Polscy przewodnicy po Rzymie

Polscy przewodnicy po Rzymie

1. Sylwia Borowik

 

Sylwia Borowik

O przewodniku
Ceny: zwiedzanie dla os. indywidualnych - 60 euro/1 godz. / dla grup od 8 osób 70 euro/1 godz.
Telefon: +39/3201135842
Mail: sylwia@inforoma.info 
Strona internetowa: https://rzymzprzewodnikiem.pl/

Rzym jest obowiązkową pozycją zwiedzania podczas każdej podróży do słonecznej Italii. Doskonałym towarzyszem takiej wycieczki będzie przewodnik, który przedstawi Rzym z jego najbardziej malowniczej strony. Sylwia Borowik jest licencjonowanym przewodnikiem zarówno po Rzymie, jak i Watykanie.

Program zwiedzania może zostać ułożony indywidualnie, zgodnie z preferencjami podróżujących.

Zwiedzanie jest dostępne zarówno dla osób indywidualnych, jak i wszelkiego rodzaju grup, m.in. firmowych, turystycznych, szkolnych czy osób niepełnosprawnych. Pani Sylwia służy również pomocą przy organizowaniu pobytu we Włoszech.

Włochy słyną przede wszystkim z monumentalnych, starożytnych budowli, które nadają im niesamowitego klimatu. Dlatego też wśród najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc znajdują się, min. Koloseum, Kapitol z Forum Romanum czy Panteon. Dodatkowo przy okazji Rzymu tłumnie wybieraną destynacją jest Watykan.

Przewodniczka organizuje wycieczki zorganizowane, które trwają od 3 do 6 h, a także może ułożyć indywidualny plan zwiedzania w oparciu o kilka tras turystycznych.

 

2. Aleksandra Marzyńska 

 

Aleksandra Marzyńska

O przewodniku
Ceny: brak
Telefon: 0039 / 3389 408 869
Mail: a.marzynska@gmail.com   
Strona internetowa: https://przewodnikporzymie.com.pl/  

Aleksandra Marzyńska to licencjonowana przewodniczka, która w Rzymie mieszka nieprzerwanie od 1976 roku i zna go od każdej strony - zwłaszcza tej nieodkrytej przez osoby zwiedzające. Potrafi pokazać Rzym nie tylko od powszechnie znanej strony turystycznej, gdzie królują muzea i starożytne budowle.

Przewodniczka zabierze Państwa również w mniej uczęszczane przez turystów miejsca, jak np. urokliwe, tajemnicze uliczki czy średniowieczne, piękne kościoły. W swojej ofercie wycieczkowej pani Aleksandra ma do wyboru aż 12 wycieczek, które prowadzą w inny zakątek Rzymu. Ceny wycieczek lub tras turystycznych są uzależnione od liczby osób oraz cen biletów, jakie występują w muzeach czy innych zabytkowych obiektach kulturalnych.

Większość wycieczek przyjmuje postać spacerów, podczas których turyści mają okazję zobaczyć: Katakumby i Appia Antica, Muzea Kapitolińskie, Ogrody Watykańskie, Villa Hadriana i Villa D’Este, Bazylika Św. Jana, Bazylika Św. Pawła, Bazylika Matki Boskiej Większej, Bazylika Św. Krzyża czy Ostia Antica niedaleko Rzymu.

 

3. Maja Krajnowska

 

Maja Krajnowska

O przewodniku
Ceny: brak
Telefon: +39 327 158 0259
Mail: maja@przewodnikporzymie.org    
Strona internetowa: https://przewodnikporzymie.org/ 

Rzym jest chętnie wybierany przez turystów z całego świata, nie tylko z racji ciepłej pogody, ale również bogatej infrastruktury turystycznej. Takie miasto najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, a doskonałym wyborem jest osoba, która Italię zna jak własną kieszeń. Pani Maja jest licencjonowaną przewodniczką, której prawdziwą pasją jest przewodzić i pokazywać najpiękniejsze oblicza Rzymu. Dzięki swojej szerokiej wiedzy na temat lokalnej historii, kultury, zabytków i atrakcji turystycznych, doskonale orientuje się w terenie. 

Program zwiedzania jest uzależniony od tego, jaką wycieczkę Państwo wybiorą. Niemniej jednak przewodniczka dysponuje swoimi autorskimi szlakami turystycznymi, które są szczególnie polecane, m.in. spacer po barokowym Rzymie, podczas którego zobaczą Państwo Schody Hiszpańskie czy Piazza Navona z trzema pięknymi fontannami. Łącznie takich wycieczek pani Maja oferuje aż 8, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na wiek.

