Top 15 atrakcji Wiednia - co warto zobaczyć?

Top 15 atrakcji Wiednia - co warto zobaczyć?

1. Pałac Schönbrunn

Ceny i godziny otwarcia:

Pełne bilety wstępu na zwiedzanie Pałacu wynoszą 14.20 EUR. Zniżki są dostępne dla młodzieży, studentów i seniorów. Dzieci poniżej 6 roku życia wstęp mają bezpłatny. Pałac jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 8:00 do 17:30.

Atrakcje:

Pałac - Pałac Schönbrunn, znany również jako Cudowny Błękit, to austriackie arcydzieło architektury barokowej. To niegdyś letnia rezydencja dynastii Habsburgów, której monumentalna struktura i elegancki wystrój są symbolem majestatu i władzy tej rodu.

Ogrody - Przestronne ogrody Pałacu Schönbrunn, w stylu francuskim, są równie pociągające jak sam pałac. Z myślą zaprojektowane labirynty i fontanny, zdobiące te ogrody zapewniają niezapomniane wrażenia.

Wnętrza - Szlachetnie urządzone wnętrza Pałacu Schönbrunn są pełne historycznych dzieł sztuki, od malowideł na suficie po eleganckie meble, które stanowią podziw dla wszystkich zwiedzających.
 

Pałac Schönbrunn Wiedeń
 

2. Wiedeński Belweder:

Ceny i godziny otwarcia: 

Standardowy bilet wstępu do Belwederu kosztuje 15 euro, a dla dzieci i młodzieży do 18 lat wstęp jest bezpłatny. Muzeum jest otwarte od 10:00 do 18:00, 7 dni w tygodniu.

Atrakcje:

Królewskie Ogrody Kiedy odwiedzasz Belweder, nie możesz pominąć Królewskich Ogrodów. Te przepięknie utrzymane ogrody, pełne fontann, rzeźb i starożytnych topiarów, są idealnym miejscem do spaceru i relaksu.

Zbiory Sztuki W Belwederze znajdziesz rozbudowane zbiory sztuki. Muzeum gromadzi dzieła z różnych okresów i stylów, począwszy od średniowiecza, po sztukę współczesną.

Pałac Belweder: Sam pałac jest prawdziwym cudem architektury. Został zaprojektowany przez Johanna Lukasa von Hildebrandta dla księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, jest jednym z najpiękniejszych przykładów barokowej architektury rezydencyjnej w Europie.
 

Wiedeński Belweder
 

3. Hofburg i Muzeum Sisi

Ceny i godziny otwarcia:

Muzeum i pałac Hofburg są otwarte dla odwiedzających codziennie. Hofburg jest otwarty od 9:00 do 17:30, natomiast Muzeum Sisi od 9:00 do 18:00. Bilet wstępu do Hofburga kosztuje 15 euro dla dorosłych i 9 euro dla dzieci. Cena biletu do Muzeum Sisi wynosi 10 euro dla dorosłych i 6 euro dla dzieci.

Atrakcje:

Atrakcje Hofburga- Hofburg jest dawna rezydencja cesarska, a obecnie jedna z najważniejszych atrakcji Wiednia. Oferuje zwiedzającym unikalne doświadczenie historyczne, dostarczające wgląd w życie austriackiej rodziny cesarskiej. Obiekt zawiera liczne skarby architektury, sztuki i historii.

Atrakcje Muzeum Sisi- Muzeum Sisi to miejsce, gdzie można dowiedzieć się więcej o życiu cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sisi. W muzeum znajduje się wiele osobistych rzeczy cesarzowej, a także ekspozycje związane z jej życiem i panowaniem. To fascynujące miejsce dla każdego, kto interesuje się historią.
 

Hofburg i Muzeum Sisi Wiedeń
 

4. Katedra Św. Szczepana

Ceny i godziny otwarcia:

Katedra Św. Szczepana jest czynna dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-17:00. W niedziele i święta katedra jest dostępna od 13:00. Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 4,50 euro.

Atrakcje:

Krypta Wiedeńska: Krypta Wiedeńska to jedno z najbardziej poruszających miejsc w Katedrze Św. Szczepana. Jest miejscem pochówku wielu wybitnych postaci z historii Austrii, w tym cesarzy i biskupów.

Dzwony: Jeden z najważniejszych dzwonów, zwany Pummerin, jest trzecim co do wagi dzwonem kościelnym w Europie. Na dzwonnicy umieszczona jest także wystawa poświęcona historii dzwonów.

