Jak zwiedzić Paryż w weekend (2 lub 3 dni)? - Plan zwiedzania

Jak zwiedzić Paryż w weekend (2 lub 3 dni)? - Plan zwiedzania

Jeśli chcielibyście zwiedzić większość atrakcji Paryża rekomendujemy zaplanować pobyt na tydzień. Dlatego przedstawiamy plan zwiedzania na 7 dni.

Jeśli macie do dyspozycji tylko weekend to skorzystajcie na przykład z planu na pierwsze 2 dni lub 3 dni.

Należy jednak pamiętać, że nasz plan zwiedzania jest dość intensywny. Istnieje możliwość, że nie uda się zrealizować wszystkich punktów programu w ciągu jednego dnia.

Warto więc rozważyć, które z zaplanowanych atrakcji ewentualnie moglibyście pominąć.

Dzień 1: Musée du Louvre i Avenue des Champs-Élysées

Poranek:

Musée du Louvre

Muzeum Luwr

 

Muzeum Luwr w Paryżu to jedno z największych i najbardziej znanych muzeów sztuki na świecie. Znajduje się tam niezwykła kolekcja dzieł sztuki, obejmująca starożytną egipską, grecką i rzymską sztukę, a także arcydzieła malarstwa europejskiego, takie jak Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wenus z Milo czy Dama z łasiczką Leonarda da Vinci.

Warto również zobaczyć monumentalną budowlę samego muzeum, której historia sięga średniowiecza.

Ze względu na ogrom zbiory, warto wcześniej zaplanować trasę zwiedzania, aby skoncentrować się na najbardziej interesujących eksponatach.

Popołudnie:

Musée de l'Orangerie

Orangerie

 

Musée d'Orsay to jedno z najważniejszych muzeów sztuki w Paryżu, mieszczące się w dawnej stacji kolejowej. Jest znane głównie ze swojej bogatej kolekcji dzieł sztuki z XIX i wczesnego XX wieku, obejmującej impresjonizm, postimpresjonizm, realizm oraz sztukę modernistyczną.

W muzeum można podziwiać arcydzieła takich artystów jak Claude Monet, Vincent van Gogh, Edgar Degas, Auguste Renoir i wielu innych. Oprócz obrazów, warto zobaczyć rzeźby, meble oraz inne dzieła sztuki użytkowej.

Muzeum jest nie tylko miejscem podziwiania sztuki, ale także fascynującym przykładem architektury przemysłowej. Dla miłośników sztuki i historii kultury jest to niezwykle inspirujące i pouczające miejsce.

Południe:

Po obejrzeniu muzeum możesz zrobić sobie spacer po takich kultowych miejscach jak:

- przejdź na drugi brzeg Sekwany kładką Leopolda, potem odwiedź:

Plac de La Concorde

Plac de La Concorde

 

Plac de la Concorde to jeden z najbardziej okazałych placów w Paryżu, zlokalizowany na końcu Pola Marsowego. Jest symbolem historycznych przemian Francji, a także wyjątkowym miejscem do zwiedzania. Warto zobaczyć monumentalny obelisk, dar Egiptu dla Francji, który stanowi imponujący punkt centralny placu.

Wokół placu znajdują się także dwie charakterystyczne fontanny oraz ośmiostopniowy pawilon zdobiący wejście do Ogrodów Tuileries. Plac de la Concorde to także miejsce, gdzie odbywały się kluczowe wydarzenia historyczne, w tym egzekucje w czasie Rewolucji Francuskiej.

Dziś stanowi on harmonijną przestrzeń, zapewniającą imponujący widok na wiele zabytków Paryża, takich jak Łuk Triumfalny czy Luwr. To miejsce, gdzie historia splata się z nowoczesnością, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Kościół de La Madelaine

kościół de La Madelaine

 

Kościół Madeleine to monumentalna świątynia w Paryżu, znana ze swojej imponującej architektury i bogatej historii. Zbudowany w stylu neoklasycznym, przypomina antyczną świątynię rzymską.

Warto zobaczyć imponujący portyk z kolumnami korynckimi oraz monumentalne drzwi, które zachwycają swoją precyzją i detalem. Wnętrze kościoła zachwyca bogatym wystrojem, monumentalnymi kolumnami i pięknymi malowidłami. Warto również zwrócić uwagę na monumentalny ołtarz oraz rzeźby przedstawiające apostołów.

