Polscy przewodnicy po Paryżu

Polscy przewodnicy po Paryżu

1. Ewa Condotta

 

Ewa Condotta

O przewodniku
Ceny dla od 2 do 6 osób: 2h - 60€, 4h - 120€, 6h - 180€
Telefon: +33 646 163 668, +48 734 480 044
Mail: ewa@parisdeva.pl
Strona internetowa: https://parisdeva.pl/o-mnie/

Ewa Condotta to osoba, która szczerze kocha Paryż i odnosi wrażenie, że sama stała się jego cząstką. Sama go stopniowo odkrywała, nieustannie mu się przyglądała, a teraz jest gotowa na odkrywanie miasta razem z Państwem. Ceny dla grup od 2 do 6 osób wynoszą 60 euro za 2 godziny, 120 euro za 4 godziny oraz 180 euro za 6 godzin.

W przypadku grupy liczącej więcej osób należy się wcześniej skontaktować aby indywidualnie ustalić cenę. Zaś same stawki mają charakter orientacyjny. Pani Ewa oferuje różnorodne trasy, w tym trasy na życzenie, które skrojone zostają pod Państwa oczekiwania i preferencje.

Natomiast w samej ofercie mogą Państwo wybierać spośród klasycznych tras w skład których wchodzi serce Paryża, kulturowy Paryż czy Paryż lewobrzeżny.

Wycieczki tematyczne obejmują Urok Marais czy Bazylikę Saint-Denis, a całodniowe choćby Majestat Saint German-En-Laye czy Kremowe Chantilly. Osoby, które korzystały z usług Pani Ewy cenią ją za pasję i profesjonalizm

 

2. Joanna Wróblewski

 

Joanna Wroblewska

O przewodniku
Ceny: 4h - 200€
Telefon: +33 670 938 958
Mail: j.wrob7@gmail.com
Strona internetowa: http://przewodnikparyzjoanna.blogspot.com/

Joanna Wróblewski jest wykwalifikowany, licencjonowanym przewodnikiem po Paryżu. Oferta Pani Joanny jest pełna różnorodnych wycieczek, które pozwalają poznać stolicę Francji z każdej perspektywy. Organizowane wycieczki dostosowywane są do preferencji i oczekiwań uczestników.

Joanna Wróblewska w Paryżu mieszka od ponad ćwierć wieku, a miasto to stało się jej drugim domem. Przez ten okres zdążyła poznać wszelki uroki stolicy. W ofercie znajduje się także doradztwo i pomoc w rezerwacji obiadów, rejsów czy też noclegów.

Ponadto oferowane są różnorodne wycieczki – tematyczne oraz indywidualne. Wśród wycieczek tematycznych znajduje się Paryż Express oferujący klasyczne zwiedzanie stolicy, Paryż Elegancki zaczynający się od Wielkich Bulwarów czy też zwiedzanie muzeów.

Cena 4-godzinnego spaceru wynosi 200 euro, zaś oprowadzanie po muzeum to koszt 170 euro.

 

3. Ewa i Michał Jaworscy

 

Ewa i Michał Jaworscy

O przewodnikach
Ceny: brak informacji
Telefon: 694 804 840, 0033 7 78 28 38 62, 0033 7 78 90 38 67
Mail: przewodnikpoparyzu@gmail.com
Strona internetowa: http://przewodnikparyz.blogspot.com/

Państwo Ewa i Michał Jaworscy organizują doskonałe wyjazdy do Francji i Paryża. Na swojej stronie proponują 3 opcje do wyboru.

Pierwszą z nich jest samodzielna organizacja wyprawy w oparciu o planer podróży dostępny na stronie.

Drugą zaś jest wybór gotowego programu, czyli propozycji Państwa Jaworskich. Trzecią z kolei jest bezpośredni kontakt, przy pomocy którego zorganizowana zostanie wycieczka skrojona na miarę Waszych potrzeb.

Wycieczki organizowane są kompleksowo w tym są to wyjazdy prywatne dla rodzin z dziećmi czy grupy przyjaciół, wyjazdy niespodzianki, wyjazdy okolicznościowe, firmowe, tematyczne czy też wycieczki szkolne.

Ewa i Michał przejmą wszelkie stresujące obowiązki jak zakupy biletów do muzeów czy transfer z lotniska. Z kolei punktem wyjściowym organizowanych wycieczek zawsze są Wasze pomysły i możliwości. Wszystkie wycieczki są więc organizowane zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i preferencjami. 

 

4. Agnieszka Szenk

 

Agnieszka Szenk

O przewodniku
Ceny: 1h - od 40 do 60€ 
Telefon: brak informacji
Mail: agnes.szenk@free.fr
Strona internetowa: https://www.facebook.com/agnes.szenk

Pani Agnes Szenk jest profesjonalną przewodniczką i pilotką posiadającą odpowiednią licencje, która pozwala jej na organizowanie różnorodnych wycieczek turystycznych po Francji.

Do Paryża po raz pierwszy przyjechała ponad czterdzieści lat temu i od samego początku zakochała się w stolicy Francji.

W czasie stanu wojennego realizowała się jako agentka nieruchomości natomiast cały czas usilnie pragnęła wrócić do turystów, aby pokazywać otaczające ich piękno. Dźwignią do turystycznego sukcesu jest poliglotyzm, bowiem operuje aż czterema językami: polskim, rosyjskim, francuskim oraz angielskim.

Z kolei zakładając rodzinę na stałe osiadła się w Paryżu i stale odwiedza dwór Wersalski.

Wybierając wycieczki z Panią Agnes możecie odwiedzić różnorodne zakamarki Paryża i Francji. Możecie zdecydować się nawet na wycieczkę na nicejski karnawał bądź zwiedzanie Normandii. W swojej pracy podróżuje po wszystkich regionach Francji.

Zwiedzając wraz z Panią Agnieszką możecie doświadczyć niezwykle ciekawych historii o Paryżu, jego tradycji, kulturze i historii. Ceny za jedną godzinę wynoszą od 40 do 60 euro, zaś minimalnie zarezerwować należy przynajmniej 3 godziny. 

 

5. Tomek Jungowski

 

Tomek Jungowski

O przewodniku
Ceny: do max. 50 osób - 50€ za 1h
Telefon: +48 602 150 435
Mail: parisprzewodnik@gmail.com
Strona internetowa: https://przewodnikparyz.pl/polski-przewodnik-paryz/

Tomasz Jungowski wyjechał do Paryża w przedświątecznym okresie 1993 roku. Jeszcze jako bardzo młody człowiek podziwiał uroki miasta, choć sam nie wiedział co dokładnie mieni się przed jego oczami.

Jak twierdzi zakochał się w Paryżu od pierwszego momentu i nieprzerwanie kocha go po dziś dzień mimo upływu przeszło trzydziestu lat. Pan Tomasz jest historykiem sztuki, specjalizuje się w obrazie miasta w sztuce francuskiej i włoskiej. Pasjonuje się malarstwem i sztuką. Co więcej jest licencjonowanym przewodnikiem francuskim, a o samej Francji mówi z pasją, ciekawością i uśmiechem.

Cena spaceru po Paryżu dla maksymalnej grupy 50 osób wynosi 50 euro za godzinę. Zwiedzanie muzeów w Luwrze, Wersalu i Orsay wynosi zaś 200 euro za dwie godziny.

Ceny nie zawierają opłat muzealnych natomiast maksymalna liczebność grupy wynosi do 25 osób i 30 osób przy Wersalu. Pan Tomasz co więcej świadczy usługi poza samym Paryżem. Oprowadza bowiem po Normandii, Bretanii, Prowansji i Dolinie Loary. 

 

6. Joanna Cendlak

 

Joanna Cendlak

O przewodniku
Ceny: 2 osoby - 45€ za 1h; 4 osoby - 55€ za h
Telefon: +33603207776
Mail: jcendlak@gmail.com
Strona internetowa: http://www.parisbyjoanna.com/

Joanna urodziła się w Warszawie natomiast w Paryżu mieszka od 13 roku życia. Od pierwszego wrażenia zakochała się w stolicy Francji.

Prezentowanie dziedzictwa i kultury turystom jest formą podziękowania obywatelom Francji za ciepłe i serdeczne przyjęcie Joanny i jej rodziców.

Jest absolwentką kierunków z Literatury Nowoczesnej oraz Historii Sztuki. Posiada licencję zawodowego przewodnika konferencyjnego, certyfikowanego przez Ministerstwo Kultury i Turystyki. Umożliwia to Pani Joannie prowadzenie wycieczek po wszystkich francuskich zabytkach w tym zamkach, muzeach i miejscach turystycznych.

Organizowane wycieczki są organizowane wedle Waszych preferencji i możliwości, a także są gwarancją wspaniałego, niezapomnianego doświadczenia. Z Joanną możecie zwiedzić najwspanialsze atrakcje Paryża, poznać ich historię i niezwykle ciekawe historie. W tym tak słynne miejsca jak Wieża Eiffla czy muzeum w Luwrze.

Zwiedzić można także zbudowaną w eklektycznym stylu Operę Garnier, Wieżę Zegarową pałacu na Wyspie Cite czy też słynny Wersal będący miejscem rezydencji francuskich królówod 1682 roku. Ceny wycieczek zaczynają się od 45 euro za godzinę przy dwóch osobach oraz 55 euro za godzinę przy 4 osobach. Minimalnie można zdecydować się na 3 godziny oprowadzania.