Top 10 - atrakcje dla dzieci w Nowym Jorku

Top 10 - atrakcje dla dzieci w Nowym Jorku

1. Bronx ZOO

 

Adres: 2300 Southern Blvd, Bronx, NY 10460
Godziny otwarcia: pon-pt 10:00-17:00, sob-ndz 10:00-17:30
Ceny: od $28.75
Strona internetowa: https://bronxzoo.com/

1. Bronx ZOO
1. Bronx ZOO

 

Bronx Zoo to doskonała możliwość spędzenia wolnego czasu z pociechami. W zoo znajdują się zwierzęta z całego globu, począwszy od tanzańskich ropuch, kończywszy na wielkich kotach zamieszkujących odległe regiony Rosji.

Powierzchnia obiektu to aż 265 akrów, w których znajduje się ponad 10.000 zwierząt (ponad 700 różnorodnych gatunków). Misją Bronx Zoo jest inspirowanie odwiedzających do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.

Wpływy z biletów przeznaczane są m.in. na prace na rzecz ochrony wszystkich gatunków zwierząt i miejsc, które uważają za swój dom. Wiele z tych działań zaprezentowanych zostało w programie Animal Planet THE ZOO, gdzie mogą Państwo zapoznać się z tymi działaniami od kulis.

 

2. New York Science Hall

 

Adres: 47-01 111th St, Queens, NY 11368
Godziny otwarcia: poniedziałek - zamknięte, wtorek 10:00-14:00, śr-ndz 10:00-17:00
Ceny: od $13
Strona internetowa: https://nysci.org/

2. New York Science Hall
2. New York Science Hall

 

Obiekt znany również jako NYSCI to muzeum, które zlokalizowane jest w nowojorskiej dzielnicy Queens, w Flushing Meadowns-Corona Park. Jest zarazem jedynym centrum nauki i technologii w Nowym Jorku z interaktywnymi eksponatami.

Ponad 400 interaktywnych wystaw skupia się na biologii, chemii, a także fizyce, gdzie zapoznać się można z najciekawszymi zagadnieniami dotyczącymi tych nauk.

Wybranie się do New York Science Hall to połączenie przyjemnego spędzania czasu, zabawy i produktywnej nauki. Stanowi znamienity wariant dla dzieci, które odkryją setki niesamowitych rzeczy, a być może zainspirują się iście ciekawą nauką

 

3. American Museum of Natural History

 

Adres: 200 Central Park West, New York, NY 10024
Godziny otwarcia: 10:00-17:30
Ceny: od $16 
Strona internetowa: https://www.amnh.org/

3. American Museum of Natural History
3. American Museum of Natural History

 

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej to jedna z czołowych instytucji na świecie zajmująca się nauką i kulturą. Muzeum założone zostało w 1869 roku i po dziś dzień kontynuuje swoją misję odkrywania, interpretowania i rozpowszechniania informacji o kulturach ludzkich, świecie naturalnym i wszechświecie.

Prowadzi szeroko zakrojony program badań naukowych, edukacyjnych i wystaw. Celem obiektu jest odkrywanie, interpretowanie oraz rozpowszechnianie wiedzy o świecie, wszechświecie oraz kulturach ludzi ze wszystkich kontynentów.

Muzeum jest czynne codziennie od godziny 10:00 do 17:30, zlokalizowane jest przy 200 Central Park West w Nowym Jorku.

 

4. Luna Park Coney Island

 

Adres: 1000 Surf Ave, Brooklyn, NY 11224
Godziny otwarcia: pon-czw - zamknięte, piątek 12:00-22:00, sob-ndz 11:00-22:00
Ceny: od $43
Strona internetowa: https://lunaparknyc.com/

4. Luna Park Coney Island
4. Luna Park Coney Island

 

Jest to największy park rozrywki w Nowym Jorku, a zarazem najbardziej znany plac zabaw, którego historia sięga ponad 130 lat wstecz. Zarówno mieszkańcom Nowego Jorku jak i turystom z całego świata zapewnia niezapomniane wrażenia.

Dostępne atrakcje dostosowane są tak aby zapewniać wyśmienitą rozrywkę całym rodzinom. Luna Park Coney Island ożywiony jest słynnym krajobrazem Coney Island. Krajobraz ten, swoim ponadczasowym urokiem, zachwyci Państwa, a doskonałe atrakcje takie jak przeszło 50 gier czy rollercoastery dadzą ogromną dawkę wspaniałej zabawy.

W parku znajdują się takie atrakcje jak 3 Point Challange pozwalający poczuć się niczym prawdziwy zawodnik NBA, Luna Arcade stanowiące idealną opcję dla kochających gry video, czy ekstremalne przejażdżki rollercoasterami jak choćby Thunderbolt

 

5. Madame Tussauds New York

 

Adres: 234 W 42nd St, New York, NY 10036
Godziny otwarcia: pon-czw, ndz 10:00-20:00; pt-sob 10:00-22:00
Ceny: od $43,99
Strona internetowa: https://www.madametussauds.com/new-york/

5. Madame Tussauds New York
5. Madame Tussauds New York

 

To miejsce którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynna wystawa figur woskowych zlokalizowana jest na 42nd Street w Nowym Jorku w słynnej dzielnicy Times Square. Zwiedzając Nowy Jork warto poświęcić chwilę czasu by móc poczuć się jak w innym świecie.

Setki figur woskowych przedstawiające rozmaite osobowości naszego świata jak i bohaterów różnorodnych baśni pozwolą oderwać się od rzeczywistości i doskonale spędzić czas.

