Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku?

Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku?

Organizacja przejazdu z lotniska do serca Nowego Jorku jest niezbędną częścią planowania podróży do Stanów Zjednoczonych, w szczególności kiedy mowa o lotnisku Newark-Liberty, położonym poza centralną częścią miasta. Wybór najbardziej efektywnego sposobu transportu jest kluczowy.

W artykule omówimy różne dostępne środki transportu dla podróżnych, od publicznych po bardziej prywatne opcje, takie jak taksówki lub wynajem samochodu. Przedstawimy kompleksowe dane, które ułatwią wybór najdogodniejszej opcji dotarcia do centrum Nowego Jorku, biorąc pod uwagę takie aspekty jak cena, czas podróży oraz komfort.

 

Lotnisko Newark-Liberty

Lotnisko Newark-Liberty (EWR) jest jednym z głównych portów lotniczych obsługujących obszar metropolitalny Nowego Jorku, znajdując się w stanie New Jersey. Jako jeden z najstarszych portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych, Newark-Liberty odgrywa kluczową rolę w sieci transportu lotniczego regionu, oferując szeroką gamę połączeń krajowych i międzynarodowych.

Lotnisko jest wyposażone w trzy terminale (A, B, C), które obsługują miliony pasażerów rocznie, zapewniając dostęp do licznych linii lotniczych oraz różnorodne usługi, takie jak sklepy, restauracje i punkty usługowe. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu i doskonałej infrastrukturze, EWR stanowi ważny węzeł komunikacyjny, ułatwiając podróże do i z Nowego Jorku.

 

Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku autobusem?

 

Czas przejazdu: od 45 minut do 75 minut

Cena: od 3 do 18 USD

Dojazd z lotniska Newark-Liberty (EWR) do centrum Nowego Jorku autobusem jest prosty i wygodny dzięki kilku dostępnym opcjom:

 • Newark Airport Express - Autobus kończy trasę na dworcu autobusowym Port Authority Bus Terminal na Manhattanie, który znajduje się przy 42nd Street, w pobliżu Times Square. Istnieją również przystanki na Grand Central Terminal oraz na stacji Bryant Park.

 • NJ Transit + PATH - Jest to alternatywna, często tańsza opcja, która wymaga przesiadki, ale oferuje elastyczność w dojeździe do różnych części Manhattanu. Przejazd autobusem NJ Transit do stacji Newark Penn Station, a następnie przejazd PATH do Manhattanu. Przystanek końcowy to np. 33rd Street.

Wybór najlepszej opcji zależy od indywidualnych preferencji, budżetu oraz miejsca docelowego w Nowym Jorku. Newark Airport Express oferuje bezpośredni dojazd do centralnych punktów Manhattanu, podczas gdy kombinacja NJ Transit i PATH może być bardziej ekonomiczna i oferować większą elastyczność docelową.

Podróż z lotniska Newark Liberty do centrum NYC autobusem

 

Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku pociągiem?

 

Czas przejazdu: od 30 minut do 50 minut

Cena: od 7 do 16 USD

Dojazd z lotniska Newark-Liberty (EWR) do centrum Nowego Jorku pociągiem jest wygodnym i szybkim sposobem na dotarcie do serca miasta. Głównym przewoźnikiem obsługującym tę trasę jest NJ Transit w połączeniu z AirTrain Newark.

 • AirTrain Newark - Przejazd około 5-7 minut z terminali lotniska do stacji kolejowej Newark Liberty International Airport Station.

 • NJ Transit - Około 25-30 minut z Newark Liberty International Airport Station do New York Penn Station (Manhattan).

Pociągi NJ Transit odjeżdżają co 15-30 minut w godzinach szczytu i oferują wygodne połączenie z Nowym Jorkiem bez konieczności zmiany pociągów poza koniecznością przesiadki z AirTrain na stacji kolejowej lotniska. Jest to efektywny sposób na uniknięcie miejskiego ruchu i potencjalnych opóźnień związanych z podróżą drogową.

Podróż z lotniska Newark Liberty do centrum NYC pociągiem

 

Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku samochodem?

 

Czas przejazdu: od 30 minut do 80 minut

Cena: od 40 do 50 USD

Dojazd z lotniska Newark-Liberty (EWR) do centrum Nowego Jorku samochodem to jedna z opcji, która oferuje dużą elastyczność, ale również może wiązać się z wyzwaniami takimi jak ruch drogowy i koszty parkowania

Najkrótsza trasa prowadzi przez Newark Liberty International Airport Expressway, I-78 East i potem przez Holland Tunnel do Lower Manhattanu. Alternatywnie, można wybrać trasę przez NJ Turnpike/I-95 i George Washington Bridge dla dostępu do Upper Manhattanu.

Na terenie lotniska działają liczne renomowane wypożyczalnie samochodów. Oto kilka przykładów:

 • Hertz - od 120 zł/dzień,
 • Avis - od 160 zł/dzień
 • Enterprise - od 190 zł/dzień,
 • Sixt - od 490 zł/dzień
 • Alamo - od 470 zł/dzień

Podczas planowania podróży samochodem z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku, warto wziąć pod uwagę potencjalne korki oraz wysokie koszty parkowania w mieście. Rezerwacja pojazdu online z wyprzedzeniem często pozwala na uzyskanie lepszej ceny i zapewnia większy wybór dostępnych pojazdów.

Podróż z lotniska Newark Liberty do centrum NYC samochodem

 

Jak dojechać z lotniska Newark-Liberty do centrum Nowego Jorku taksówką?

 

Czas przejazdu: od 40 minut do 60 minut

Cena: od 50 do 70 USD

Dojazd z lotniska Newark-Liberty (EWR) do centrum Nowego Jorku taksówką jest jedną z najprostszych metod transportu, oferując bezpośredni dostęp do dowolnego miejsca w mieście.

Na lotnisku Newark Liberty International Airport (EWR) dostępne są różne firmy taksówkarskie i usługi przewozowe, które zapewniają transport do różnych miejsc w Nowym Jorku i New Jersey. Oto niektóre z nich:

 • Uber i Lyft - Obie te popularne aplikacje oferują szeroki wybór opcji przewozowych, od ekonomicznych po luksusowe przejazdy. Umożliwiają łatwe zamówienie przejazdu bezpośrednio z aplikacji na smartfonie.
 • Dial 7 - oferuje bardziej ekskluzywne opcje transportu, które posiadaja prywatne przejazdy samochodami wyższej klasy. Cena: od 175 zł,
 • Go Airlink NYC - oferuje współdzielone lub prywatne przejazdy shuttle. Cena: od 128 zł,
 • Suntransfers - podróż z Newark Liberty na Manhattan - 151 USD.

Dla dokładnych informacji i najlepszych stawek, pasażerowie powinni skorzystać z oficjalnych stref taxi znajdujących się na lotnisku lub zamówić usługę za pośrednictwem odpowiednich aplikacji mobilnych. Zawsze zaleca się sprawdzenie aktualnych stawek i możliwych opłat dodatkowych przed rozpoczęciem podróży.

Podróż z lotniska Newark Liberty do centrum NYC taxi