larin od 2015 roku mieszka w Londynie, a poza pasja do turystyki zajmuje się też malarstwem - jej prace można zobaczyć w londyńskich galeriach.

Poza oczywistymi miejscami jakie trzeba zobaczyć jak choćby London Bridge czy Big Ben, przewodniczka zabiera w podróż mniej znanymi, a wyjątkowo urokliwymi szlakami.

Poznaj tętniące życiem dzielnice tego miasta, wyrusz w podróż w czasie której nie tylko zobaczysz i zwiedzisz ciekawe obiekty, ale dowiesz się więcej na temat historii regionu, tradycjach. Skosztuj wyjątkowej kuchni z miejsc o których wiedzą tylko mieszkańcy, a gdzie nie dociera większość turystów.

 

5. Agnieszka Lorens-Szydłowska

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku
Ceny: zwiedzanie 2h - 100£; 4h - 160£ (Stawki niezależne od ilości uczestników zwiedzania)
Telefon: +48 602 498 660
Mail: agnieszka.lorens@op.pl
Strona internetowa: https://www.facebook.com/londynzagnieszka/about

Londyn to miasto, które od lat przyciąga wielu podróżujących.

Wydarzenia związane z Rodziną Królewską nie jedna osoba śledziła w mediach z zapartym tchem, nic więc dziwnego, że chce na własne oczy zobaczyć miejsca z nimi związane. A nikt nie opowie o nich lepiej niż licencjonowany przewodnik.
 

Wybór takiej opcji to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej, niż to co jest powtarzane we wszystkich przewodnikach turystycznych. Poza zwiedzaniem tych najpopularniejszych miejsc, to też okazja, żeby zobaczyć nieco ze szlaku i zobaczyć prawdziwe perełki architektury i sztuki.

Plan każdej z wycieczek jest dopasowany do potrzeb zwiedzających, dzięki czemu odpowiada w 100% ich wymaganiom.

 

6. Nika Garrett

 

TEKST ALTERNATYWNY

O przewodniku

Ceny: zwiedzanie 2h - min. 65£; 4h - 100£ (Przerwa w zwiedzaniu nieodpłatna. Stawki niezależne od ilości uczestników zwiedzania)
Telefon: 07757 630823
Mail: nika.garrett@mylondonwalks.co.uk
Strona internetowa: http://mylondonwalks.co.uk/index.php/pl/omnie
 

Nika Garrett już w czasie studiów często przyjeżdżała do Londynu, jednak na stałe zamieszkała tam w 2008 roku. To pierwszy przewodnik polskiego pochodzenia, który jest członkiem Greenwich Tour Guides Association. Praca przewodnika to nie tylko sposób na życie, ale prawdziwa pasja, co zdecydowanie słychać podczas opowieści.

Plan zwiedzania jest indywidualnie dopasowany, można wybrać opcje na kilka godzin, całodzienną lub skrojoną na miarę potrzeb. To świetna opcja nie tylko dla turystów, ale też dla tych, którzy planują się tu przenieść i chcą lepiej poznać miasto i okolice.

A kto opowie o tym lepiej, niż osoba, która sama się tu przeniosła. Poza zwiedzaniem przewodniczka oferuje pomoc w znalezieniu noclegu czy poleceniu dobrych miejsc z wyśmienitą kuchnią.

Metropolie na Weekend

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy