TOP 10 - darmowe muzea w Londynie

TOP 10 - darmowe muzea w Londynie

1. British Museum

 

British Museum

 

Informacje ogólne o British Muzeum:


Dla kogo? Dla miłośników historii, kultur z całego świata.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 17.30, a w piątki – do 20.30.
Ile czasu poświęcić? Optymalnie  2-3 godziny, ale to zależy na ile interesujecie się historią i archeologią J 
Jak dojechać? Instrukcje dojazdu są pod tym linkiem.

Opis muzeum:

 

British Museum jest turystyczną wizytówką Londynu i jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Wstęp do muzeum jest od zawsze bezpłatny (do wszystkich stałych ekspozycji, w przypadku okazjonalnych wystaw trzeba będzie zapłacić za bilet). 

Muzeum powstał z inicjatywy lekarza Hansa Sloane, który chciał przed śmiercią zabezpieczyć swoją kolekcję dzieł sztuki, która na ten czas liczyła 71 tys. obiektów! Parlament wykupił od niego kolekcję za 20 tys. funtów i już w 1759 roku otwarto Muzeum Brytyjskie dla zwiedzających.

Zbiory muzeum na dzisiaj  to ok. 13 mln eksponatów! Żeby je wszystkie zobaczyć musiałbyś  spędzić tam kilka ładnych dni, co czasem nie jest możliwe ze względu na ograniczenie czasowe wycieczki.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie British Museum.

Opinie o British Museum znajdziesz na Google.

2. Natural History Museum

Natural History Museum

 

Informacje ogólne o Natural History Museum:

Dla kogo? Dla wszystkich którzy  zainteresowane są funkcjonowaniem naszej planety, a przede wszystkim rodziców z dziećmi!
Kiedy? Codziennie! (Oprócz 24-26 grudnia) Od 10.00 do 17.50 (ostatnie wejście o 17.30).
Ile czasu poświęcić? Co najmniej 2 godziny, a najlepiej cały dzień.
Jak dojechać? Najbliższa stacja metra to South Kensington, sprawdź na mapie gdzie dokładnie leży muzeum.

Opis muzeum:

Kolejną słynną atrakcją Londynu jest Natural History Museum, który w ciekawy i nietypowy  sposób prezentuje funkcjonowanie Ziemi i ewolucje człowieka. W muzeum znajdują się eksponaty umieszczone w konkretnych działach: botanice, zoologii, paleontologii, entomologii (czyli nauka o owadach), geologii, paleontologii i zoologii.

Najciekawszą i najbardziej popularniejszą częścią muzeum jest część poświęcona Ziemi, zwiedzający mogą poznać jej historię, zobaczyć jak działają wulkany, a w specjalnym symulatorze osobiście przeżyć trzęsienie Ziemi.

Ciekawa jest także strefa dotycząca życia dinozaurów, gdzie można zobaczyć naturalnej wielkości, elektronicznie poruszające się gady. Muzeum nalicza 70 mln eksponatów.

Sprawdź szczegóły na temat tego muzeum na stronie: Natural History Museum.

Opinie o Natural History Museum znajdziesz na Google.

3. National Gallery

National Gallery

 

Informacje ogólne o National Gallery:

Dla kogo? Miłośników malarstwa i osób wrażliwych na sztukę.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 18.00 (w piątki do 21.00)
Ile czasu poświęcić? 2 godziny. Jest możliwość wziąć udział w jednej z darmowych wycieczek, podczas której przewodnicy opowiadają o największych dziełach. 
Jak dojechać? W okolicy Trafalgar Square jest sporo stacji metra, z których w kilka minut można dojść do galerii. Stacja Embankment (linie Bakerloo, Northern), Westminster przy Big Benie, Charing Cross i Leicester Square (Bakerloo, Northern). 

Opis muzeum:

The National Gallery w Londynie jest jednym z największych muzeów sztuki na świecie. Galeria nalicza 2300 dzieł sztuki, może nie jest to bardzo dużo, ale kolekcja obrazów która tam się znajduje zaliczana jest do jednej z najlepszych na świecie. Malowidła w galerii pochodzą  z okresu 13-19 wieku.

Na stałej wystawie można tu zobaczyć dzieła sztuki takich artystów jak Tycjan, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Raphael, William Turner, Vermeer, Caravaggio, Diego Velázquez czy Vincent van Gogh

Sprawdź szczegóły na temat National Gallery.

Opinie o National Gallery znajdziesz na Google.

4. Victoria & Albert Museum

Victoria Albert Museum


 

Informacje ogólne o Victoria & Albert Museum:

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy interesują się różnymi kulturami i chcą zobaczyć coś nowego, nietypowego.
Kiedy? Codziennie oprócz piątków od 10:00 do 17:45. W piątki od 10:00 do 22:00.
Ile czasu poświęcić? W Victoria & Albert Museum można spędzić nawet cały dzień, ale optymalny czas zwiedzania to ok. 2 godziny.
Jak dojechać? Dojechać do muzeum można metrem – stacja South Kensington. Przejście podziemne prowadzące z  South Kensington do Muzeum V&A czynne jest codziennie od godz. 10:00 do 17:30, z wyjątkiem przerw zarządzonych przez dyrekcje londyńskiego metra.

Opis muzeum:

Dziś Victoria & Albert Museum jest największym na świecie muzeum sztuki dekoracyjnej i designu, w stałej ekspozycji znajduje się 4,5 miliona eksponatów z okresu ostatnich 5000 lat pochodzących z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej.

Reprezentują eksponaty trzy okresy: Tudorów i Stuartów, erę gregoriańską oraz czasy wiktoriańskie. Muzeum znane jest głównie z kolekcji sztuki azjatyckiej, znajduje się tam prawie 160 tys. eksponatów, jedna z większych kolekcji na świecie.

Muzeum posiada także największą w świecie kolekcję książek z dziedziny sztuki (750 tys. eksponatów) oraz największą kolekcję ceramiki i szkła (80 tys. eksponatów).  

Można tam znaleźć m.in. popiersie Henryka VII, biurko Henryka VIII pochodzące w 1525 roku, szpinet - instrument muzyczny strunowo-klawiszowy należący do Elżbiety I.

Sprawdź szczegóły na temat Victoria & Albert Museum.

Opinie o Victoria & Albert Museum znajdziesz na tripadvisor.com.

5. Science Museum

Science Museum

 

Informacje ogólne o Science Museum:

Dla kogo? Dla pasjonatów  nauki, techniki, oraz rodziców z dziećmi.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 18.00.
Ile czasu poświęcić? Zależy od tego co chcielibyście zobaczyć w muzeum. 
Jak dojechać? Muzeum leży na tej samej ulicy co Muzeum Historii Naturalnej i V&A Museum, więc dojechać do muzeum można metrem – stacja South Kensington.

Opis muzeum:

W Muzeum Nauki znajduje się ponad 300 000 eksponatów, znajdziemy tam sporo rzeczy związanych z nauką i technologią, od najmniejszych układów elektronicznych do naturalnej wielkości samolotów.

Aby dokładnie zwiedzić wszystkie 7 pięter muzeum potrzebny jest cały dzień, ale jeżeli zwiedzić tylko interesujące nas piętro to spędzimy tam ok. 2 godzin.

Parter – jest tutaj  wszystko związane z kosmosem, można  zaprojektować nawet własną rakietę.

1 piętro - na tym piętrze znajdują się eksponaty powiązane z telekomunikacją, rolnictwem, budownictwem, pogodą oraz mierzeniem czasu.

2 piętro – to piętro poświęcone jest matematyce, informatyce, a także marynarce. Można tutaj  zobaczyć pierwsze komputery, które zajmowały całe pomieszczenia.

3 piętro - Najciekawszą częścią tego piętra jest interaktywna wystawa "W przyszłości", dzięki niej możemy zobaczyć jak już wkrótce będzie wyglądać życie.

4 piętro – To piętro w całości jest poświęcone medycynie.

5 piętro - Podobnie jak na 4 piętrze znajduje się wszystko  o medycynie oraz weterynarii.

Sprawdź szczegóły na temat Science Museum.

Opinie o Science Museum znajdziesz na Google.

