TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Paryżu

TOP 10 - atrakcje dla dzieci w Paryżu

Zorganizować podróż zarówno ciekawą dla dzieci tak i dla dorosłych to jeszcze ta sztuka. Żeby ułatwić Wam research i łamanie głowy gdzie pójść z dzieckiem w Paryżu, przedstawiamy 10 atrakcyjnych miejsc które na pewno się spodobają najmłodszym.

1. Disneyland

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 77777 Marne-la-Vallée Cena: cena zależy od ilości dni i parków które chcemy zwiedzić, ceny dla dorosłych zaczynają się od ok.70 euro, dla dzieci – od 48 euro. Disneyland to marzenie nie tylko dzieci, ale również wielu osób dorosłych. Dany park rozrywki w Paryżu jest najczęściej odwidzianym w Europie. Na parkowych alejkach terenu można spotkać wielu bohaterów bajek - Myszkę Mickey, Śpiącą Królewnę, Kaczora Donald, Pinokio itd.Park ma 56 ha powierzchni i podzielony jest na 5 krain: Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland.

2. Muzeum Historii Naturalnej

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 57 Rue Cuvier Cena: 9 €Jest to jeden z największych na świecie muzeów przyrodniczych, który w ciekawy sposób przedstawia historię milionów zwierząt, roślin oraz minerałów. Muzeum jest podzielony na 3 części – Galerię Ewolucji, Galerię Anatomii Porównawczej i Paleontologii oraz Galerię Mineralogii i Geologii.

3. Palais de la Découverte

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: Avenue Franklin Delano Roosevelt Cena: cena uzależniona od dnia zwiedzania, średnio ok. 7 €Pałac odkryć to nie tylko zaciekawi dzieci, ale również i dorosłych. W danym muzeum może sprawdzić praktyczne zastosowania nauk ścisłych. Na podstawie zabaw, eksperymentów, wystaw, 3D technik, możemy zobaczyć jak działają w praktyce rzeczy których uczono na zajęciach matematyki, fizyki, chemii, geologii.

4. Wodny Park Aquaboulevard

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 4-6 Rue Louis Armand Cena: zależy od godziny zwiedzania, ceny za dorosłego zaczynają się od 15 €, dla dziecka od 9 €. Park niczym innym nie wyróżnia się od przeciętnych Aquaparków, ale jeżeli jest ochota popływać w wodzie w gorącej porze dnia to Aquaboulevard jest dobrym rozwiązaniem. Znajdują się tutaj liczne baseny, sztuczne fale, skoki na linie do wody i inne atrakcje.

5. Jardin d’Acclimatation

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: Bois de Boulogne, Route de la Porte Dauphine à la Porte des Sablons Cena: zależy od ilości dni i atrakcji które chcemy zwiedzieć, średnia cena biletu - 11€.Jest to 19 ha park rozrywkowy dla dzieci. Na terenie Jardin d’Acclimatation najmłodsi znajdą naprawdę mnóstwo atrakcji: strzelnicę łuczniczą, dom z lustrami, pole do minigolfa, pociąg wąskotorowy, przejażdżkę na kucyku, teatr lalek, muzeum nauki ( Exploradôme ) i muzeum sztuki dla dzieci ( Musée en Herbe ), ZOO i wiele innych atrakcji.

6. Lot balonem w Parc André Citroën

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 2 Rue Cauchy Cena: 12€ dla dorosłych, 6€ dla dzieci, dla dzieci poniżej 3 roku życia wstęp darmowy.Lot balonem to nie tylko dobra atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłych! Balon wznosi się na wysokość 300m, co pozwala zobaczyć przepiękną panoramę miasta.

7. Aquarium de Paris

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 5 Avenue Albert de Mun Cena: cena biletu uzależniona od wielu czynników, ceny zaczynają się od 20€Wyróżnikiem danego oceanarium jest to, że możemy tutaj znaleźć faunę i florę mórz oraz oceanów z niemal całego świata. Zobaczymy tutaj również 10 000 gatunków ryb, co bardzo przyciąga zwiedzających.

8. Park zoologiczny

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 5 Avenue Albert de Mun Cena: 23 € odrosli, 15€ dzieci.Jest to jeden z najstarszych parków zoologicznych w Europie. Ogrółd został podzielony na 5 stref: Patagonia, Europa, Gujana Francuska, Madagaskar i Sahel. W każdej strefie spotkamy się ze zwierzętami tych terenów. Ogólna liczba gatunków – ponad 180.

9. Przejażdżka na karuzeli

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: Istnieje wiele parków gdzie znajdziemy karuzeli dla gdzie, najbardziej znane - Ogrody Luksemburskie, karuzelę przy Forum les Halles, Wieży Eiffla. Cena: koszty przejazd ki zaczynają się od 2,50 €. Karuzelę w Paryżu to prawie Must have dla każdego parku czy placu. Na pewno oglądając zdjęcia z Paryża nie raz widzieliście piękne zdjęcia świecących się karuzeli. Jest świetna możliwość mieć jedno takie we własnym albumie.

10.Ogrody Luksemburskie

TEKST ALTERNATYWNY
Lokalizacja: 67 Boulevard Saint-Michel Cena: bezpłatnie. Jest to najsłynniejszy park w Paryżu. Jest to jedno z ulubionych miejsc paryżan i turystów na spacery i relaks. Jest to doskonałe miejsca na upalne dni, tak jak na terenie jest dużo zacienionych miejsc, wiele ławeczek i krzesełek. Wśród najpopularniejszych rzeź i miejsc w parku można wyróżnić 2-metrową Statuę Wolności, rzeźba Eugène’a Delacroix umieszczona w fontannie oraz rzeźby i fontanna Fontaine de l’Observatoire.Jak widać zwiedzanie Paryża razem z dziećmi w cale nie musi być nudne dla rodziców, a powyższe atrakcje z pewnością jeszcze na długo się zapamiętają najmłodszym.

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City London
Gra Master of city London
Gra Master of city London

Master of City to seria gier, która pomoże Ci zwiedzić największe miasta na świecie. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork i inne metropolie kryją w sobie wiele ciekawostek. W jednej chwili możesz znaleźć się tam wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Formuła gry jest oparta na rywalizacji, co wywołuje zaangażowanie i emocje, które ułatwią Ci zapamiętywanie ciekawostek oraz anegdot zwiazanych z miastem.

Zobacz filmy

Warto przeczytać