Będą mogli tu Państwo zagrać na pianinie z Alicią Keys, poczuć się niczym w Empire State Building, dołączyć do Ghostbusterów aby wspólnie polować na duchy, a dzieci z pewnością będą chciały dołączyć do superbohaterów Marvela aby poczuć się jak jeden z Avengersów!

 

6. Statua Wolności

 

Adres: New York, NY 10004
Godziny otwarcia: 09:00-17:00
Ceny: od ok. $24,50 (cena przybliżona rejsu promem na wyspę)
Strona internetowa: https://www.nps.gov/stli/index.htm

6. Statua Wolności
6. Statua Wolności

 

To słynny symbol Nowego Jorku jak i całych Stanów Zjednoczonych. Posąg zlokalizowany jest na wyspie Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Utrzymany jest w stylu neoklasycyzmu, wykonany został przez francuskiego rzeźbiarza Frédérica Auguste Bartholdiego.

Wysoki na 46,5 metra, ważący przeszło 229 ton posąg symbolizuje wolną i bogatą Amerykę. Jest kultowym symbolem rozpropagowanym w filmach i kulturze masowej. Zwiedzający mają możliwość zwiedzenia wnętrza statuy wraz z dwoma tarasami widokowymi, a także taras widokowy w koronie statuy

 

7. Central Park

 

Adres: New York, NY
Godziny otwarcia: 06:00-01:00
Ceny: bezpłatne
Strona internetowa: https://www.centralparknyc.org/

7. Central Park
7. Central Park

 

Chyba najsłynniejszy park na świecie, jeden z licznych symboli Nowego Jorku. Zlokalizowany jest w samym centrum Manhattanu między 110., a 59. ulicą. Jego powierzchnia zajmuje aż 341 hektarów (850 metrów szerokości, 4120 metry długości).

Park otwarty jest w godzinach 6:00-1:00. Po zwiedzaniu Nowego Jorku, w którym przytłoczeni zostaniemy wielkością budynków, ilością ludzi czy też hałasem, warto wybrać się do parku, w którym odetchniemy i nacieszymy błogą, kojącą zmysły naturą.

Rozmaita fauna i flora, jeziora, czyste powietrze pozwolą odetchnąć, a zarazem miło spędzić czas z rodziną bez żadnych zmartwień. 

 

8. Interpid Sea Air Space Museum 

 

Adres: Pier 86, W 46th St, New York, NY 10036
Godziny otwarcia: 10:00-17:00
Ceny: od $26
Strona internetowa: https://www.intrepidmuseum.org/

8. Interpid Sea Air Space Museum 
8. Interpid Sea Air Space Museum 

 

Jest to amerykańskie muzeum w którym znajdują się między innymi słynny lotniskowiec USS „Interpid” oraz okręt podwodny USS „Growler”. To prawdziwy raj dla miłośników technologii, wojskowości oraz lotnictwa.

Połączenie przyjemnych chwil z ogromną dawką nauki z pewnością pozytywnie wpłynie na doświadczenia i wspomnienia Państwa oraz Państwa dzieci. W samym muzeum zwiedzą państwo szereg myśliwców i samolotów, a od 2012 roku nawet pierwszy amerykański prom kosmiczny Enterprise.

Obiekt to prawdziwa gratka dla wszystkich zwiedzających. Znajdują się w nim także polskie akcenty, jak na przykład sprowadzone z polski Migi 17 i 21, które służyły na polskiej ziemi w czasach PRL. 

 

9. New York Aquarium 

 

Adres: 602 Surf Ave, Brooklyn, NY 11224
Godziny otwarcia: 10:00-17:00
Ceny: od $29.95
Strona internetowa: https://nyaquarium.com/

9. New York Aquarium 
9. New York Aquarium 

 

Nowojorskie akwarium jest najstarszym, ciągle funkcjonującym akwarium w całych Stanach Zjednoczonych. Założone zostało jeszcze w 1896 roku, do Coney Island przeniesiono jest w 1957 roku. Prowadzone jest przez Wildlife Conservation Society jako zintegrowana część między innymi Bronx Zoo.

Misją całego WCS jest ratowanie dzikiej przyrody i domów dla dzikich zwierząt w najdalszych zakątkach świata. Działania, które podejmuje w tym celu to nauka, edukowanie i inspirowanie ludzi do dbania i doceniania tejże przyrody.

Obiekt zajmuje niespełna 6 hektarów powierzchni, a w niej mogą Państwo podziwiać 266 gatunków wodnych zwierząt. Obejrzeć tu można wydry morskie, kalifornijskie lwy morskie czy nawet rekiny tygrysie

 

10. Children’s Museum of Manhattan

 

Adres: 212 W 83rd St, New York, NY 10024
Godziny otwarcia: poniedziałek - zamknięte, wt-ndz 10:00-17:00
Ceny: od $7
Strona internetowa: https://cmom.org/

10. Children’s Museum of Manhattan
10. Children’s Museum of Manhattan

 

Muzeum Dzieci zostało założone w 1973 roku, mając na celu stać się ukochanym miejscem dla dzieci, rodzin i edukatorów całego Nowego Jorku jak i turystów z całego świata. Muzeum pomaga rosnąć wszystkim dzieciom od wczesnego dzieciństwa poprzez eksplorację i zabawę.

Państwa pociechy doświadczą tu kreatywnej formy nauki, która poprzezzabawę zaowocuje znamienitymi wspomnieniami w przyszłości i z pewnością okaże się bardzo pożyteczna.

Obsługa muzeum zachęca do empatii na tle różnic kulturowych dając wgląd w różnorodne perspektywy oraz zapraszając odwiedzających z różnych środowisk. Program odzwierciedla bogactwo kulturowe i energię samego Nowego Jorku

 

Top 10 - atrakcje dla dzieci w Nowym Jorku - zobacz obiekty na mapie