6. Tate Modern

Tate Modern

 

Informacje ogólne o Tate Modern:

Dla kogo? Wszystkich zainteresowanych sztuką.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 18.00, w piątki i soboty do 22.00.
Ile czasu poświęcić?  Średnio to ok. 2 godzin. Jest możliwość skorzystać także z darmowych wycieczek z przewodnikiem po muzeum. Odbywają się one o 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00. Każda wycieczka ma miejsce na innym piętrze i porusza inną tematykę. 
Jak dojechać? Stacje metra - Southwark (Jubilee Line) 600 m, Blackfriars (District Line, Circle Line) 800 m. Autobusem do Tate Modern dojedziecie 45, 63, 100 przystanek: Blackfriars Bridge Road.

Opis muzeum:

W Tate Modern obejrzeć możemy ok. 70 tys. eksponatów. Muzeum zawiera sztukę brytyjską od roku 1500 do czasów współczesnych oraz międzynarodową sztukę nowoczesną. Tate Modern uważany jest jako jeden z najciekawszych na świecie muzeów prezentujących sztukę nowoczesną.

W swoich zbiorach Tate Modern posiada wiele dzieł wybitnych artystów, można tu wymienić chociażby: Pablo Picasso, Henri Matisse, Claude Monet czy Andy Warhol.

Największa sala w muzeum to Hala Turbin – 35 metrów wysokości i 160 metrów długości.

Sprawdź szczegóły na temat Tate Modern.

Opinie o Tate Modern znajdziesz na Google.

7. Museum of London

Museum of London

 

Informacje ogólne o Museum of London:

Dla kogo? Dla osób które interesują się Londynem.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 18.o0
Ile czasu poświęcić? Ok. 2-3 godzin, nie ma nic przygotowanego dla dzieci, więc lepiej zwiedzać ten muzeum bez najmłodszych.
Jak dojechać? Wszystkie możliwe połączenia do Museum of London można zobaczyć pod tym linkiem.

Opis muzeum:

W Museum of London zbiory poświęcone rozwojowi miasta w rożnych przedziałach czasowych. Kolekcja muzeum jest połączeniem rożnych zbiorów eksponatów poświęcone rozwojowi miasta od czasów małej osady aż do teraźniejszości.

Dużo uwagi poświęcono modzie - wiele oficjalnych strojów lat 50. XX wieku, sukienki Mary Koont w latach 60, hipisowskiego szyku w latach siedemdziesiątych i rozdartych t-shirtów za czasów punkowych do Pashminy z kolekcji Alexandra McQueena z 2008 roku.

Sprawdź szczegóły na temat Museum of London.

Opinie o Museum of London znajdziesz na Google.

8. The Photographers Gallery

The Photographers gallery

 

Informacje ogólne o Photographers' Gallery:

Dla kogo? Miłośników fotografii i dla osób zainteresowanych tym dziełem sztuki.
Kiedy? Codziennie 10.00 – 18.00, czwartki 10.00 – 20.00, niedziele 11.30 – 18.00. Bezpłatne wejście obowiązuje jedynie do 12 każdego dnia. Później wstep kosztuje 4 funty.
Ile czasu poświęcić? Ok. 2 godzin.
Jak dojechać? Wszystkie możliwe połączenia do Galerii Fotografów można zobaczyć tutaj.

Opis muzeum:

W galerii znajdują się fotografie jak i młodych artystów tak i doświadczonych fotografów. W galerii  można obejrzeć zdjęcia znanej artystki Dany Lixenberg, która cyklem fotografii które tworzyła przez dobrych kilkanaście lat podbiła galerie na całym świecie.

Jeśli chcecie się tam wybrać warto zajrzyjcie wcześniej na stronę internetową, jakie są tymczasowe ekspozycje, co można nowego zobaczyć. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie: Photographers’ Gallery.

Opinie o Photographers’ Gallery znajdziesz na tripadvisor.com. 

9. National Maritime Museum

National Maritime Museum

 

Informacje ogólne o National Maritime Museum:

Dla kogo? Dla osób zainteresowanych marynarką wojenną oraz rodziców z dziećmi.
Kiedy? Codziennie od 10.00 – 17.00.
Ile czasu poświęcić? Ok. 2 -3  godziny.
Jak dojechać? Dojazd z bądź jakiego miejsca w Londynie do National Maritime Museum można wyszukać za pomocą aplikacji Moovit (Polski odpowiednik jakdojade.pl).