Kościół Madeleine to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także ważny punkt w historii i kulturze Paryża, który warto odwiedzić, aby podziwiać jego architekturę i atmosferę. Ciekawostką jest to, że w tym kościele odbył się pogrzeb Fryderyka Chopina.

Plac Vendôme

Plac Vendome

 

Plac Vendôme to jeden z najbardziej eleganckich placów w Paryżu, znany ze swojej monumentalnej kolumny i luksusowych butików. Centralnym punktem placu jest imponujący pomnik kolumnowy, nawiązujący do zwycięstwa Napoleona w bitwie pod Austerlitz.

Wokół placu znajdują się ekskluzywne sklepy jubilerskie, luksusowe butiki i renomowane hotele. Warto również zwrócić uwagę na charakterystyczną architekturę budynków wokół placu, które emanują historycznym blaskiem i elegancją.

Plac Vendôme to nie tylko miejsce zakupów, ale także idealne miejsce do spacerów i podziwiania paryskiego stylu życia oraz architektury.

Opera Garnier

Opera Garnier

 

Opera Garnier to jedno z najbardziej znanych i uznanych zabytków architektury w Paryżu. Zbudowana w stylu neobarokowym, zachwyca bogatym wystrojem i imponującymi detalami. Warto zobaczyć monumentalne wejście z kolumnami i rzeźbami, a także przepiękne wnętrza, takie jak słynna Sala Wielka z sufitowymi malowidłami i złoceniami.

Nie można przegapić też kryształowych żyrandoli i bogato zdobionych balustrad. Oprócz architektury, warto podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki, która obejmuje rzeźby, obrazy i inne dzieła artystyczne.

Opera Garnier to nie tylko miejsce dla miłośników muzyki i sztuki, ale także fascynująca podróż w czasie i przestrzeni, która z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego.

Galeries Lafayette

Galeries Lafayette

 

Galeries Lafayette to ikoniczny dom towarowy w Paryżu, znany z luksusowych zakupów, eleganckiej architektury i wyjątkowej atmosfery zakupowej. Warto zobaczyć monumentalną kopułę z charakterystycznymi szklanymi panelami, które przyciągają uwagę odwiedzających.

Galeries Lafayette oferuje bogaty wybór ekskluzywnych marek odzieżowych, kosmetyków i dodatków, tworząc prawdziwe mekka dla miłośników mody. Niezapomnianym elementem jest również piękna dekoracja wnętrz, zwłaszcza podczas świątecznej okresu, kiedy to sklep jest ozdobiony tysiącami świateł i dekoracji.

Galeries Lafayette to nie tylko miejsce na zakupy, ale także atrakcja turystyczna, która zachwyca swoim stylem i elegancją.

Wieczór:

Bazylei Sacré-Cœur

Bazylika Sacré-Cœur

 

Przejdź do Bazylei Sacré-Cœur i wejdź na kopułę, aby podziwiać panoramę Paryża. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych świątyń w Paryżu, położona na wzgórzu Montmartre. Zbudowana w stylu romańsko-bizantyjskim, zachwyca swoją białą fasadą i imponującymi kopułami.

Warto podziwiać panoramiczny widok na miasto z placu przed bazyliką oraz wnętrze świątyni, bogato zdobione mozaikami i witrażami. Nie można przegapić też niesamowitego organu oraz dzwonów, które dodają uroku temu miejscu.

Ponadto, Montmartre to również urokliwa dzielnica artystyczna, pełna uroczych kawiarenek, malowniczych uliczek i artystów ulicznych. Bazylika Sacré-Cœur to symboliczne i duchowe centrum Paryża, które warto odwiedzić zarówno ze względu na jego architekturę, jak i atmosferę.

Place du Tertre

Place du Tertre

 

Pospaceruj także po urokliwych uliczkach Montmartre. Odwiedź słynne miejsca takie jak Place du Tertre, gdzie artyści malują na ulicy. To malowniczy plac w samym sercu Montmartre w Paryżu, słynący z atmosfery artystycznej i uroczego charakteru.

To miejsce, gdzie wielu znanych artystów, takich jak Picasso czy Van Gogh, znalazło inspirację. Warto spacerować po placu, podziwiając prace lokalnych artystów ulicznych, którzy tworzą i wystawiają swoje prace na otwartej przestrzeni.

Oprócz tego, na placu znajdują się urocze kawiarenki i restauracje, gdzie można zatrzymać się na kawę lub coś do jedzenia. Place du Tertre to nie tylko miejsce dla miłośników sztuki, ale również dla tych, którzy chcą poczuć autentyczną atmosferę paryskiego życia artystycznego i cieszyć się pięknem Montmartre.

Moulin Rouge

Moulin Rouge

 

Następnie przejdź do Moulin Rouge w Pigalle, aby zobaczyć słynny kabaret. Moulin Rouge to legendarna kabaretowa sala w Paryżu, słynąca z burleskowych przedstawień, tanecznych rewii i niezapomnianych widowisk.

Warto odwiedzić to miejsce, aby poczuć pulsującą energię i atmosferę Belle Époque. Kabaret istnieje od 1889 roku i od tamtej pory przyciąga turystów z całego świata. Oprócz wspaniałych spektakli, warto zobaczyć charakterystyczny czerwony młyn, który jest symbolem tego miejsca.

Moulin Rouge oferuje także wyśmienitą kuchnię i bogatą kartę win, co czyni go idealnym miejscem na romantyczną kolację lub nocne wyjście. To niezwykłe miejsce, które przenosi odwiedzających w świat francuskiego kabaretu i rozrywki na najwyższym poziomie.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Drugi dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dzień 3: Wyspa Św Ludwika

 

 

Poranek:

Wyspa Świętego Ludwika

Wyspa Świętego Ludwika

 

Wyspa Świętego Ludwika, znana także jako Île Saint-Louis, to urocza wyspa na Sekwanie w samym sercu Paryża. Znana z klimatycznych uliczek, eleganckich kamienic i urokliwych kawiarni. Warto zwiedzić spacerując po jej wąskich uliczkach, podziwiając piękne budynki i zabytkowe kościoły.

Nie można przegapić także słynnej lodziarni Berthillon, gdzie można spróbować wyjątkowych lodów o różnorodnych smakach. Spacerując po wyspie, można również podziwiać przepiękne widoki na Sekwanę oraz pobliskie mosty, które tworzą niezapomnianą atmosferę.

Île Saint-Louis to idealne miejsce na spokojny spacer oraz odpoczynek od zgiełku miasta, zachwycając swoim urokiem i niepowtarzalnym klimatem.

Katedra Notre-Dame

Katedra Notre-Dame

 

Przejdź na Wyspę Świętego Ludwika i zobacz z zewnątrz Katedrę Notre-Dame. Katedra to ikoniczny zabytek Paryża, symbolizujący bogactwo historii i architektury Francji.

Zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca swoją monumentalną fasadą, wysokimi wieżami i przepięknymi witrażami. Warto zwiedzić wnętrze katedry, gdzie można podziwiać imponujące sklepienia, monumentalny ołtarz i liczne rzeźby oraz malowidła.

Nie można też przegapić wieży, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto. Katedra Notre-Dame to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także ważny punkt w historii i kulturze Francji, który zachwyca swoją majestatyczną architekturą i niezwykłą atmosferą. Katedra jest jeszcze w trakcie renowacji po pożarze.

Sainte-Chapelle

Sainte-Chapelle

 

Kolejną atrakcją na wyspie jest kościół Sainte-Chapelle Możesz wejść do środka i obejrzeć przepiękne witraże o wysokości 15 metrów, które tworzą mistyczną atmosferę. Jest to niezwykła gotycka kaplica w Paryżu.

Warto zobaczyć jej charakterystyczną fasadę ozdobioną pięknymi rzeźbami i zdobieniami. We wnętrzu kaplicy zachwycają kolorowe witraże, które ożywiają przestrzeń naturalnym światłem. Niezwykłe detale i bogata ornamentyka sprawiają, że kaplica wydaje się być prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej.

Nie można przegapić także kaplicy dolnej, gdzie znajdują się liczne rzeźby i inne dzieła sztuki. Sainte-Chapelle to miejsce, które zachwyca swoją piękną i mistyczną atmosferą, pozostawiając niezapomniane wrażenia na odwiedzających.

Popołudnie:

Przejdź przez Most Aleksandra III do Les Invalides, gdzie znajduje się Dôme des Invalides - miejsce spoczynku Napoleona Bonaparte.

Les Invalides

Les Invalides

 

Les Invalides to monumentalny kompleks budynków w Paryżu, znany głównie jako miejsce upamiętniające i hołdujące wojskowym zasługom Francji. Warto zobaczyć Kaplicę św. Ludwika oraz Dôme des Invalides, gdzie znajduje się grobowiec Napoleona Bonaparte.

Muzeum Wojska Francuskiego prezentuje bogatą kolekcję uzbrojenia, zbroi oraz pamiątek związanych z historią wojskową Francji. Dodatkowo, warto odwiedzić kościół i szpital, które pierwotnie stanowiły wsparcie dla inwalidów wojennych.

Les Invalides to nie tylko miejsce dla miłośników historii wojskowej, ale także istotny element kultury i dziedzictwa Francji, który warto poznać.

Musée de l'Armée

Musee Armee

 

Muzeum Armii w Les Invalides to fascynujące miejsce, gromadzące bogatą kolekcję związanych z wojskowością artefaktów. Warto zobaczyć eksponaty z różnych epok, w tym zbroje, broń, mundury oraz sztandary.

Nie można przegapić także kolekcji pojazdów wojskowych oraz unikatowych dokumentów z historii francuskich kampanii wojennych. Szczególnie imponującym elementem jest sekcja poświęcona Napoleonowi, gdzie można podziwiać osobiste przedmioty wodza oraz inspirowane jego działaniami dzieła sztuki.

Muzeum Armii w Les Invalides to miejsce nie tylko dla miłośników wojskowej historii Francji, ale także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć jej wpływ na kształtowanie się współczesnego świata.

Wieczór:

Dzielnica Łacińska

Dzielnica Łacińska

 

Przejdź do Dzielnicy Łacińskiej i zjedz kolację w jednej z tamtejszych restauracji. Dzielnica Łacińska (Quartier Latin) to historyczna część Paryża, znana z bogatej historii, kultury i akademickiego życia. Warto odwiedzić tę okolicę, aby spacerować jej urokliwymi uliczkami, podziwiając średniowieczną architekturę i kamienne budynki.

Nie można przegapić słynnego Uniwersytetu Sorbona oraz Kolegium Francuskiego, które nadają dzielnicy niepowtarzalnego charakteru akademickiego. Dzielnica Łacińska słynie także z uroczych kawiarenek, restauracji i księgarni, tworząc atmosferę intelektualnej i artystycznej wibracji.

To niezwykłe miejsce, które przyciąga zarówno turystów, jak i lokalnych mieszkańców, zapewniając niezapomniane wrażenia z wizyty w sercu kultury i nauki Paryża.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Trzeci dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dzień 4: Marais i Place des Voges

 

 

Poranek:

Dzielnica Marais

Dzielnica Marais

 

Rozpocznij dzień od spaceru po dzielnicy Marais.

Dzielnica Marais to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Paryżu, znane ze swojej bogatej historii, artystycznego ducha i modnych butików. Warto odwiedzić ten kwartał, aby spacerować jego malowniczymi uliczkami, podziwiając średniowieczną architekturę i pięknie odrestaurowane kamienice.

Dzielnica Marais słynie także z licznych kawiarni, restauracji i butików designerskich, co czyni ją idealnym miejscem na zakupy i degustację lokalnych specjałów. Rozpocznij dzień od spaceru po dzielnicy Marais.

Place des Vosges

Place des Vosges

 

Możesz zacząć od Place des Vosges, pięknie zachowanej placówki otoczonej eleganckimi budynkami. Jest to urokliwy plac w dzielnicy Marais w Paryżu, otoczony eleganckimi kamienicami z czerwonej cegły i łukowymi arkadami.

Warto podziwiać symetryczną kompozycję placu oraz ogrody z bujną zielenią i fontannami. Nie można przegapić Maison de Victor Hugo, gdzie słynny pisarz mieszkał i tworzył przez wiele lat. Ponadto, warto spacerować po okolicznych uliczkach, gdzie można odkrywać urocze kawiarenki, butiki i galerie sztuki.

Place des Vosges to idealne miejsce na odpoczynek i relaks w otoczeniu piękna i spokoju, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Zobacz więcej: Ciekawostki o Maison de Victor Hugo.

 

Potem możesz odwiedzić Muzeum Picasso lub Muzeum Żydowskie w Marais, aby poznać bogatą kulturę i historię tego obszaru.

Musée national Picasso

Muzeum Picasso

 

Dzielnica Muzeum Picasso w Paryżu to nie tylko miejsce, gdzie znajduje się słynna kolekcja dzieł tego wielkiego artysty, ale także urocza dzielnica pełna historycznych zabytków i artystycznej atmosfery. Warto odwiedzić samą siedzibę muzeum, które mieści się w pięknej XVII-wiecznej rezydencji Hotel Salé.

Wśród eksponatów znajdują się nie tylko prace samego Picassa, ale również dzieła innych artystów, które miały wpływ na jego twórczość. Oprócz muzeum, warto spacerować po okolicy, podziwiając urokliwe uliczki, kawiarnie i butiki artystyczne.

Dzielnica Muzeum Picasso to niezapomniane miejsce dla miłośników sztuki, gdzie można zanurzyć się w fascynującym światku twórczości tego wybitnego malarza oraz cieszyć się atmosferą artystycznego Paryża.

Muzeum Żydowskie w Marais

Muzeum Żydowskie w Marais

 

Muzeum Żydowskie w Marais to niezwykłe miejsce, bogate w historię i kulturę żydowską we Francji. Warto odwiedzić samo muzeum, które prezentuje fascynującą kolekcję artefaktów, dokumentów i dzieł sztuki związanych z życiem i tradycjami Żydów francuskich.

Nie można przegapić wystawy poświęconej Holocaustowi oraz interaktywnych prezentacji dotyczących historii społeczności żydowskiej w Paryżu. Oprócz muzeum, warto spacerować po okolicy, gdzie można znaleźć synagogi, żydowskie restauracje i sklepy oferujące tradycyjne produkty.

Muzeum Żydowskie w Marais to ważne miejsce pamięci i refleksji, które pozwala lepiej zrozumieć historię i dziedzictwo Żydów we Francji.

Popołudnie:

Le Centre Pompidou - wizyta w Galerii Sztuki Nowoczesnej lub wizyta na pobliskim cmentarzu Pere-Lachaise gdzie leżą znani artyści tacy jak Jim Morison lider grupy The Doors czy Oscar Wild.

Centre Pompidou

Le Centre Pompidou

 

Le Centre Pompidou to nie tylko muzeum sztuki współczesnej, ale także symbol nowatorskiego podejścia do architektury. Warto zobaczyć jego charakterystyczną fasadę z odsłoniętymi rurami, która od razu przyciąga uwagę.

Wewnątrz można podziwiać bogatą kolekcję dzieł sztuki, w tym malarstwo, rzeźbę, grafikę oraz sztukę wideo. Nie można przegapić także licznych wystaw tymczasowych, prezentujących najnowsze trendy w sztuce współczesnej.

Oprócz tego, warto odwiedzić bibliotekę publiczną, centrum informacji oraz kawiarnie i sklepy z pamiątkami. Le Centre Pompidou to miejsce, które nie tylko inspiruje sztuką, ale także zachwyca swoją innowacyjną architekturą i dynamiczną atmosferą.

Pere-Lachaise

Pere-Lachaise

 

Père-Lachaise to słynne paryskie cmentarzysko, pełne monumentalnych nagrobków i historycznych grobów. Warto zobaczyć groby znanych postaci, takich jak Jim Morrison, Oscar Wilde czy Edith Piaf, które przyciągają fanów z całego świata.

Spacerując po alejkach, można podziwiać różnorodność architektonicznych stylów nagrobków oraz cieszyć się spokojem i zielenią. Niektóre miejsca, jak mauzoleum rodziny Péreire czy kaplica wybudowana przez Napoleona III, są szczególnie godne uwagi.

Pere-Lachaise to nie tylko cmentarz, ale także ważny element kultury i historii Paryża, który warto odwiedzić, aby lepiej zrozumieć dziedzictwo tego miasta.

Wieczorem:

Kolacja w Le Marais lub nad Canal Saint-Martin i relaksujący spacer wśród pięknych uliczek i kanałów.

Canal Saint-Martin

Canal Saint-Martin

 

Canal Saint-Martin to urokliwy kanał w Paryżu, znany ze swoich zabytkowych mostów, pięknych alejek i romantycznej atmosfery. Warto spacerować wzdłuż kanału, podziwiając malownicze widoki i kolorowe paryskie kamienice.

Nie można przegapić słynnego mostu Pont des Arts, który jest popularnym miejscem spotkań i pikników. Kanał Saint-Martin to również miejsce, gdzie można zobaczyć mechanizmy śluz, które wciąż są używane do przepływania statków i łodzi.

Po drodze warto też zatrzymać się w jednej z licznych kawiarni lub restauracji, aby odpocząć i delektować się urokami okolicy. To miejsce, które zachęca do spacerów, relaksu i odkrywania magicznej atmosfery Paryża.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Czwarty dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dzień 5: Wielkie Muzea i Luksusowe Zakupy

 

 

Poranek:

Następnie przejdź do Wersalu, aby zwiedzić Pałac Wersalski i ogrody. To trochę poza centrum Paryża, ale zorganizowane wycieczki lub pociąg umożliwiają łatwy dostęp.

Wersal

Wersal

 

Wersal to historyczny kompleks pałacowy, znany ze swojego rozmachu, pięknych ogrodów i bogatej historii. Warto zwiedzić pałac z jego majestatycznymi salami, przepięknymi apartamentami królewskimi i słynną Galerią Lustro.

Nie można przegapić też ogromnych ogrodów, z fontannami, alejkami i rzeźbami, które zachwycają swoim urokiem i symetrią. Dodatkową atrakcją są Trianons - letnie rezydencje królewskie oraz Dom Królewski Mleczarza.

Poza tym, warto zobaczyć Wersalskie Dzielnice Mieszkaniowe, aby poczuć ducha dawnej Francji. Wersal to miejsce, które nie tylko oczarowuje swoją architekturą i pięknem, ale także przenosi odwiedzających w fascynujący świat historii i kultury francuskiej.

Popołudnie:

Po południu wybierz się taras widokowy na wieży Eifla a po powrocie do centrum, przejdź się na Luksusową Aleję Paryża - Avenue Montaigne, aby podziwiać sklepy największych marek modowych.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

 

Wieża Eiffla to ikona Paryża i jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie. Warto podziwiać jej imponującą stalową konstrukcję oraz panoramiczne widoki na miasto z górnych platform widokowych.

Nie można przegapić unikatowej wystawy na poziomie drugim, prezentującej historię i proces budowy Wieży Eiffla. Poza tym, wieża jest często oświetlana nocą, tworząc spektakularne widowisko świetlne.

Przy wieży znajduje się również park, idealny na spacery i pikniki. Wieża Eiffla to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także symbol francuskiego geniuszu inżynieryjnego i międzynarodowego prestiżu.

Avenue Montaigne

Avenue Montaigne

 

Avenue Montaigne to luksusowa ulica w Paryżu, znana ze swoich ekskluzywnych butików, luksusowych hoteli i prestiżowych restauracji. Warto spacerować po ulicy, podziwiając elegancką architekturę i witryny luksusowych marek modowych, takich jak Dior, Chanel czy Louis Vuitton.

Nie można przegapić słynnego Teatru Champs-Élysées, gdzie odbywają się prestiżowe spektakle teatralne, koncerty i pokazy mody.

Dodatkowo, Avenue Montaigne to także miejsce, gdzie można zobaczyć niezwykłe dzieła sztuki, w tym monumentalną fontannę Marcela Duchampa. To niezwykłe miejsce, które przyciąga miłośników mody, kultury i elegancji, zapewniając niezapomnianą atmosferę luksusu i prestiżu.

Wieczór:

Wieczorem zrelaksuj się przy kolacji w jednej z eleganckich restauracji w okolicach Place Vendôme lub Opera Garnier.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Piąty dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dzień 6: Spacer i relaks

 

 

Po intensywnym zwiedzaniu przez kilka dni, zarezerwuj sobie poranek na relaks.

Marché des Enfants Rouges

Marché des Enfants Rouges

 

Najstarszy kryty targ w Paryżu, oferujący szeroki wybór świeżych produktów, posiłków i kwiatów. Idealne miejsce, by poczuć lokalny klimat i smaki. Warto odwiedzić ten kolorowy rynek, aby skosztować różnorodnych potraw z różnych krajów świata, takich jak kuchnia marokańska, włoska czy francuska.

