Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku?

Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku?

Zaplanowanie transportu z lotniska do centrum Nowego Jorku jest kluczową częścią przygotowań do wizyty w USA, szczególnie gdy chodzi o lotnisko LaGuardia, znajdujące się na dzielnicy Queens miasta NYC. Odpowiedni wybór środka transportu ma istotne znaczenie.

W niniejszym artykule przedstawione zostaną różnorodne opcje transportowe dostępne dla osób podróżujących, od środków komunikacji publicznej po opcje bardziej osobiste, takie jak wynajem samochodu czy korzystanie z taksówek. Zaprezentowane zostaną szczegółowe informacje, które pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego sposobu na dotarcie do serca Nowego Jorku, uwzględniając kryteria takie jak koszt, czas podróży i wygoda.

 

Lotnisko Nowy Jork-LaGuardia

 

Lotnisko LaGuardia (LGA) w Nowym Jorku, położone w Queens, jest jednym z trzech głównych portów lotniczych obsługujących obszar metropolitalny miasta. Skupia się głównie na lotach krajowych i krótkodystansowych, oferując połączenia z wieloma miastami USA.

Chociaż jest najmniejsze spośród nowojorskich lotnisk, LaGuardia jest znana z efektywnej obsługi pasażerów i bliskości do Manhattanu, co czyni ją popularnym wyborem dla osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Aktualnie lotnisko przechodzi szeroko zakrojone prace modernizacyjne, mające na celu poprawę infrastruktury i zwiększenie komfortu podróży.

 

Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku autobusem?

 

Czas przejazdu: od 45 minut do 65 minut

Cena: od 2 do 5 USD

Dojazd z lotniska LaGuardia (LGA) do centrum Nowego Jorku autobusem jest wygodną i ekonomiczną opcją. Istnieje jeden przewoźnik - MTA (Metropolitan Transportation Authority), który posiada kilka linii autobusowych odjeżdzających z lotniska.

  • M60-SBS - M60-SBS łączy LaGuardia z Manhattanem, przechodząc przez dzielnice Astoria w Queens, a następnie przez most RFK Bridge do Upper Manhattanu, kończąc trasę w pobliżu Columbia University na West 106th Street.

  • Q70-SBS - Q70-SBS, znany jako LaGuardia Link, zapewnia szybkie połączenie z głównymi węzłami transportowymi w Queens - stacjami metra Jackson Heights Roosevelt Ave i Woodside, gdzie można się przesiąść na pociąg LIRR (Long Island Rail Road) lub metro linii 7, E, F, M, R do dalszej podróży do Manhattanu.

  • Q47, Q48, Q72 - oferują połączenia z różnymi częściami Queens, oferując opcje przesiadek do metra.

Autobusy te oferują stosunkowo tanie i skuteczne rozwiązania do dotarcia do Manhattanu i innych części Nowego Jorku z lotniska LaGuardia, szczególnie przy użyciu MetroCard, która umożliwia łatwe przesiadki między różnymi formami transportu publicznego w NYC.

Podróż z lotniska LaGuardia do centrum NYC autobusem

 

Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku pociągiem?

 

Czas przejazdu: od 30 minut do 75 minut

Cena: od 4 do 10 USD

Z lotniska LaGuardia (LGA) do centrum Nowego Jorku bezpośrednio pociągiem nie można dojechać, ponieważ lotnisko nie posiada bezpośredniego połączenia kolejowego. Jednak jest kilka sposobów, aby dostać się do centrum miasta, korzystając z połączenia autobusowego i pociągu:

  • Opcja 1: Autobus M60-SBS do stacji metra, a następnie metro: Weź autobus M60-SBS z LaGuardia do jednej ze stacji metra na Manhattanie, takich jak Astoria Blvd (linia N i W) lub 125th Street (linie 1, 2, 3, A, B, C, D).Następnie przesiądź się na metro do centrum Manhattanu.

  • Opcja 2: Autobus Q70 LaGuardia Link do Long Island Rail Road (LIRR): Skorzystaj z autobusu Q70 LaGuardia Link do stacji kolejowej 61st Street – Woodside, gdzie znajduje się przystanek LIRR. Wsiądź do pociągu LIRR do Penn Station w centrum Manhattanu.

Te metody są najbardziej efektywnymi sposobami dotarcia do centrum Nowego Jorku z lotniska LaGuardia, łącząc korzystanie z publicznego transportu autobusowego i kolejowego. Chociaż podróż wymaga przesiadek, jest to ekonomiczna opcja umożliwiająca łatwe dotarcie do wielu części miasta.

Podróż z lotniska LaGuardia do centrum NYC pociągiem

 

Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku samochodem?

 

Czas przejazdu: od 30 minut do 60 minut

Cena: od 40 do 60 USD

Dojazd z lotniska LaGuardia (LGA) do centrum Nowego Jorku samochodem jest dość prosty i oferuje bezpośrednią trasę do serca Manhattanu.

Na lotnisku LaGuardia znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, które oferują szeroki wybór pojazdów na wynajem. Do najpopularniejszych należą:

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić warunki wynajmu i ewentualne opłaty dodatkowe przed dokonaniem rezerwacji. Wynajemsamochodu oferuje elastyczność podróżowania po Nowym Jorku i okolicach, ale należy również wziąć pod uwagę możliwe trudności z parkowaniem i ruchem drogowym w mieście.

Podróż z lotniska LaGuardia do centrum NYC samochodem

 

Jak dojechać z lotniska Nowy Jork-LaGuardia do centrum Nowego Jorku taksówką?

 

Czas przejazdu: od 20 minut do 40 minut

Cena: od 30 do 50 USD

Dojazd z lotniska LaGuardia (LGA) do centrum Nowego Jorku taksówką jest jedną z najprostszych i najwygodniejszych metod transportu, szczególnie jeśli szukasz bezpośredniego połączenia do miejsca docelowego bez potrzeby przesiadek.

Na lotnisku LaGuardia obsługę taksówek zapewniają zarówno tradycyjne żółte taksówki (Yellow Cabs), jak i inne firmy oferujące usługi przewozowe, takie jak:

Pamiętaj, aby zawsze korzystać z licencjonowanych i zaufanych usług taksówkowych oraz car service, co zapewni bezpieczeństwo i uczciwą cenę za przejazd. Możesz również skorzystać z kiosków zamawiania taksówek dostępnych na lotniskach, które często współpracują z zaufanymi lokalnymi dostawcami usług.

Podróż z lotniska LaGuardia do centrum NYC taxi