Opis muzeum:

Muzeum Marynarki Wojennej w Londynie to nie tylko największa atrakcja Greenwich, ale również jest to najważniejsze muzeum morskie w Wielkiej Brytanii i jeden z największych muzeów tego typu na świecie.

 Wśród eksponatów znajduje się m.in. mundur admirała Nelsona oraz kula, od której zginął podczas zwycięskiej bitwy morskiej pod Trafalgarem, także obejrzeć można replikę szalupy ratunkowej Ernesta Shackletona, badacza Antarktydy.

Na dzieci czeka interaktywna ekspozycja Children"s Gallery. 

Sprawdź szczegóły o National Maritime Museum.

Opinie o National Maritime Museum znajdziesz na Google.

10. National Portrait Gallery

National Portrait Gallery

 

Informacje ogólne o National Portrait Gallery:

Dla kogo? Dla osób zainteresowanych historią Wielkie Brytanii, sztuką.
Kiedy? Codziennie od 10.00 – 18.00, piątki od 10.00 do 21.00.
Ile czasu poświęcić? Ok. 2 godzin.
Jak dojechać? Dojazd z bądź jakiego miejsca w Londynie do National Portrait Museum można wyszukać za pomocą aplikacji Moovit (Polski odpowiednik jakdojade.pl). 

Opis muzeum:

Najbardziej znanym eksponatem National Portrait Gallery jest skatalogowany z numerem 1 chandos portrait, najbardziej znane przedstawienie Williama Shakespeare'a

Do kolekcji muzeum zaliczają się  również portrety księżnej Diany (namalowany przez Bryana Organ), rysunek przedstawiający Jane Austen, fotografię młodego Winstona Churchilla, portrety Elżbiety II autorstwa Andy Warhola, autoportrety Williama Hogartha, a także pierwszy portret księżnej Kate. 

Wśród zbiorów znajdują się także obrazy, rysunki, popiersia i fotografie.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum: National Portrait Gallery.

Opinie o National Portrait Gallery znajdziesz na Google.
 

Inne bezpłatne muzea w Londynie

Zwiedzanie Londynu nie musi być wcale drogie – trzeba tylko wiedzieć co i kiedy zwiedzać. Aby przybliżyć ten temat, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek. Najważniejszą informacją jest fakt, że wszystkie publiczne muzea w Londynie są bezpłatne!

To wspaniała idea, która towarzyszy Brytyjczykom od wielu wielu lat – od momentu powstania konceptu otwarcia muzeów dla szerokiej publiczności. Darmowe wejścia dotyczą jednak tylko kolekcji stałej. Wystawy tymczasowe są zazwyczaj płatne. Płatne w niektórych miejscach mogą być również szatnie i materiały pomocnicze – np. mapy (dostępne za darmo w formie on-line na stronie muzeów).

Uwaga! Do brytyjskich muzeów nie wejdziemy z dużymi bagażami ani plecakami, a mniejsze plecaki oraz torby mogą zostać przeszukane podczas wejścia do muzeum.

1.Tate Britain

Tate Britain

Informacje ogólne o Tate Britain:


Dla kogo? Dla miłośników historii i brytyjskiej sztuki.
Kiedy? Codziennie od 10.00 do 18.00.
Ile czasu poświęcić? Do 3 godzin. 
Jak dojechać? Najbliższe stacje metra, Pimlico oraz Vauxhall (Victoria Line), oddalone są od muzeum o około 600-800 metrów. Można również skorzystać z Uber Boat - szczegóły pod linkiem: tutaj.

Opis muzeum:

Muzeum Tate Britain jest jednym z najważniejszych brytyjskich muzeów. Wchodzi w skład grupy muzeów obejmującej Tate Modern, Tate Liverpool oraz Tate St. Ives. Tate Britain zostało poświęcone brytyjskiej sztuce obejmującej okres od XVI wieku do współczesności.

Budynek muzeum położony jest w dzielnicy Pimlico na brzegu Tamizy. Wewnątrz zobaczycie Państwo niezwykle bogatą i pięknie prezentującą się kolekcję brytyjskich dzieł sztuki. Jako najważniejsze eksponaty można wymienić dzieła takich twórców jak William Turner czy John Constable.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Tate Britain.