Nie można przegapić tradycyjnych francuskich bagietek, serów, wędlin oraz świeżych warzyw i owoców. Oprócz tego, na targu znajdują się także małe kawiarnie i restauracje, gdzie można zrelaksować się i delektować się pysznym jedzeniem.

Marché des Enfants Rouges to nie tylko miejsce na zakupy, ale także atrakcja kulinarna, która pozwala poczuć prawdziwą atmosferę lokalnej społeczności i smaków Paryża.

Południe:

Możesz wybrać się na spokojny spacer po Jardin du Luxembourg lub po prostu zrelaksować się w jednej z kawiarni przy bulwarach nad Sekwaną.

Jardin du Luxembourg

Jardin du Luxembourg

 

Jardin du Luxembourg to jedno z najpiękniejszych parków w Paryżu, znane z historycznych ogrodów, pięknych fontann i bujnej zieleni. Warto spacerować po malowniczych alejkach, podziwiając różnorodność roślinności i kolorowe kwiaty.

Nie można przegapić słynnej Fontanny Medyceuszy oraz Luwrskiej Fontanny, które zachwycają swoim wzornictwem i monumentalnością. W parku znajduje się również Pałac Luksemburski, gdzie mieści się Senat Francji.

Ponadto, warto zobaczyć rzeźby, fontanny i pawilony, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Jardin du Luxembourg to idealne miejsce na odpoczynek, spacer oraz piknik, które przyciąga zarówno turystów, jak i lokalnych mieszkańców swoim urokiem i spokojem.

Popołudnie:

Zrób sobie spacer po dzielnicy Montparnasse, która była kiedyś kulturalnym centrum Paryża. Odwiedź Cmentarz Montparnasse, gdzie spoczywają znani artyści, pisarze i myśliciele.

Dzielnica Montparnasse

Dzielnica Montparnasse

 

Dzielnica Montparnasse to historyczne miejsce w Paryżu, znane z kulturalnego dziedzictwa i bohemy artystycznej. Nie można przegapić słynnej Wieży Montparnasse, z której rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta.

W okolicy znajdują się także liczne kawiarnie, restauracje i galerie sztuki, które były kiedyś miejscem spotkań dla artystów, pisarzy i intelektualistów.

Montparnasse to niezwykłe miejsce, które łączy historię z nowoczesnością, przyciągając zarówno turystów, jak i miłośników kultury i sztuki.

Cmentarz Montparnasse

Cmentarz Montparnasse

 

Cmentarz Montparnasse słynie z bogatego dziedzictwa kulturalnego i artystycznego. Warto odwiedzić groby znanych postaci, takich jak Jean-Paul Sartre, Serge Gainsbourg czy Samuel Beckett, które przyciągają fanów z całego świata.

Nie można przegapić również interesujących rzeźb i pomników, które zdobią cmentarz, tworząc niepowtarzalny klimat i atmosferę zadumy.

Cmentarz Montparnasse to miejsce pełne historii i wspomnień, które pozwala na refleksję nad życiem i dziedzictwem tych, którzy tu spoczywają.

Wieczór:

Zjedz kolację w jednej z typowych parisien bistro lub brasserie, ciesząc się autentyczną atmosferą Paryża.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Szósty dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie

 

 

Dzień 7: Odkryj mniej znane atrakcje Paryża

 

 

Poranek:

Musée Marmottan

Musee Marmottan

 

Muzeum to skarbnica dzieł sztuki, w tym największa kolekcja prac Claude'a Moneta na świecie. Warto zobaczyć wyjątkowe obrazy mistrza impresjonizmu, takie jak "Impresja, wschód słońca", oraz inne dzieła sztuki, w tym prace Maneta, Renoira i Degasa.

Nie można przegapić też urokliwego ogrodu muzealnego oraz bogatego zbioru przedmiotów osobistych i pamiątek związanych z Monetem.

Muzeum Marmottan to niezwykłe miejsce, które pozwala zanurzyć się w świat impresjonizmu i odkryć fascynujący świat twórczości tego wielkiego artysty.

