Top 10 atrakcji dla dzieci w Wiedniu

Top 10 atrakcji dla dzieci w Wiedniu

1. ZOO w Wiedniu

Adres: Maxingstraße 13b, 1130 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz - 9:00-18:30
Ceny: 13-26 EUR
Data powstania: 31 lipca 1752 r.
Co zawiera atrakcja: pandy wielkie, słonie afrykańskie, niedźwiedzie polarne, gepardy, torbacze koala, pingwiny cesarskie.
Link do strony: https://www.zoovienna.at/  

1. ZOO w Wiedniu
1. ZOO w Wiedniu


Tiergarten Schönbrunn, czyli ZOO w Wiedniu to ogród zoologiczny znajdujący się w kompleksie pałacowym Parku Schönbrunn. Cały kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Łączna powierzchnia ZOO to 17 ha.

Aby wejść do wiedeńskiego ogrodu zoologicznego należy wcześniej kupić bilet, co również można uczynić drogą internetową. Bilet normalny to koszt 26 EUR, ulgowy - 15 EUR, zaś dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren ZOO. 

Historia ZOO w Wiedniu sięga połowy XVIII wieku. Obecnie ogród zajmuje się prowadzeniem działań edukacyjnych, a także dodatkowo tworzy specjalne programy hodowlane, które mają na celu ochronę niektórych gatunków. Na terenie zoo można zobaczyć takie zwierzęta, jak m.in. gatunki bytujące w lasach deszczowych, zwierzęta Ameryki Południowej, pandy wielkie, torbacze koala, pingwiny cesarskie czy pawilon z orangutanami.

 

2. Park Rozrywki Wurstelprater

Adres: Riesenradplatz 2, A-1020 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon, wt, czw – 11:00-22:00; śr, pt-niedz - 11:00-00:00
Ceny: 3,5-15 EUR
Data powstania: 1895 r. 
Co zawiera atrakcja: zabytkowe atrakcje, takie jak ogromny diabelski młyn z 1897 roku. 
Link do strony: https://www.praterwien.com/startseite 

2. Park Rozrywki Wurstelprater
2. Park Rozrywki Wurstelprater


Park Rozrywki Wurstelprater znajduje się w północnej części rozległego parku miejskiego Prater. Jest to zabytkowy park rozrywki, którego największą i najpopularniejszą atrakcją jest diabelski młyn pochodzący z 1897 roku.

Wstęp na teren parku jest darmowy. Jednakże trzeba się liczyć z tym, że wszystkie atrakcje są oddzielnie wycenione. Ceny wahają się pomiędzy od 3,50 EUR do 15,00 EUR. Do najdroższych należy diabelski młyn w cenie 13,50 EUR, z kolei opłata za pozostałe atrakcje waha się pomiędzy 4,00 EUR a 6,00 EUR.

W wiedeńskim parku rozrywki czekają na Ciebie m.in. zabytkowy diabelski młyn, park miniatur, kino, muzeum figur woskowych Madame Tussauds, sala gier.

 

3. Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu

Adres: Burgring 7, 1010 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz – 09:00-18:00
Ceny: 15-50 EUR
Data powstania: 10 sierpnia 1889 r. 
Co zawiera atrakcja: wystawy geologiczne, mineralogiczne i petrograficzne, eksponaty związane z mikrofauną i inne.
Link do strony: https://www.nhm-wien.ac.at/  

3. Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu
3. Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu


Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu to założone u schyłku XIX wieku muzeum, których zbiory bazują na eksponatach zgromadzonych przez austriackich monarchów. Co ciekawe architektonicznym odbiciem lustrzanym muzeum jest leżące naprzeciwko Muzeum Historii Sztuki.

Bilety wstępu dla osoby dorosłej to koszt 16 EUR, zaś bilet ulgowy (studenci, seniorzy, osoby niepełnosprawne, praktykanci, żołnierze) wynosi 12 EUR. Dzieci oraz osoby do 19. roku życia mogą wejść na teren muzeum bezpłatnie. 

Muzeum posiada aż 39 sal z różnymi ekspozycjami. Do najbardziej znaczących eksponatów zaliczają się, np. halit z Wieliczki o wadze około tony i długości kryształów dochodzącej do 30 cm, 40 tysięcy czaszek, około 1100 meteorytów, około 2500 wypchanych ptaków, szkielety diplodoka i allozaura.

 

4. Muzeum dla Dzieci w Pałacu Schönbrunn 

Adres: Schönbrunner Schlossstraße, 1130 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz – 10:00-17:00
Ceny: 7,5-8,5 EUR
Data powstania: brak informacji
Co zawiera atrakcja: wystawy tematyczne dotyczące codziennego życia rodziny cesarskiej.
Link do strony: https://www.kindermuseumschoenbrunn.at/en/ 

4. Muzeum dla Dzieci w Pałacu Schönbrunn 
4. Muzeum dla Dzieci w Pałacu Schönbrunn 


Muzeum dla Dzieci w Pałacu Schönbrunn to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, bowiem ma ono na celu w przystępny i rozrywkowy sposób przedstawić im codzienność rodziny cesarskiej. 

Wstęp do muzeum wymaga zakupu biletu. Cena jest taka sama zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i wynosi 8,50 EUR. Jeśli jednak ktoś dysponuje kartą Vienna City Card bilet wstępu kupi za 7,50 EUR

Na terenie Muzeum dla Dzieci w Pałacu Schönbrunn najmłodsi mają okazję dowiedzieć się m.in. jak się ubierano za dawnych czasów cesarskich, jak dbano o higienę, w jaki sposób nakrywano do stołu i jakie potrawy spożywano. Wszystko działa na zasadzie interaktywnych wystaw, w których dzieci mogą brać czynny udział. Niewątpliwą frajdą dla najmłodszych będzie możliwość skorzystania z przebieralni, które wyposażone są w stroje książąt i księżniczek.

 

5. Motylarnia w Wiedniu

Adres: Palmenhaus, Schmetterlinghaus Hofburg Burggarten, 1010 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz - 10:00-17:45
Ceny: 9 EUR
Data powstania: 1998 r. 
Co zawiera atrakcja: palmiarnia z kilkuset motylami żyjącymi w warunkach imitujących las tropikalny.
Link do strony: https://www.wien.info/de/sightseeing/sehenswuerdigkeiten/a-z/schmetterlingshaus-357456 

5. Motylarnia w Wiedniu
5. Motylarnia w Wiedniu


Motylarnia w Wiedniu została założona 1998 roku i jest jednym z najpiękniejszych miejsc, wybudowanych w stylu secesyjnym. Motylarnia jest częścią kompleksu budynków Hofburg.

Bilet wstępu jest ujednolicony dla każdej grupy wiekowej, a jego koszt to 9 EUR. Dla posiadaczy Vienna City Card przewidziane jest 11% zniżki na wejście, co daje 8 EUR za bilet. 

Motylarnia to urokliwe miejsce, w której główną rolę odgrywają setki przeróżnych odmian motyli. Żyją one w specjalnie dla nich stworzonym miniaturowym, tropikalnym lesie deszczowym, gdzie temperatura wynosi 29 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza jest równa 80% tak, aby jak najlepiej oddać naturalne warunki życia motyli. Całość dopełnia niezwykle malownicze tło z wodospadami, oczkami wodnymi i mostkami.

 

6. Dom Muzyki

Adres: Seilerstätte 30, 1010 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz - 10:00-22:00
Ceny: 6-33 EUR
Data powstania: 2000 r.
Co zawiera atrakcja: wystawy przedstawiające historię dźwięków, sylwetki wybitnych kompozytorów czy okoliczności powstania Filharmonii Wiedeńskiej.
Link do strony: https://www.hausdermusik.com/ 

6. Dom Muzyki
6. Dom Muzyki

Źródło: https://www.hausdermusik.com/


Haus Der Musik, czyli Dom Muzyki w Wiedniu to pierwsze muzeum dźwięku i muzyki w Austrii. Muzeum powstało w Pałacu Arcyksięcia Karola, w którym przed laty mieszkał założyciel Filharmonii Wiedeńskiej. Rocznie odwiedza je ok. 3 milionów turystów z całego świata.

Aby wejść na teren Domu Muzyki należy wcześniej kupić bilet wstępu. Bilet normalny kosztuje 16 EUR. Bilety ulgowe dzielą się na dwie kategorie: dla dzieci poniżej 12 lat koszt biletu to 7 EUR, zaś powyżej 12. roku życia (do 27. r.ż.) - 12 EUR. Dzieci do lat 3 mogą wejść bezpłatnie. Istnieje także możliwość zakupu biletu rodzinnego (max. 2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci do lat 12) w cenie 33 EUR oraz biletu łączonego z wiedeńskim Mozarthaus Vienna.

W muzeum dostępne są wystawy: historii powstania i działalności Filharmonii Wiedeńskiej, laboratorium powstawania dźwięków, sylwetki najwybitniejszych dyrygentów i osobowości muzyki klasycznej i wiele innych.

 

7. Akwarium Haus des Meeres

Adres: Fritz-Grünbaum-Platz 1, 1060 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz - 09:00-20:00
Ceny: 6,50-21,90 EUR
Data powstania: 1957 r. 
Co zawiera atrakcja: 10 000 zwierząt wodnych, m.in. rekiny, płaszczki, żółwie wodne i lądowe, krokodyle, ryby słodkowodne i morskie.
Link do strony: https://www.haus-des-meeres.at/  

7. Akwarium Haus des Meeres
7. Akwarium Haus des Meeres


Akwarium Haus des Meeres powstało w 1957 roku i liczy sobie aż 4000 m2, a ilość zwierząt to aż 10 000 różnych istot wodnych ze wszystkich stron świata. 