Opinie o Tate Britain znajdziesz na tripadvisor.com.

2. Sir John Soanse Museum

Sir John Soans

Informacje ogólne o Sir John Soans’e Museum: 


Dla kogo? Dla osób interesujących się architekturą.
Kiedy? Od środy do niedzieli w godz. 10:00-17:00
Ile czasu poświęcić? Ok. 4 godziny. 
Jak dojechać? Do muzeum można dostać się autobusemi nr 1, 133, 168, 68, 9, 98, na przystanki położone niedaleko muzeum. Więcej szczegółów na temat dojazdu tutaj.

Opis muzeum: 


Jest to niezwykle fascynujące muzeum założone przez słynnego brytyjskiego architekta Sir Johna Soanse’a. Miejsce to jest świadectwem fascynującego stylu życia i umiłowań architekta.

Za jego życia (w latach 1753-1837) dom Sir Johna był jednym z najbardziej ekscentrycznych i innowacyjnych budynków znajdujących się w Londynie. W muzeum zaś znajdują się takie dzieła sztuki jak antyki, rzeźby, meble czy inne przedmioty kolekcjonerskie.

W muzeum ponadto można podziwiać wiele innych rozmaitych okazów sztuki jak chociażby sarkofag „The Sarcophagus of Seti I” będący jednym z najważniejszych odkryć archeologicznych swoich czasów. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Sir John Soans’e Museum.

Opinie o Sir John Soans’e Museum znajdziesz na tripadvisor.com.

3. Old Royal Naval College

Old Royal Naval College

 

Informacje ogólne o Old Royal Naval College:


Dla kogo? Dla zainteresowanych budowlami Londynu.
Kiedy? Codziennie w godz. 10:00-17:00
Ile czasu poświęcić? Ok. 1,5h. 
Jak dojechać? Za pomocą kolejki miejskiej, metra, łodzi czy autobusu. Więcej szczegółów na temat dojazdu tutaj.

Opis muzeum:


To zabytkowy kompleks budowli ulokowany w londyńskiej dzielnicy Greenwich Hospital. Zaprojektowany został przez słynnego brytyjskiego architekta – Sir Christophera Wrena’a. Wewnątrz budynków kompleksu można podziwiać między innymi Painted Hall nazywaną potocznie angielską Kaplicą Sykstyńską.

Jej sufit i ściany zdobione są niezapomnianymi, pięknymi malowidłami. Z kolei odwiedzenie Muzeum Księżyca pozwala turystom na zgłębienie tajemnic niebieskiego nieba. Sam kompleks Old Royal Naval Collection wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Old Royal Naval College.

Opinie o Old Royal Naval College znajdziesz na tripadvisor.com.

4. Biblioteka Brytyjska

Biblioteka Brytyjska

 

Informacje ogólne o Bibliotece Brytyjskiej: 


Dla kogo? Dla zainteresowanych literaturą brytyjską i nie tylko.
Kiedy? Codziennie w godz: pn-śr. 9:30-20:00, czw. 9:30-16:30, pt. 9:30-18:00, sob. 9:30-17:00, ndz. 11:00-17:00. 
Ile czasu poświęcić? Można nawet cały dzień. 
Jak dojechać? Świetne połączenie komunikacji publicznej z biblioteką pomoże w bezproblemowym dotarciu na miejsce. Wwszystkie szczegóły na temat dojazdu tutaj.

Opis muzeum:


Jest ona zarazem jedną z największych bibliotek na świecie. Zlokalizowana jest w dzielnicy St. Pancras w Londynie. Powstała w wyniku połączenia Brytyjskiego Muzeum Książki z Biblioteką Książek Rzadkich w 1973 roku.

W bibliotece znajduje się wiele rzadkich eksponatów kultury takich jak oryginalne rękopisy Williama Szekspira czy też manuskrypty Mozarta i Beethovena. Znajdują się w niej także specjalne galerie wystawowe. Sam w sobie budynek jest już fascynującą konstrukcją warto zobaczenia. Charakteryzuje się on nowoczesną architekturą.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie The British Library.

Opinie o British Library znajdziesz na Google.

