Gdzie zjeść smacznie i tanio w Paryżu?

Gdzie zjeść smacznie i tanio w Paryżu?

Przed podróżą do Paryża wszystko zostało zaplanowane i dopięte na „ostatni guzik”. Tanie loty, niedrogie noclegi i najciekawsze atrakcje to podstawa planowania wyjazdu. Zwykle zapominamy o jedzeniu. Warto już wcześniej, zapoznać się z miejscami, gdzie smacznie, a przede wszystkim nie nadwyrężając portfela, można delektować się potrawami kuchni francuskiej. Przed wami przewodnik gdzie tanio i smacznie zjeść w paryskiej metropolii.

Warto wspomnieć, że w Paryżu najtaniej zjecie w okolicach południa, z każdą godziną bliżej wieczora ceny rosną. Ceny wahają się od 12 do 15 € za danie główne, a za zestaw obiadowy z przestawką i deserem do 19 -21€. Najtańsze jedzenie oferują oczywiście sieci fast food lub foodtracki.

1. Groovy Monkey

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 5 Passage des Panoramas, 75002 ParyżKuchnia: fast food, francuskaJedna z najczęściej wybieranych „burgerowni” w Paryżu. Smaczne burgery, także wegetariańskie oraz tartinki i sałatki. Burger z frytkami za 10€. Wnętrze utrzymane z klimacie „dyskotekowych lat 70”.

2. Marche Ou Crêpe

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 18 rue des Haies, 75020 ParyżKuchnia: francuskaW zestawieniu nie może zabraknąć naleśnikarni. To jedno z typowym „ śniadaniowych” dań według Francuzów. Do wyboru naleśniki na słonko lub wytrawne np. z grzybami. Wszystko tanio i szybko za około 3,5-5 €. Najdroższe z bogatą ilością składników kosztują ok. 10€.

3. Restauracja Argana

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 13 rue de Bagnolet, 75020 ParyżKuchnia: marokańskaJeśli gustujecie z dobrze przyprawionych daniach mięsnych polecamy ten mały, rodzinny lokal z kuchnią marokańską. Zjecie tu „Couscous”, szaszłyki z grilla i inne dania mięsne oraz Baghrir – podobne do naleśników placki z tysiącem dziurek. Ceny nie przekraczają 18 €, ale najeść się można już za 8€ (szaszłyki).

4. Chez Maxence

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 52 rue Legendre, 75017 ParyżKuchnia: francuskaTradycyjne dania francuskie oparte na makaronach, naleśnikach i innych wyrobach mącznych. Naleśniki od 7€, ale polecamy też desery lodowe według receptury szefa kuchni.

5. La Petite Rose des Sables

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 6 rue de Lancry, 75010 ParyżKuchnia: europejska, francuskaTutaj możecie dokonać przeglądu kulinarnego całej Europy! Zjecie francuską zupę cebulową (4,50€), lasagne (12€), a także pieczonego kurczaka (12€). Danie Szefa Kuchni to koszt 11,80€ i jest najbardziej optymalnym wyborem.

6. Jeongane

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 60 rue des Morillons, 75015 ParyżKuchnia: azjatyckaNa naszej liście nie mogło zabraknąć „chińczyka”. Najlepszą cenową opcją jest tzw. Menu Midi, gdzie dostaniemy solidną porcję mięsa, ryby lub ryżu z dodatkami. Koszt od 10 do 14€.

7. Les Freres Bretons

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 31 boulevard de Grenelle, 75015 ParyżKuchnia: francuskaW menu oczywiście naleśniki na tysiące sposobów! Nawet z pieczonymi ziemniakami! „Pour La Chadeleur” w skład którego wchodzi 6 naleśników i butelka cydru za 10€.

8. Ciacco

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 9 rue Rene Boulanger, 75010 Paris, FranceKuchnia: włoskaW Paryżu nie mogło zabraknąć pizzy! Zapraszamy na prawdziwie włoskie danie. Polecamy ravioli i makarony z owocami morza. Koszt pizzy ok 12€.

9. Jaja

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 3 rue Sainte-Croix de la Bretonnerie, 75004 ParyżKuchnia: francuska, europejskaTo już nie typowa „tania knajpka” tylko restauracja z prawdziwego zdarzenia. Za danie główne zapłacić trzeba 15€, a cały zestaw z przystawką i deserem 22€. Dużo potraw sezonowych. Specjalnością restauracji jest przecier z porów z grzankami, a na deser crème brûlée à la citronnelle.

10. Providence

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 90, rue René Boulanger 75010 ParyżKuchnia: francuskaTa restauracja mieści się w hotelu o tej samej nazwie. W porze lunchu najlepiej wybrać się na Menu du midi za 19€. Gwarantujemy, że będziecie wracać na filet z merlina à la grenobloise, z cykorią karmelizowaną. Wszystko w gustownych wnętrzach, których nie powstydziłyby się światowe gwiazdy.

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City London
Gra Master of city London
Gra Master of city London

Master of City to seria gier, która pomoże Ci zwiedzić największe miasta na świecie. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork i inne metropolie kryją w sobie wiele ciekawostek. W jednej chwili możesz znaleźć się tam wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Formuła gry jest oparta na rywalizacji, co wywołuje zaangażowanie i emocje, które ułatwią Ci zapamiętywanie ciekawostek oraz anegdot zwiazanych z miastem.

Zobacz filmy

Warto przeczytać