Witraże: Katedra Św. Szczepana słynie ze swoich witraży. Najbardziej znane są te z okresu gotyckiego, które prezentują sceny biblijne w intensywnych kolorach.

Wieża Południowa: Więź Południowa, dosięgająca 136 metrów, oferuje niesamowity widok na miasto po wspięciu się na nią. Z tego punktu widokowego można podziwiać panoramę Wiednia.
 

Katedra Św. Szczepana Wiedeń
 

5. Ratusz

Ceny i godziny otwarcia:

Już przy samym wejściu do ratusza zauważysz, że to miejsce jest pełne historii. Ceny wstępu do tej historycznej budowli wynoszą 20 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci. Można tu również skorzystać z oferty rodzinnej za 50 zł. Godziny otwarcia to od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem niedzieli, kiedy ratusz jest zamknięty.

Atrakcje:

W ratuszu znajduje się eksponat archeologiczny, który prezentuje artefakty z różnych epok historycznych. Przedmioty te pochodzą z wykopalisk przeprowadzanych w całym mieście i okolicach. Wielu zwiedzających docenia bogactwo tych kolekcji.

Następnie, nie możesz przegapić wielkiego zegara na wieży ratusza. Zegar ten jest nie tylko jednym z najstarszych, ale również jednym z najdokładniejszych na świecie. Z jego szczytu rozciąga się niesamowity widok na całe miasto.

Ostatnią, ale nie mniej ważną atrakcją, jest izba tortur. To mroczne pomieszczenie jest świadectwem brutalnej przeszłości. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą tutaj nauczyć się więcej o historii i kulturze danego miejsca.
 

Ratusz wiedeński
 

6.Ring 

Atrakcje:

"Ring" w Wiedniu, znany także jako Ringstraße, jest jedną z najbardziej znaczących i reprezentacyjnych ulic w stolicy Austrii. To szeroka, okrężna aleja otaczająca ścisłe centrum miasta, gdzie dawniej stały średniowieczne mury miejskie.

Ringstraße jest symbolem architektonicznej wielkości Wiednia, charakteryzując się wspaniałymi budynkami w stylach od neogotyku po neobarok. Wzdłuż ulicy znajdują się niektóre z najważniejszych zabytków i instytucji kulturalnych miasta, takie jak Opera Wiedeńska, Parlament, Ratusz, Uniwersytet Wiedeński, Burgtheater, oraz liczne parki i pomniki.

Ulica ta jest również popularnym miejscem spacerów i przejażdżek, oferując mieszkańcom i turystom wspaniałe widoki i doświadczenie bogatej historii i kultury Wiednia.
 

Ring Wiedeń
 

7. Starówka Wiedeńska

Atrakcje:

Katedra św. Stefana: Znajdująca się w samym sercu Starówki Katedra św. Stefana (Stephansdom) jest niesamowitym przykładem późnogotyckiej architektury. Możemy podziwiać tu nie tylko przepiękne witraże, ale także zapierające dech w piersiach widoki na miasto z wieży południowej.

Pałac Hofburg: Ten głośny pałac służył jako zimowa rezydencja Habsburgów, jednej z najważniejszych rodzin królewskich w historii Europy. Pałac ze wspaniałymi komnatami i imponującą biblioteką jest teraz ważnym miejscem dla zrozumienia austriackiej historii.

Muzeum Albertina: Dom dla jednej z najbardziej imponujących kolekcji sztuki na świecie, w tym dzieł takich mistrzów jak Monet, Degas i Picasso. Zdecydowanie warto wizyty dla każdego miłośnika sztuki.
 

Starówka wiedeńska
 

8. Opera Wiedeńska

Ceny i godziny otwarcia:

Ceny biletów na wydarzenia w Operze Wiedeńskiej zaczynają się od 20 euro, a wzrastają w zależności od wybranego spektaklu i klasy miejsc. Podczas sezonu operowego (wrzesień - czerwiec), budynek jest otwarty dla zwiedzających od 10:00 do 22:00.

Atrakcje:

Architektura Opery Wiedeńskiej: Budynek Opery Wiedeńskiej został zaprojektowany przez Eduarda van der Nülla i Augusta Sicardsburga, w stylu neorenesansowym, który jest zarówno majestatyczny, jak i wpływowy. Detale są równie dobrze wykonane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, co czyni go prawdziwym klejnotem architektonicznym.

Spektakle w Operze Wiedeńskiej: Głównym punktem przyciągającym publiczność do Opery Wiedeńskiej są jej spektakle. Opera ta jest domem dla wielu światowej sławy artystów, którzy wystawiają tu zarówno tradycyjne opery, jak i nowoczesne adaptacje.

Tury w Operze Wiedeńskiej: Dla tych, którzy są zainteresowani historią i architekturą Opery Wiedeńskiej, są dostępne tury z przewodnikiem. Podczas tych wycieczek, zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko główne sale, ale także zobaczyć zaplecze opery, co daje unikalną perspektywę na to jak działa tak wielka instytucja.
 

Opera wiedeńska
 

9. Muzeum Historii Sztuki

Ceny i godziny otwarcia:

Dla dorosłych bilety kosztują 10€, dla dzieci zaś 5€. Podkreślamy, że studenci i seniorzy mogą cieszyć się zniżką do 7€. Nasze drzwi są otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do soboty, od godziny 10:00 do 17:00.

Atrakcje:

Głównym punktem muzeum jest Kolekcja Sztuki Dawnej, która zawiera dzieła sztuki od średniowiecza do XVIII wieku. Jest to duża część eksponatów, zwłaszcza dla miłośników starych mistrzów.

W kolejnym sektorze znajduje się Kolekcja Sztuki Nowoczesnej. Jest to dla wielbicieli dzieł artystów, którzy na zawsze zmienili oblicze sztuki, oferując zupełnie nowe perspektywy i techniki. To strefa, gdzie przeszłość spotyka przyszłość.

Na koniec, dla gości zainteresowanych najnowszymi trendami, udostępniamy Kolekcję Sztuki Współczesnej. Znajdują się tu prace zarówno uznanych na świecie twórców, jak i wschodzących młodych talentów. Ta część naszego muzeum jest zawsze w ruchu, tak jak sztuka, którą prezentuje.
 

Muzeum Historii Sztuki
 

10. Muzeum Historii Naturalnej

Ceny i godziny otwarcia:

Cennik: Dorośli – 18 PLN, Ulgi – 10 PLN, Rodzina (2+2) – 40 PLN. Dzieci do lat 7 – Wstęp wolny.
Godziny Otwarcia: Poniedziałek – nieczynne, Wtorek – Niedziela: 10:00-18:00.

Atrakcje:

Pierwsza atrakcję stanowi Planetarium. Jest to dynamiczny występ ukazujący piękno wszechświata i jego różnorodność. Mając do dyspozycji 400 znaków, nie sposób w pełni oddać magii tego miejsca.

Kolejną atrakcją jest Eksponat Dinozaurów. Tutaj możemy przenieść się w czasie, doby dinozaurów, i zobaczyć niezwykłe rekonstrukcje tych majestatycznych bestii.

Nie sposób też nie wspomnieć o Galerii Egzotycznej Fauny. Jest to miejsce, gdzie zwiedzający mogą przyjrzeć się rzadkim i zaskakującym gatunkom zwierząt z całego świata.

Na koniec proponujemy odwiedzić Wystawę Geologiczną, na której można podziwiać unikalne okazy minerałów i kamieni szlachetnych.
 

Muzeum Historii Naturalnej
 

11. Hundertwasserhaus

Ceny i godziny otwarcia:

Ceny: Dorośli - 10 Euro, Studenci - 8 Euro, Dzieci (poniżej 10 lat) - Wstęp wolny.
Godziny otwarcia: Codziennie, 10:00 - 18:00.

Atrakcje:

Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej nietypowych budowli w Wiedniu. Hundertwasserhaus, zaprojektowany przez Friedensreicha Hundertwassera, to eksplozja kolorów, falistych linii i nietypowych form architektonicznych.

Wnętrza są równie fascynujące, ze spiralnymi schodami, niepowtarzalnymi mozaikami i zielenią rozprzestrzeniającą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Wizyta w Hundertwasserhaus to prawdziwe doświadczenie, które łączy sztukę, architekturę i filozofię Hundertwassera w jednym.
 

Hundertwasserhaus Wiedeń
 

12. Filharmonia Wiedeńska

Ceny i godziny otwarcia:

Ceny biletów zaczynają się od 35 euro i mogą wzrosnąć do 120 euro, w zależności od miejsca i typu koncertu. Filharmonia jest otwarta dla publiczności od godziny 10:00 do 22:00, co umożliwia słuchanie koncertów nawet dla tych, którzy prowadzą nocny tryb życia.