5. Muzeum Londyńskich Doków

Muzeum Londyńskich Dokow

 

Informacje ogólne o Muzeum Londyńskich Doków: 


Dla kogo? Dla osób ciekawych historii dziedzictwa portów i doków Londynu.
Kiedy? Codziennie w godz: 10:00-17:00.
Ile czasu poświęcić? Ok 2 godziny. 
Jak dojechać? Najbliższa stacja metra to Canary Wharf. Można również dotrzeć innymi opcjami komunikacji miejskiej jak autobus, kolej miejska a nawet prom. Link z najbliższymi przystankami, liniami i interaktywną mapą tutaj.

Opis muzeum: 


Museum of London Docklands położone jest w Canary Wharf i stanowi oddział Muzeum Londynu. Poświęcone zostało w całości dziedzictwu portów i doków Londynu. Obecnie znajduje się w budynku, który pierwotnie przeznaczony był do magazynowania cukru.

Po dziś dzień zachowało się wiele oryginalnych drewnianych belek czy ceglanych murów. Muzeum stanowi doskonałą sposobność do zapoznania się z historią handlu morskiego, ekspansją brytyjskiego imperium czy też transatlantyckim handlem niewolnikami

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Museum of London Docklands.

Opinie o Museum of London Docklands znajdziesz na Google.

6. Imperial War Museum

Imperial War Museum

 

Informacje ogólne o Imperial War Museum: 


Dla kogo? Dla zainteresowanych historią wojen na świecie.
Kiedy? Codziennie w godz: 10:00-18:00.
Ile czasu poświęcić? Ok 3 godziny. 
Jak dojechać? Komunikacją miejską, której opcje dobrze zostały wypisane tutaj. Dla podróżujących samochodem, muzeum oferuje parking. 

Opis muzeum:


Stanowi kompleks jednego z najważniejszych muzeów militarnych na świecie. Szeroko udokumentowana została w nim historia wojen na świecie oraz to jakie te wojny miały wpływ na społeczeństwo. Podzielone zostało na kilka odrębnych galerii gdzie każda odpowiada innej epoce oraz innemu aspektowi wojennemu.

Tym samym galerie podzielone są m.in. na I wojnę światową, II wojnę światową czy też konflikt zimnowojenny. Co więcej w muzeum znajdują się liczne eksponaty takie jak mundury, bronie, dokumenty czy też filmy. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Imperial War Museum.

Opinie o Imperial War Museum znajdziesz na Google.

7. Churchill War Rooms

Churchill War Rooms

 

Informacje ogólne o Churchill War Rooms: 


Dla kogo? Dla zainteresowanych historią samego Winstona Churchilla.
Kiedy? Codziennie w godz: 09:30-18:00. Ostatnie wejście możliwe jest o 17:00.
Ile czasu poświęcić? 1-2h. 
Jak dojechać? Muzeum położone jest w samym sercu Londynu na Clive Steps, King Charles Street. Dotrzeć można każdą, możliwą opcją komunikacji miejskiej. 

Opis muzeum:


Jest to miejsce niezwykle mocno nacechowane historycznie. W czasie II wojny światowej stanowiło podziemne centrum dowodzenia. Zlokalizowane jest w pobliżu Pałacu Westminsterskiego i jest częścią Imperial War Museum. Pomieszczenia Churchill War Rooms są doskonale zachowane.

Podczas wojny wykorzystywane były przez samego Winstona Churchilla. Dziś zobaczyć można jego gabinet, salę operacyjną, salę kart i wiele innych niezwykle ciekawych pomieszczeń. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Churchill War Rooms.

Opinie o Churchill War Rooms znajdziesz na tripadvisor.com.

8. Royal Air Force Museum

Royal Air Force Museum

 

Informacje ogólne o Royal Air Force Museum: 


Dla kogo? Dla fanatyków sił powietrznych.
Kiedy? Codziennie w godz: 10:00-17:00.
Ile czasu poświęcić? 5 godzin. 
Jak dojechać? Muzeum położone jest 10 minut od metra, 30 minut od dworca kolejowego oraz 7 minut od najbliższego autobusu. Mapy oraz więcej szczegółów odnośnie dojazdu tutaj.

