TOP 10 - restauracje z widokiem w Paryżu

TOP 10 - restauracje z widokiem w Paryżu

1. Mama Shelter

 

Mama Shelter


Lokalizacja: Hotel Mama Shelter Paris, 109 Rue de Bagnolet
Kuchnia: francuska
Cena: lunch 60€

Polecany lokal znajduje się na ostatnim piętrze hotelu o tej samej nazwie. Oprócz podziwiania panoramy miasta możemy poczuć się jak na nadmorskiej plaży. Całość utrzymana jest w klimacie plażowego baru. Znajduję się tu: malownicze parasole- chroniące przed słońcem, hamaki, wiklinowe kosze i poduszki. Gdy nacieszymy się smakiem lunchu w paryskim stylu warto trochę się rozruszać przy partyjce piłkarzów lub ping – ponga.

2. Les Ombres

 

Les Ombres


Lokalizacja: 27 quai Branly, 75007 Paryż
Kuchnia: francuska, europejska
Ceny: lunch 79€

Z okien restauracji można podziwiać dokonały widok na Wieżę Eiffla, a od strony tarasu na panoramę Paryża. Wejście do restauracji wiedzie przez ogród japoński, chociaż mieści się ona na dachu Musée du quai Branly. Ogromne przeszklenia zapewniają wrażenia wizualne, a mimo to można odsapnąć od paryskiego zgiełku. Warto skorzystać z oferty obiadowej, gdyż cena jest stała, a w jej skład wchodzi: przystawka, danie główne oraz deser.

3. Maison Blanche

 

Maison Blanche


Lokalizacja: 15 Avenue Montaigne, 75008 Paryż
Kuchnia: francuska, europejska, wegetariańska
Ceny: lunch 59€

Po spektaklu w teatrze, Théâtre des Champs Élysées, warto wejść na jego dach, gdyż to tu właśnie znajduje się restauracja Maison Blanche. Jej goście mogą podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Sekwanę oraz Wieżę Eiffla. Króluje tu minimalistyczna elegancja, która dopełniają kwitnące rośliny oraz doskonałe smaki w menu,. Specjalnością lokalu jest deser La vie en rose, czyli połączenie jabłkowo- malinowego musu z kwaśnym różowym sorbetem, podanym na kardamonowych kruchym cieście.

4. Comme Chai Toi - Notre Dame

 

Comme Chai Toi - Notre Dame


Lokalizacja: 13 quai de Montebello, 75005 Paryż
Kuchnia: francuska, europejska, wegetariańska
Ceny: lunch od 20 €

Lokal, który swoim wyglądem bardziej przypomina bar niż wykwintna restaurację, kusi widokiem na słynną katedrę Notre Dame. Ceny jak na Paryż są przystępne, a dania bardzo dobre. Warto skosztować ślimaków w sosie pietruszkowym.

5. Café Georges

 

Café Georges


Lokalizacja: Amarré Port de Saints-Pères | Pont des Arts, 75006 Paryż
Kuchnia: francuska, europejska, wegetariańska
Cena: lunch od 68€

Restauracja mieszcząca się na łodzi, utrzymana w klasycznym stylu wnętrza. Można tu połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli: zwiedzanie z rozkoszowaniem się jedzeniem. Trasa wiedzie od Luwru, przez Muzeum d’ Orsay, Pałac de Chaillot do Wieży Eiffla i Statuy Wolności.

6. 58 Tour Eiffe

 

58 Tour Eiffe


Lokalizacja: Avenue Gustave Eiffel, 75007 Paryż
Kuchnia: francuska
Ceny: lunch od 50 €

To miejsce gwarantuje najlepszy widok na panoramę Paryża! Znajduje się na pierwszym piętrze Wieży Eiffla! Wnętrze nawiązuje do konstrukcji wieży i utrzymane jest w stylu industrialnym. Przeszklenia zapewniają możliwość podziwiania zachodów słońca oraz przepięknej iluminacji samej wieży po zmroku. Wszystkie dania przygotowywane są na „naszych oczach”, ponieważ kuchnia jest otwarta i widać każde posunięcie szefa kuchni.

7. Le Jules Verne

 

Le Jules Verne


Lokalizacja: Avenue Gustave Eiffel, 75007 Paryż
Kuchnia: francuska, owoce morza, fusion
Cena: lunch od 105 €

Znów jesteśmy na Wieży Eiffla, tym razem na drugim piętrze. To tutaj mieści się restauracja Le Jules Verne. Obowiązuje dress code, warto zapakować coś więcej niż T-shirt i klapki do swojej walizki. Wejście poprzez prywatna windę znajdującą się przy południowym filarze. Niesamowite kulinarne przeżycie 125 metrów nad ziemią.

8. Antoine

 

Antoine


Lokalizacja: 10 avenue de New York, 75116 Paryż
Kuchnia: francuska
Cena: lunch od 90€

Restauracja jest położona wzdłuż Sekwany, z widokiem na Wieżę Eiffla. Polecamy dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem, ponieważ lokal jest dość popularny i jak na okolicę niedrogi.

9. Les Bateaux Parisiens

 

Les Bateaux Parisiens


Lokalizacja: Port de la Bourdonnais, 75007 Paryż
Kuchnia: francuska, europejska
Cena: lunch od 60 €

Rejs statkiem przy kolacji czemu by nie? Kolejne „pływające miejsce” na mapie Paryża. Jest to jeden ze sposobów zwiedzania miasta. Początek kursu wycieczkowego w okolicy Wieży Eiffla. Ogromne okna zapewniają doskonałe widoki na zabytki miasta zakochanych. Kulinarne doznania umili muzyka na żywo.

10. Tour d"Argent

 

Tour d


Lokalizacja: 15 quai de la Tournelle | 15, Quai de la Tournelle, 75005 Paryż
Kuchnia: Francuska, europejska
Cena: Lunch 105€

Jedyna w zestawieniu rodzinna restauracja. Jej historia sięga 1583 roku. Przepiękny widok na katedrę Notre Dame. Warto skorzystać z rekomendacji szefa Sali i wybrać serwowane danie dnia. Ta niespodzianka rozpali podniebienia niejednego smakosza.

Metropolie na Weekend

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy