Jak dojechać z lotniska Roma-Ciampino do centrum Rzymu?

Jak dojechać z lotniska Roma-Ciampino do centrum Rzymu?

Planując podróż do Rzymu, kluczowym aspektem jest znalezienie najskuteczniejszej metody przemieszczenia się z lotniska do śródmieścia. Wybór ten nabiera większego znaczenia, gdy Twoim punktem przybycia jest lotnisko Roma Ciampino, leżące poza centralną strefą miasta. Dlatego istotne jest, aby wybrać najbardziej optymalną i komfortową formę transportu.

Artykuł ten przedstawi szeroki wachlarz możliwości transportowych dostępnych dla odwiedzających – od publicznych środków komunikacji po indywidualne opcje, takie jak wynajem auta lub podróż taksówką. Dostarczymy dokładnych informacji, które pomogą w wyborze najlepszego sposobu na dotarcie do centrum Rzymu, biorąc pod uwagę aspekty takie jak cena, czas przejazdu oraz wygoda.

Lotnisko Roma Ciampino

 

Lotnisko Roma Ciampino, oficjalnie znane jako Aeroporto di Roma-Ciampino, jest jednym z dwóch głównych portów lotniczych obsługujących Rzym. Znajduje się około 15 km na południowy wschód od centrum miasta. Ciampino służy głównie lotom niskokosztowym i czarterowym, stanowiąc popularną bramę dla turystów i podróżnych szukających alternatywy dla większego lotniska Fiumicino.

Mimo mniejszych rozmiarów, oferuje niezbędne usługi, takie jak sklepy, punkty gastronomiczne i wypożyczalnie samochodów. Dojazd do centrum Rzymu jest możliwy dzięki połączeniom autobusowym, taksówką oraz pociągami, z przesiadką na stacji kolejowej.

 

Jak dojechać z lotniska Roma Ciampino do centrum Londynu autobusem?

 

Czas przejazdu: od 40 minut do 50 minut

Cena: od 1.2 do 10 EUR

Dojazd z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu autobusem jest wygodną i w miarę tanią efektywną opcją

Przewoźnicy obsługujący lotnisko Ciampino to:

Autobusy zazwyczaj kończą swoją trasę na dworcu Termini. Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się bezpośrednio przed terminalem przyjazdów lotniska Ciampino. Czas przejazdu i ceny mogą ulec zmianie, więc zaleca się sprawdzenie aktualnych informacji bezpośrednio na stronach internetowych przewoźników lub w punktach informacyjnych na lotnisku przed podróżą.

Transport autobusowy oferuje bezpośrednie połączenia do kluczowych punktów w Rzymie, co czyni go wygodną opcją dla podróżujących do stolicy Włoch.

Podróż z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu autobusem

 

Jak dojechać z lotniska Roma Ciampino do centrum Londynu pociągiem?

 

Czas przejazdu: od 30 minut do 45 minut

Cena: od 1.2 do 6 EUR

Dojazd z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu bezpośrednio pociągiem nie jest możliwy, ponieważ lotnisko Ciampino nie posiada własnej stacji kolejowej. Jednak istnieje prosty sposób, aby dostać się do centrum Rzymu korzystając z połączenia autobusowego i pociągu. Oto jak to zrobić:

1. Autobus do stacji Ciampino Città:

 • Najpierw należy skorzystać z autobusu ATRAL, COTRAL, SIT, lub Terravision, które łączą lotnisko z pobliską stacją kolejową Ciampino Città.
 • Czas przejazdu autobusem: Około 10-15 minut.
 • Cena przejazdu autobusem: Około 1,20 euro.

2. Pociąg z Ciampino Città do Rzymu:

 • Następnie, z stacji Ciampino Città, można wsiąść w pociąg do stacji Rzym Termini, głównego węzła komunikacyjnego w mieście.
 • Przewoźnik: Trenitalia
 • Czas przejazdu pociągiem: Około 15 minut.
 • Cena przejazdu pociągiem: Około 1,50 euro.
 • Końcowa stacja: Rzym Termini

Linki do przewoźników:

Połączenie autobus + pociąg jest wygodnym i ekonomicznym sposobem na dotarcie do centrum Rzymu z lotniska Ciampino. Choć wymaga przesiadki, proces jest stosunkowo prosty i szybki, co czyni tę opcję atrakcyjną dla podróżnych szukających alternatywy dla autobusów bezpośrednich czy taksówek.

Podróż z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu pociagiem

 

Jak dojechać z lotniska Roma Ciampino do centrum Londynu samochodem?

 

Czas przejazdu: od 20 minut do 35 minut

Cena: od 15 do 30 EUR

Dojazd z lotniska Roma Ciampino (CIA) do centrum Rzymu samochodem jest stosunkowo prosty i szybki, oferując podróżnym pełną elastyczność w poruszaniu się po mieście i jego okolicach.

Na lotnisku Roma Ciampino działają liczne międzynarodowe i lokalne wypożyczalnie samochodów, co ułatwia znalezienie pojazdu odpowiadającego indywidualnym potrzebom. Do najpopularniejszych firm należą:

 • Avis: Oferuje szeroki wybór pojazdów, od ekonomicznych po luksusowe.
 • Europcar: Znana z różnorodności floty i konkurencyjnych cen.
 • Hertz: Oferuje nie tylko samochody osobowe, ale też większe pojazdy dla grup.
 • Sixt: Specjalizuje się w wysokiej klasy samochodach i usługach premium.

Rezerwując samochód, warto zwrócić uwagę na warunki wynajmu, takie jak limit kilometrów, wymogi dotyczące paliwa przy zwrocie pojazdu, oraz opcje ubezpieczenia. Wynajem samochodu daje swobodę eksploracji Rzymu i okolic według własnego harmonogramu, ale pamiętaj o możliwych opłatach za parking i ograniczeniach ruchu w niektórych częściach miasta.

Podróż z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu samochodem

 

Jak dojechać z lotniska Roma Ciampino do centrum Londynu taksówką?

 

Czas przejazdu: ok. 35 minut

Cena: od 30 EUR

Dojazd z lotniska Roma Ciampino (CIA) do centrum Rzymu taksówką jest jedną z najprostszych i najbardziej bezpośrednich metod transportu, zapewniającą komfort i bezpośredni dostęp do miejsca docelowego.

Na lotnisku Ciampino działają różne firmy taksówkarskie, które oferują usługi przewozu do centrum Rzymu i innych miejsc. Wśród nich są:

 • Cooperativa Radiotaxi 3570: Jedna z największych i najbardziej renomowanych firm taksówkarskich w Rzymie.
 • Samarcanda: Kolejna popularna firma, znana z wysokiej jakości obsługi i możliwości rezerwacji przez aplikację.
 • Radio Taxi Roma: Firma oferująca szeroki zakres usług taksówkarskich, w tym przejazdy z lotnisk i do lotnisk.

Podróżni mogą znaleźć oficjalne taksówki przed terminalem przyjazdów. Zaleca się korzystanie wyłącznie z licencjonowanych taksówek, które mają wyraźnie oznaczone logo i numer licencji, aby uniknąć przepłacania.

Podróż taksówką z lotniska Ciampino do Rzymu oferuje bezpośredni i wygodny transport do miejsca docelowego, eliminując potrzebę przesiadek czy noszenia bagażu na długich dystansach.

Podróż z lotniska Roma Ciampino do centrum Rzymu taxi