Opis muzeum:


Kompleks ten stanowi jedno z najważniejszych muzeów lotnictwa na świecie. Głównym celem muzeum RAF jest gromadzenie, badanie i prezentacja historii powiązanej z lotnictwem i dziedzictwem. W muzeum znajdują się liczne eksponaty w postaci samolotów, helikopterów, silników lotniczych czy też ich wyposażenia.

W ofercie znajdują się również wystawy interaktywne i multimedialne. A także organizowane są liczne pokazy lotnicze oraz prezentacje samolotów. Z pewnością muzeum to stanowi znamienitą opcję spędzenia czasu dla osób zafascynowanych lotnictwem i nie tylko. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Royal Air Force Museum.

Opinie o Royal Air Force Museum znajdziesz na Google.

9. Guild Hall Art Gallery

Guild Hall Art Gallery

 

Informacje ogólne o Guild Hall Art Gallery: 


Dla kogo? Dla osób, które są zainteresowane współczesną oraz klasyczną sztuką brytyjską.
Kiedy? Codziennie w godz: 10:30-16:00.
Ile czasu poświęcić? 2-3 godziny. 
Jak dojechać? Autobusem, pociągiem oraz metrem. Więcej szczegółów odnośnie tych opcji dojazdu tutaj.

Opis muzeum:


Muzeum położone jest w historycznym Guildhall znajdującym się w samym centrum Londynu. Specjalizacją muzeum jest prezentacja współczesnej oraz klasycznej sztuki brytyjskiej. Budynek zaprojektowany jest w stylu gotyckim, a otwarty został w 1886 roku.

W muzeum można zobaczyć także „The Roman Amphiteathre” będący częścią starożytnego amfiteatru rzymskiego. Został on odkryty pod Guildhall w 1988 roku i stanowi obecnie integralną część brytyjskiej historii. Dodatkowo w muzeum organizowane są liczne wydarzenia jak wycieczki czy warsztaty. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Guild Hall Art Gallery.

Opinie o Guild Hall Art Gallery znajdziesz na tripadvisor.com.

10. Manchaster Art Gallery

Manchaster Art Gallery

 

Informacje ogólne o Manchaster Art Gallery: 


Dla kogo? Dla osób zainteresowanych malarswem, sztuką lub rzeźbą.
Kiedy? Codziennie z wyłączeniem poniedziałku w godz: 10:00-17:00.
Ile czasu poświęcić? 2-3 godziny. 
Jak dojechać? Autobusem, tramwajem lub koleją. Więcej szczegółów odnośnie tych opcji dojazdu tutaj.

Opis muzeum:

To muzeum znajduje się w pięknym budynku zbudowanym w stylu klasycznym. Znane jest z wystaw swoich kolekcji oraz wystaw czasowych. Posiada różnorodne kolekcje obejmujące rzeźby, malarstwo, tkaniny i inne formy sztuki.

Można w nim zobaczyć prace między innymi Williama Turnera czy Vincenta Van Gogha. Wystawy czasowe poświęcone są różnym tematom i artystom. Jest to doskonałe miejsce do odwiedzenia przez miłośników sztuki i osoby pasjonujące się kulturą. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Manchester Art Gallery.

Opinie o Manchaster Art Gallery znajdziesz na tripadvisor.com.

11. Muzeum Dzieciństwa V&A

Muzeum Dzieciństwa

 

Informacje ogólne o Muzeum Dzieciństwa V&A: 


Dla kogo? Dla osób zainteresowanych powrotem do przeszłości.
Kiedy? Codziennie z wyłączeniem piątku w godz. 10:00-17:45, pt. 10:00-22:00.
Ile czasu poświęcić? 1-2 godziny. 
Jak dojechać? Rowerem, metrem lub własnym samochodem. Ciekawie przedstawiona mapa opcji dojazdu tutaj.

Opis muzeum:


Museum of Childhood to wyjątkowe muzeum, które poświęcone zostało historii i kulturze dzieciństwa. Zlokalizowane jest w dzielnicy Bethnal Green. Posiada szeroką kolekcję przedmiotów ściśle związanych z dzieciństwem. Są to m.in. zabawki, gry, książki i wiele innych różnorodnych eksponatów.

Wybranie się do tego muzeum to wspaniała okazja aby przenieść się w czasie i ponownie doznać swoich własnych, dziecięcych doznań. A także aby lepiej zrozumieć jak dziecięce zabawki odzwierciedlają społeczne zmiany. 