Atrakcje:

Jednym z głównych atutów Filharmonii Wiedeńskiej jest jej historia. Założona w 1842 roku, była domem dla wielu wspaniałych kompozytorów, takich jak Beethoven i Mozart. Dziś, jej mury są domem dla niektórych z najbardziej utalentowanych muzyków na świecie.

Atrakcją sama w sobie jest również architektura budynku. Ozdobne detale i wspaniała akustyka pomieszczeń sprawiają, że każdy koncert to unikalne doświadczenie, które jednoczy różne pokolenia miłośników muzyki.

Wreszcie, Filharmonia Wiedeńska jest alo organizatorem szereg wyjątkowych wydarzeń. Te obejmują koncerty noworoczne, które są transmitowane na całym świecie i uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu muzycznym.
 

.Filharmonia Wiedeńska
 

13. Muzeum Mozarta

Godziny otwarcia:

Codziennie, od 9:00 - 18:00.

Ceny:

  • Dorośli: 20 EUR
  • Studenci: 15 EUR
  • Dzieci i młodzież (od 6 do 18 lat): 10 EUR

Atrakcje:

Będąc w Muzeum Mozarta, nie przegap wzorowo zachowanej rezolucji z długopisem, był to katygoryczny narzędzie którego Mozart na co dzień używał.

Drugą atrakcją jest organy z kościoła św. Jakuba. Na tym instrumencie Mozart grał jako młody chłopiec w czasie swojej służby w kościele.

Dział manuskryptów to miejsce, gdzie nadal przechowywane są autografy Mozarta, w tym najważniejsze partytury.

Na koniec, warto zobaczyć muzeum multimedialne – nowoczesne stacje interaktywne zapewniają pełne wrażeń doświadczenie dźwiękowe.
 

Muzeum Mozarta Wiedeń
 

14. Muzeum Freuda

Ceny i godziny otwarcia:

Muzeum Freuda jest otwarte od poniedziałku do niedzieli, od godziny 10:00 do 20:00. Cena biletu normalnego wynosi 12 euro, zaś ulgowy - 8 euro. Dzieci do lat 6 mają wstęp bezpłatny.

Atrakcje:

Pierwsza atrakcja: Pierwszą z atrakcji jest domowy gabinet Freuda, w którym spędzał wiele godzin na pracy. Zachwyca autentycznością i klimatem tamtych lat.

Druga atrakcja: Drugą atrakcją jest interaktywna wystawa poświęcona życiu i pracy Sigmunda Freuda. Ścieżka edukacyjna prowadzi przez najważniejsze punkty jego kariery naukowej i prywatnego życia.

Trzecia atrakcja: Trzecią atrakcją jest biblioteka, zawierająca ok. 35 000 książek na temat psychoanalizy. Doskonałe miejsce dla naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tą dziedziną.

Czwarta atrakcja: Kolejną atrakcją jest kawiarnia położona w ogrodzie muzeum. Tutaj można odpocząć po zwiedzaniu, napić się kawy i posmakować austriackich specjałów.
 

Muzeum Freuda Wiedeń
 

15. Prater

Ceny i godziny otwarcia:

Jak wiadomo, godziny otwarcia są istotne dla każdego, kto planuje wizytę. Prater jest otwarty 24/7, jednak konkretne atrakcje mają swoje indywidualne godziny, które można sprawdzić na ich stronach internetowych.
Co do cen, są one różne dla różnych atrakcji, dlatego warto zerknąć na strony poszczególnych atrakcji, aby uzyskać najnowsze informacje.

Atrakcje:

Wiener Riesenrad: Do Wiener Riesenrad, czyli wielkiego diabelskiego młyna o wysokości 65 metrów, należy bez wątpienia odwiedzić. Przepiękne widoki z gondoli na cały Wiedeń - to wizyta obowiązkowa dla każdego turysty.

Prater Turm: Prater Turm to najwyższa karuzela wahadłowa na świecie. Z wysokości 117 metrów, rozpościerają się niezapomniane widoki na miasto, a dla miłośników adrenaliny będzie to niepowtarzalne doświadczenie.

Liliputbahn: Liliputbahnto urocza mała kolejka przewożąca pasażerów dookoła Prateru. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a także miłośników kolejek.

Planetarium: W Planetarium Prateru można odkrywać tajemnice wszechświata. To idealne miejsce dla ciekawych świata, nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych - dowiedz się więcej o planetach, gwiazdach i galaktykach.
 

Preter Wiedeń

Top 15 atrakcji Wiednia - co warto zobaczyć? - zobacz obiekty na mapie

 

Dodaj opinię

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy

Bilety