W ofercie przewodnika poza zwiedzaniem samego Rzymu, znajduje się również Watykan oraz cała prowincja rzymska z jej najpiękniejszymi zakątkami.

 

4. Jurek Sawko

 

Jurek Sawko

O przewodniku
Ceny: dla os. indywidualnych - od 50-60 euro za 1h / dla grupy od 10-50-osobowej - 180 euro; +2,5 euro za każdą następną dobę.
Telefon: +39 3335848533
Mail: jurek.rzym@gmail.com     
Strona internetowa: https://www.rzym.it/rezerwacja-przewodnika-rzym/

Włochy, oprócz pizzy i przygotowywania makaronu na tysiąc sposobów, chlubią się przepiękną stolicą, jaką jest Rzym - bogaty w ruiny cudów starożytnej architektury czy dzieła sztuki znamienitych malarzy.

Dlatego jeśli chce się go poznać z każdej strony warto wybrać dobrego przewodnika, który odkryje przed nami rzymski urok. Doskonałym wyborem będzie pan Jurek Sawko - doświadczony, polski przewodnikiem, który specjalizuje się w prowadzeniu wycieczek po tym magicznym mieście. 

Wycieczki są organizowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i większych grup osób. Niewątpliwą zaletą tego przewodnika są oferowane przez niego różnorodne formy, w jakich odbywa się zwiedzanie Rzymu. Część z nich przyjmuje postać pieszych wędrówek, np. trasa rozpoczynająca się od placu przed pałacem na Kwirynale, a kończąca się na bazylice Santa Maria degli Angeli, podczas której odkryją Państwo barokowe perły architektoniczne.

Drugą, równie atrakcyjną opcją zwiedzania są wycieczki rowerowe organizowane m.in. wokół Rzymu.

 

5. Barbara Odrobny

 

Barbara Odrobny

O przewodniku
Ceny: brak
Telefon: +39 333 435 0684
Mail: barbara.romart@gmail.com     
Strona internetowa: https://przewodnikporzymie.eu/wycieczki/ 

Barbara Odrobny to z wykształcenia historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Rzymie i okolicach Wiecznego Miasta oraz licencjonowany pilot wycieczek. Oprowadza przede wszystkim w języku polskim, ale również w języku włoskim i angielskim.

Plany wycieczek są głównie realizowane na zamówienie we wcześniejszym porozumieniu z grupą. Do przykładowych, niewątpliwie ciekawych propozycji wycieczek należą, np. Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Plac Św. Piotra oraz Bazylika Św. Piotra z Grotami Watykańskimi, Plac Św. Piotra i Bazylika Św. Piotra z Grotami Watykańskimi czy zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu. 

Dodatkowo dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu oferuje również odwiedzenie pobliskich miasteczek oraz rzymskich prowincji, gdzie odkryją Państwo nieznane turystom urokliwe miejsca.

 

6. Brygida Brywczyńska

 

Brygida Brywczyńska

O przewodniku
Ceny: brak
Telefon: +39 329 137 5349
Mail: brygida.italy@gmail.com      
Strona internetowa: https://przewodnikporzymieiwatykanie.pl/o-mnie/  

Zwiedzanie z przewodnikiem pozwoli nie tylko poznać nowe miejsce w sposób kompleksowy, ale i zaoszczędzić czas na niepotrzebnym błąkaniu się po mieście. A nikt tak nie oprowadzi turysty, jak doświadczony przewodnik, którego praca jest również pasją. Brygida Brywczyńska w Rzymie mieszka przeszło od 20 lat i czuję się tutaj jak w domu. Posiada również wykształcenie wyższe jako historyk sztuki, co dodatkowo uatrakcyjnia jej osobę w oczach podróżujących.

Przewodniczka zabierze Państwa zarówno w najbardziej popularne rzymskie perełki, jak i odkryje przed Państwem mniej znane, warte uwagi miejsca, które zwykle rzadziej odwiedzają turyści. Z usług pani Brygidy mogą skorzystać osoby indywidualne oraz większe grupyosób.

Poza obowiązkową włoską stolicą, w ofercie przewodniczki widnieją również wycieczki po Watykanie, podczas których będzie można poznać historię Bazyliki św. Piotra czy przespacerować się pięknymi Ogrodami Watykańskimi.

Metropolie na Weekend

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City
Gra Master of city London
Gra Master of city Paris
Gra Master of city Rome
Gra Master of city New York

Zobacz filmy