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie V&A Museum.

Opinie o V&A Museum of Childhood znajdziesz na tripadvisor.com.

12. Muzea na terenie Greenwich:

 

1. Narodowe Muzeum Morskie

 

Jest to muzeum poświęcone historii morskiej na świecie.

Posiada kolekcje związane z żeglugą, odkryciami geograficznymi, handlem morskim i marynarką wojenną

2. Muzeum Cutty Sark

 

Klipper żaglowy zbudowany w 1869 roku, pierwotnie wykorzystywany do transportu herbaty z Chin do Wielkiej Brytanii.

Obecnie stanowi główną część muzealną Greenwich. 

3. Królewskie Obserwatorium Astronomiczne

 

Założone zostało w 1675 roku przez króla Karola II.

Zwiedzający mogą z bliska zobaczyć historyczne budynki i eksponaty, a także zwiedzić planetarium.

4. Galeria Sztuki Queen’s House

 

To piękna rezydencja, pełniąca funkcję galerii sztuki.

Została zbudowana jeszcze w XVII wieku na polecenie królowej Anny. W galerii można podziwiać liczne dzieła sztuki


Top 6 ciekawych ale płatnych muzeów w Londynie

 

1. Muzeum Dom Karola Dickensa

Muzeum Dom Karola Dickensa


Muzeum znajduje się w domu słynnego pisarza Karola Dickensa, który mieszkał w nim w latach 1837-1839. Jest jednym z najważniejszych muzeów literackich na świecie. Znajduje się na ulicy Doughty Street.

Czteropiętrowy gotycki budynek został odrestaurowany tak aby jak najlepiej odtworzyć wygląd z jego czasów. Można w nim podziwiać autentyczne przedmioty oraz wnętrza związane z życiem pisarza. Prezentowane są zarówno oryginalne meble jak i osobiste przedmioty pisarza

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Charles Dickens Museum.

Opinie o Charles Dickens Museum znajdziesz na Google.

2. Muzeum Sherlocka Holmesa

Muzeum Sherlocka Holmesa


Jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu. Poświęcona została słynnemu, fikcyjnemu detektywowi Sherlockowi Holmesowi. Muzeum znajduje się na Baker Street 221B – czyli właśnie pod fikcyjnym adresem literackiego bohatera.

Podczas wizyty w muzeum można obejrzeć przeróżne pokoje jak salon czy sypialnia oraz biblioteka główna. A także podziwiać można różnorodne rekwizyty jak lupa, fajka, pistolet, notatki i wiele innych. To wspaniałe miejsce do podziwiania dla fanów literackiego bohatera.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Sherlock Holmes Museum.

Opinie o Sherlock Holmes Museum znajdziesz na Google.

3. Muzeum Madame Tussauds

Muzeum Madame Tussauds


Muzeum Madame Tussands jest jednym z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Londynu. Jest to muzeum figur woskowych, które prezentują niezwykle imponującą kolekcję realistycznych posągów sławnych osób z różnych dziedzin.

Zobaczyć w nim można figury słynnych piosenkarzy, celebrytów, polityków czy osoby związane w jakiś znaczący sposób z historią i kulturą świata. Znajdują się w nim także strefy interaktywne. Można na przykład zagrać w piłkę ze słynnym Davidem Beckhamem czy wystąpić na scenie z Beyonce.

Sprawdź szczegóły na temat muzeum na stronie Madame Tussands.

Opinie o Madame Tussands Museum znajdziesz na tripadvisor.com.

4. Muzeum Harry’ego Pottera

Muzeum Harry


Muzeum Harry’ego Pottera to prawdziwa gratka dla fanów sagi o młodym czarodzieju. Położone jest w Leavesden na obrzeżach Londynu. Muzeum to urządzone jest w studiach filmowych, gdzie powstało wiele scen znanych z filmów.

Podczas wizyty można odkryć tajemnice produkcji, a także zobaczyć autentyczne kulisy kręcenia serii. Po samym wejściu do muzeum przywita Was Wielka Sala Hogwartu, a także będziecie mogli odwiedzić gabinetDumbledora czy Pokój Gryfonów

 

 

TOP 10 - darmowe muzea w Londynie - zobacz obiekty na mapie