Południe:

Katakumby Paryskie

Katakumby Paryskie

 

Choć coraz bardziej popularne wśród turystów, katakumby nadal mogą być uznane za mniej odkryte. Podziemne korytarze wypełnione są kośćmi. Ogółem Katakumby Paryskie to tajemnicze podziemne labirynty, które pełniły kiedyś funkcję miejsca pochówku.

Warto zwiedzić te historyczne podziemia, aby odkryć ich fascynującą historię i unikalną architekturę. Nie można przegapić licznych szkieletów i kości, które są eksponowane na ścianach, tworząc niezwykły widok.

Oprócz tego, warto zobaczyć inskrypcje, rzeźby i malowidła, które zdobią korytarze, opowiadając historie z przeszłości. Katakumby to niezapomniane doświadczenie, które pozwala na głębsze zrozumienie historii i kultury tego miasta.

Po południu:

Museum Rodina

Museum Rodina

 

To miejsce to hołd dla jednego z najwybitniejszych francuskich rzeźbiarzy, Auguste'a Rodina. Warto zobaczyć jego najsłynniejsze prace, takie jak "Myśliciel" czy "Pocałunek", które zachwycają dynamiką i wyrazistością.

Nie można przegapić również ogrodu muzealnego, gdzie można podziwiać rzeźby w naturalnym otoczeniu. Oprócz prac Rodina, muzeum prezentuje także prace innych artystów, które były inspirowane jego twórczością.

Muzeum Rodina to nie tylko miejsce dla miłośników rzeźby, ale także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo tego wybitnego artysty.

Wieczór:

Dzielnica Saint-Germain-des-Prés w Paryżu a szczególnie w kultowych kawiarniach takich jak Café de Flore i Les Deux Magots. Obydwie kawiarnie są znane z bogatej historii związanej z literatami i intelektualistami, takimi jak Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir. Kawiarnie wręczają również literackie nagrody.

Dzielnica Saint-Germain-des-Prés

Dzielnica Saint-Germain

 

Saint-Germain-des-Prés w Paryżu to niezwykłe miejsce, znane z kultury, historii i elegancji. Warto odwiedzić słynny klasztor Saint-Germain-des-Prés oraz piękny Plac Saint-Germain-des-Prés, gdzie można poczuć ducha historycznego Paryża.

Nie można przegapić też kawiarni, restauracji i butików, które przyciągają miłośników sztuki, literatury i mody. W okolicy znajdują się także liczne galerie sztuki, antykwariaty i księgarnie, które zachęcają do odkrywania nowych inspiracji i talentów.

Dzielnica Saint-Germain-des-Prés to miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów swoim urokiem i atmosferą.

Café de Flore

Cafe de Flore

 

Café de Flore to legendarne kawiarnie w Dzielnicy Saint-Germain-des-Prés, znane z długiej historii, elegancji i kulturalnej atmosfery. Warto odwiedzić to miejsce, aby poczuć ducha artystycznej bohemy, która tu się zebrała od lat.

Nie można przegapić charakterystycznych czerwonych foteli oraz wytwornego wystroju wnętrza, które tworzą niepowtarzalny klimat. Dodatkowo, Café de Flore to również doskonałe miejsce na degustację tradycyjnych francuskich potraw i deserów, w towarzystwie aromatycznej kawy czy szklanki wina.

To miejsce, które przyciąga zarówno lokalnych artystów i intelektualistów, jak i turystów, zapewniając niezapomnianą atmosferę i doświadczenie.

Les Deux Magots

Les Deux Magots

 

Les Deux Magots to kultowa kawiarnia w Dzielnicy Saint-Germain-des-Prés w Paryżu, znana ze swojej bogatej historii, elegancji i prestiżowej klienteli. Warto odwiedzić to miejsce, aby poczuć atmosferę artystycznej i literackiej bohemy, która tu się zebrała od lat.

Nie można przegapić charakterystycznej, przytulnej atmosfery, która sprawia, że czas się tu zatrzymuje. Dodatkowo, Les Deux Magots to doskonałe miejsce na delektowanie się tradycyjnymi francuskimi potrawami i deserami, w towarzystwie wykwintnych napojów.

To miejsce, które przyciąga zarówno lokalnych artystów i pisarzy, jak i miłośników kultury z całego świata, zapewniając niezapomniane doświadczenie i inspirację.

 

Jak zwiedzić Paryż w weekend? (Siódmy dzień) - Plan zwiedzania - zobacz obiekty na mapie