Wejście do muzeum jest darmowe wyłącznie dla dzieci do 3. roku życia. Z kolei bilety ulgowe można zakupić w dwóch wariantach: 6,5 EUR (dzieci 3-5 lat), 9,80 EUR (uczniowie 6-15 lat) oraz 16,40 EUR (uczniowie powyżej 16. roku życia oraz seniorzy). Natomiast bilet wstępu normalny to koszt 21,90 EUR.

Akwarium kryje w sobie mnóstwo zwierząt wodnych oraz wodno-lądowych, w tym m.in. terrarium zwierząt z Australii, ryby zimnowodne, gady i płazy, piranie inne ryby słodkowodne, korale, żółw morski Puppi.

 

8. ZOOM Kindermuseum

Adres: Museumsplatz 1, 1070 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon - zamknięte, wt,sob-niedz - 9:30-18:00, śr-pt - 10-14:00
Ceny: 5-7 EUR
Data powstania: 2004 r.
Co zawiera atrakcja: strefy zabaw, warsztaty, studio animacji, specjalne wykłady dedykowane dzieciom.
Link do strony: https://www.kindermuseum.at/ 

8. ZOOM Kindermuseum
8. ZOOM Kindermuseum

Źródło: https://www.kindermuseum.at/zoom_programmangebot/zoom_mitmachausstellung/aktuelle_ausstellung_mit_und_ohne_worte


ZOOM Kindermuseum to muzeum stworzone z myślą o najmłodszych turystach. Znajduje się w dzielnicy muzeów. Jego podstawowym zadaniem jest nauka połączona z zabawą, bowiem muzeum oferuje szereg całorocznych wystaw i warsztatów, a także innowacyjne laboratorium multimedialne.

Wstęp do muzeum jest zróżnicowany cenowo. Za strefę Atelier i studio animacji zapłacisz 5 EUR za osobę, zaś strefa wystaw oraz sekcji “Ocean” to koszt 7 EUR. Dla każdego dziecka jeden dorosły ma darmowy wstęp. Obiekt jednak zaleca wcześniejszą rezerwację ze względu na duże zainteresowanie.

Na terenie ZOOM Kindermuseum znajdują się: studio animacji, studio “Ocean” oraz szereg zajmujących warsztatów i różnych wydarzeń tematycznych organizowanych cyklicznie.

 

9. The Hofburg

Adres: Heldenplatz, 1010 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz - 08:00-18:00
Ceny: wstęp bezpłatny (reszta w zależności od znajdujących się na terenie kompleksu obiektów)
Data powstania: 1279 r.
Co zawiera atrakcja: wiedeńska rezydencja władców Austrii od XIII wieku.
Link do strony: https://www.wien.info/de/sightseeing/sehenswuerdigkeiten/imperiales/hofburg-wien 

9. The Hofburg
9. The Hofburg


The Hofburg jest wiedeńską rezydencją władców Austrii od XIII wieku. Jest to jeden z największych kompleksów pałacowych na świecie.

Wstęp na teren kompleksu jest bezpłatny. Jednak należy pamiętać, że na jego terenie znajdują się inne obiekty, które mogą być opatrzone biletem wstępu. Kompleks pałacowy obejmuje między innymi: Muzeum Sissi (bilet ulgowy - 30 EUR, bilet normalny - 44 EUR), Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy ze światowej sławy koniami lipicańskimi (bilety od 16 do 30 EUR), Apartamenty cesarskie (w cenie biletu do Muzeum Sissi), Cesarski skarbiec (bilet ulgowy - 12 EUR, bilet normalny - 14 EUR), zbiory sreber (Muzeum Sissi) czy kolekcję zbroi i broni.

 

10. Donauturm

Adres: Donauturmplatz 1, 1220 Wiedeń
Godziny otwarcia: pon-niedz – 10:00-22:30
Ceny: 5,40-18,00 EUR
Data powstania: 1964 r.
Co zawiera atrakcja: najwyższa budowla Wiednia, która znajduje się na terenie parku Donaupark.
Link do strony: https://www.donauturm.at/ 

10. Donauturm
10. Donauturm


Wieża Donauturm należy do najwyższych punktów orientacyjnych w Wiedniu. Znajduje się ona na terenie pięknego parku Donaupark. 

Ze szczytu wieży rozciąga się wspaniały widok na cały Wiedeń i jego okolice. Na samą górę zabierze Państwa niezwykle szybka winda. Na samej górze czekają m.in. kawiarnia z luksusową restauracją, sklep z pamiątkami, a także wspaniały taras widokowy, w którym mogą Państwa odpocząć i się zrelaksować.

Warto również śledzić oficjalną stronę obiektu, ponieważ cyklicznie na wieży organizowane są różne ciekawe eventy i wydarzenia, na które z pewnością warto pójść przy okazji odwiedzin Wiednia.

 

Top 10 atrakcji dla dzieci w Wiedniu - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dodaj opinię

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy

Bilety